To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

znowu kaszel :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kaskasto
To sie idzie załamać icon_sad.gif rano Dominik obudził sie z ... kaszlem icon_sad.gif Już nie wiem co robić. Poszedł wczoraj pierwszy dzień do przedszkola po ponad tygodniowej przerwie, byli chwile na podwórku ale u nas wczoraj był naprawdę ciepły dzień. No i Domik wczoraj zjadł tropchę czekolady, bo byliśmy na urodzinach i jak takiemu maluchowi wytłumaczyć, że nie może jeśli wszyscy jedzą, tym bardziej, że do nmiedawna jadł czekoladę i nikt mu nie beonił tego ?? Czy ten kaszel moze byc od tego ze czkolada go jednak uczula i taki jest objaw?? Pomocy Już nie wiem co robić. Nie mam możliwości nie puszczania go do przedszkola icon_sad.gif nie ma kto z nim zostawać. A kolejna wizyta u alergolog już 25 marca i bardzo bym nie chciała aby Mik mi sie znowu rozchorował icon_sad.gif Poradzcie
i.
U mojej Zuzi alergia objawiała się właśnie kaszlem - najczęściej suchym. W zasadzie kaszlała non stop w sezonie jesienno-zimowym i w zw. z tym była cały czas na lekach wziewnych.
Marta_B
Jasne, że może być od czekolady, ponieważ w czekoladzie znajduje się mleko i kakao, dwa najczęściej dające efekty alergeny.
Na ten kaszel Domi powinien dostawać jakieś wziewy, dostaje?
Pecia
Kasia
sprobuj odstawic nabial z diety Dominika.
Tzn. mleko,smietane, serki, jogurty, wszystko co zawiera mleko, tak na 2 tyg.

Z moich obserwacji wynika ,ze dzieci ktore sa alergikami ( nieraz wg lekarzy tylo wziewnymi icon_exclaim.gif ) jak jedza duzo nabialu choruje jak oszalale.
Lecz gdy im sie ograniczy nabial, przestaja ciagle chorowac.
Bo z drugiej strony jesli Dominik jest uczulony tylko na pylki, plesnie, roztocza ( taki przyklad) to jesli bierze leki wziewne NIE POWINIEN chorowac ciagle.
W rodzinie mojego meza jest takie rodzenstwo, trojka dzieci, ktore sa alergikami wziewnymi.
Po odstawieniu nabialu, zdecydowanie mniej choruja.

Po prostu bialko krowie jest bardzo silnym alergenem a jesli dziecko ma predyspozycje do alergii to zle toleruje tez nabial.
Co wcale nie musi wychodzic w testach
kaskasto
Marta_B Domi dostaje wziewy juz o tym pisalam
poczytaj https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=8913
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.