To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Testy skórne- czy wiarygodne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kari7
Mam 3,5- latka - alergika. Do 1,5 roku miał skazę białkowa i atopowe zapalenia skóry ale to pzeszło.Ja - ddieta, potem bebilonie pepti itp. ciagła pielegnacja skóry, do tego reflux. Na szczęście - wyrósł.Tak się tylko wydawało.Kilka zpaleń oskrzli , madra pani dokotr która szukała przyczyny.Przyczyna zapaleń oskrzli - reflux żoładkowy,gastrolog - reflux na tle alergcznym , alergolog - testy skórne.Fakt - małemu sie często odbija- a nie powinno,jak był małay to sie ulewało - teraz nie.Do tego kupy - bobki.I jestem po pierwszej serii testów skórnych i jakoś nie bardzo im wierzę. wyszło małemu ze jest uczulony na kakao ( zgoda), wieprzowinę ( OK )żyto ( ? a żurek wcina az miło i nic po tym sie nie dzieje) no i jabłko ( podobno reakcja krzyzowa z brzozą) - jbałko wcina tak samo i jest OK.Za to cytrusy po których ma napewno wysypke - nie wyszły.Po jutrze mam następna serię testów pokarmowych ale jakies mi to dziwne się wydaje.na razie bierze wziewy Flixotide i to duża dawkę bo 125 mg. Wiem, że to zapobiegawczo bo zpaplenia oskrzli i płuc mały miał co roku w tym smay koresie wieć lekrz podejrzewa wziewną alergię ale sama już neiwiem.
Czy ktoś spotkał sie z czymś takim?
Pozdrawiam
kari
i.
Mnie tłumaczyła alergolog, że objawy uczulenie mogą pojawiać się nia zawsze chociaż dziecko jest uczulone na dany alergen. Wszystko zależy jak duże jest to uczulenie. Niekiedy objawy (wysypki, dolegliwości ukł. pokarmowego, kaszel, duszności) występują dopiero jeśli kilka alergenów na siebie się nałoży. Np. dziecko zje uczulający produkt i pobawi się z kotem w zakurzonym pomieszczeniu. I opiero wtedy wystąpią objawy.

A ten lek o którym piszesz, że bierze Twoje dziecko, czy można go brać przed robieniem testów? Z tego co wiem wiele leków trzeba odstawić na co najmniej 2 tygodnie przezd testami, bo mogą wyjść nieprawdziwie.
Kari7
Też mnie to dziwiło ale alergolog akurat Flixotidu nie kazał odstawić ale zato homeopatyczny Limphozli - tak!
Co do tego nakałdania - to masz rację.Jak na swięta mały dostał paczkę ( a wyraznie - mówię - zero słodyczy i czekolady i cytrusów0 to oczywiscie wciął czekolade, poprawił mandarynkami i był cały wysypany.
Wystraczy,ze małego poliże pies a dostaje wysypki ( która na szczęscie przechodzi po godzinie.
Czyli testy nie sa takie wiarygodne?Kurcze - szkoad mi znowu kłuc małego - on zrobił wrzask an cła przychodnei jakby go kroili -a to przeciez nie boli tak strasznie!
MamaJiP
CYTAT
a to przeciez nie boli tak strasznie



Bolą testy gdy jest dziecko uczulone, bo wtedy szczypie i swędzi a to nie jest miłe icon_sad.gif
Dlatego tak reaguje.
i.
Ja nie napisałam, że testy są niewiarygodne. Po prostu czasem nie występuje reakcja alergiczna, bo stężenie alergenu jest za małe. Jeśli lekarz zaleca to zrób. Wiem, że to nie jest przyjemne dla dziecka, ale przecież robisz to dla jego dobra. Jak będziesz wiedziała na co jest uczulone to będziesz mogła unikać alergenów, a tylko w ten sposób możesz wyleczyć synka z alergii.
Kari7
Czyli oprócz tego co wyszło na testach to i tak brać pod uwage własne spostrzerzenia bo mogło to nie wyjść.
A nie wiedziałam,żę to piecze i swędzi. Nparwdę.
A spotkałyście sie z refluxem żoładkowym wywyołanym alergią?
Taka mam diagnozÄ™ od gastrologa.
Sek w tym że leczyc mu sie chyba tego refluxu nie chce bo nawet USg nie zrobił ( cóz - oszczędnosci0 - nomoże gdyby maly tracił na wadze to owszem ale on mały waży 15 kg przy wzroście 104 cm wiec do grubych nie należy).Reflux zdiagnozowany na podstawie - USG jak mały miał 6 mieisiecy(!), objawów odbijania i brzydkiego zpachy z buzi rano.Do tego kupki - boki jako objaw alergii.
Ale leczyć tego ne chce - dieta i tyle.Kiedyś może - ale to niejest ostry o przypadek. Do tego te lek wziewne moga powiększac ten reflux bo powoduja tez poszerzanie tegojakiegoś zwieracza w żłołądku.
I tam małego faszeruję wziewami - moze i dobrze bo ochrania go to przed zpaleniem oskrzeli.Ale jak zpalenia oskrzeli powoduje cofajacy sie pokarm - to powinnam leczyc reflux lekami a nie alergię.I tak w kóko.
I tak to sie kręci - pediatra - gastrlolog- alergolog- pediatra. I każdy każdego neguje. Koszmar.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.