To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

stomatolog na NFZ - co można a za co dopłata

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ana84
Znalazłam u siebie w Zielonej Górze bardzo fajną dentystkę, która ma podpisaną umowę z NFZ.
Do tej pory chodziłam tylko prywatnie, ale po wizycie u niej zmieniłam zdanie - można na fundusz i jest całkiem dobrze.

Przede wszystkim dowiedziałam się, że na fundusz można:
- 2 razy w roku zdejmować kamień
- wypełnienie zębów z 3 włącznie robi się białą plombą i tak samo refundowane jest znieczulenie
- zęby od 4 i dalej wypełnia się nadal niestety algamatem i nawet jeśli się na to zdecydujemy i chcemy znieczulenie to musimy wziąć już białe wypełnienie
- leczenie kanałowe - włącznie do 3 jest także refundowane, gorzej kiedy trzeba kanałówkę na pozostałych :/


na chwilę obecną tyle zapamiętałam, ale 17 idę na wizytę więc dowiem się jeszcze coś niecoś na temat leczenia dorosłych i dzieci icon_smile.gif

Przyznam, że bardzo zaskoczyła mnie ta refundacja na znieczulenie i darmowe kanałówki do trójek icon_smile.gif
Ludek
CYTAT(ana84 @ Wed, 10 Apr 2013 - 20:46) *
- zęby od 4 i dalej wypełnia się nadal niestety algamatem i nawet jeśli się na to zdecydujemy i chcemy znieczulenie to musimy wziąć już białe wypełnienie


Nie do końca rozumiem, jeśli zdecyduję się na znieczulenie, to muszę wziąć białą plombę, a jeśli bez zniezulenia, to mogę amalgamat?
ana84
Tak, dokładnie tak to wygląda.
Agula9
Ja idę 18-go a czy można np dopłacić do białej plomby np na 4-ce? Tzn usługa na NFZ a plomba za swoje, da się tak?
ana84
tak, dopłacasz tylko do plomby.
Marta M
kobiety w ciąży i dzieci do 18 r.ż. mają za darmo kanałówki we wszystkich zębach
Hania24
Może któraś z Pań wie, czy kobieta w ciąży może skorzystać z darmowego leczenia stomatologicznego, jeśli nie ma odprowadzanych składek do NFZ?
malus
Na portalu ZIP jest spis refundowanych świadczeń stomatologicznych. Bardziej szczegółowo znajdziecie w Rozporządzeniu Min. Zdrowia.
Gosia33
malus dziękuję za tą informację na pewno przyda mi się : ) polecam pasek złota blacha dla kobiet w mlodym wieku:)
jolanta25
A zwykłe znieczulenie, ale takie zastrzykiem a nie maścią można sobie zażyczyć na NFZ?
karolina111
NFZ tak naprawdę nie daje nam dużego pola do popisu. Lepiej wykupić pakiet medyczny - i mieć możliwość z leczenia na lepszych warunkach. ja mam plombę zrobioną na fundusz i czuję, że niedługo wypadnie. Poza tym wydaje mi się, że stomatolodzy - przynajmniej ci młodzi - działający na umowie z nfz-tem nie przykładają się do swojej pracy.
dziubex
znalazłam bardzo dobre miejsce kliniak medyczna z możliwościa zapisania dziecka na nfz. świetna obsługa, profesjonalnie a płaci NFZ. warto skorzystać - co sądzicie o takich opcjach jak tutaj [edit: moderacja] jednak dzieci częstp chorują i prywtanei może nas to dużo kosztować.. a w razie nagłych przypadków zawsze można zapłacić
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.