To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gio_vanna
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły - Faber Adele, Mazlish Elaine, czy ktoś czytał tę książkę?
Warto ją przeczytać i czy są jakieś wskazówki dla zrozpaczonych 08.gif mam rozbrykanych czterolatków?
Mama Anka
TU bylo. icon_wink.gif
walizka
warto
renata19750702
Czytałam. Mam nawet w domu własną, sięgam jeszcze czasami. Według mnie warto.
Gaja
Warto

Choć ostatnio po kursie dla rodziców prowadzonym przez psycholog Ewę Czemierowską - Koruba, polecam książkę "Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?" Robert MacKenzie
https://www.gwp.pl/256,.html
Napisana przystępniejszym, moim zdaniem, językiem niż "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały..."
mlovea
Gio_vanna, właśnie wczoraj wieczorem ją zamówiłam! I "Rodzeństwo bez rywalizacji". W wątek podlinkowany przez Mama Anka czytam od początku, akurat jestem na 3 stronie icon_smile.gif

Tu jest fajna recenzja tej książki:
Pisała ją moja koleżanka, doświadczona mama i przy tym psycholog:
https://omamiona.pl/dzieci/30-jak-rozmawia%...-dzieckiem.html
Gio_vanna
Dzięki więc chyba się w nią zaopatrzę, bo mam wrażenie że nie ogarniam. A podlinkowany wątek już czytam.
walizka
Gaja - to można to napisać jeszcze bardziej przystępnym językiem? icon_smile.gif icon_smile.gif
Anilka
CYTAT(walizka @ Fri, 22 Mar 2013 - 20:38) *
Gaja - to można to napisać jeszcze bardziej przystępnym językiem? icon_smile.gif icon_smile.gif


o właśnie też się zdziwiłam icon_eek.gif icon_biggrin.gif
Gaja
No według mnie jakoś lepiej to wszystko jest opisane.
Ale to wyłącznie kwestia indywidualnego odbioru.
Maciejka
bo te książki łącznie tak naprawdę ukaldają w glowie. "Kiedy pozwolić.." daje podstawy do kwestii konsekwencji i stawaiania granic, a "Jak mówić..." podaje pomysly jak werbalizować te komunikaty. Bardzo lubię te książki. Na nich opierają się zwykle kursy Szkoły dla Rodzicow i Wychowawców.
wiktore
Ja jeszcze bardzo od siebi epolecam książkę- do kompletu icon_smile.gif- kiedy twoja złość krzywdzi dziecko. Jak dla mnie rewelacja. Co jakis czas do niej sięgam, zeby sobie odświezyc i przypomieć, zeby jednak się tak nie złościć na dziecki moje icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.