To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wypadanie wlosow a karmienie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sandra
Pewnie to juz gdzies bylo, ale z wierzgajacym dzieciakiem na kolanach trudno szukac po forum. Dziewczyny, dopadlo mnie wypadanie wlosow, swedzenie skory glowy i dodatkowo lupiez. Wiem ze przy karmieniu wypadanie wlosow jest normalne, ale czy mozna probowac temu jakos zaradzic. Wiem, ze dopoki karmie nie moge brac zadnych tabletek np skrzypu ale czy moge stosowac apteczne szampony wzmacniajace? Czy macie jakies inne metody. Czy tez musze czekac az przestane karmic.

I jeszcze jedno. Czy podczas karmienia mozna stosowac szampony przeciwlupiezowe - w ciazy nie mozna bylo.
i.
Przyznam, że nie słyszałam o tym, że w ciąży nie można myć włosów szamponem przeciwłupieżowym. W jaki sposób miałoby to zaszkodzić dziecku?

Myślę, że bez obaw możesz myć głowę szamponami wzmacniającymi i przeciwłupieżowymi. Wypadanie włosów spowodowane jest zmianami hormonalnymi po porodzie, nie martw się niedługo przejdzie.
tonia
Moja lekarka zaleciła żeby przez okres karmienia piersią brać witaminy dla kobiet karmiących. U mnie na razie działa. [/url]
sandra
sprobuje z tymi witaminkami dla karmiacych.

Ilka - co do tego szamponu przeciwlupiezowego w czasie ciazy, to tak czytalam, ze wplyw ich stosowania tak jak farby, trwala, lakiery do wlosow nie zostal do konca zbadany i lepiej ich unikac. Przeczytalam to gdzies w polowie ciazy. Wczesniej stosowalam i Dzidek urodzil sie zdrowy. Wiadomo, strasznie duzo tych domniemanych ograniczen w trakcie ciazy.
i.
Ostrożności nigdy za wiele, ale myślę, że w tym wypadku możesz zaryzykować mycie szamponem przeciwłupieżowym. W końcu już urodziłaś. No i szampon to nie farba - farba ma więcej chemii i trzyma się ją na głowie znacznie dłużej.
Na swędzenie głowy witaminy mogą nie pomóc. A najlepiej poradzić się dermatologa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.