To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Strasznie źle to znoszę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Blaszka12345
Witam was dziewczynki wczoraj o 15 miałam wyrwanego zęba i 2 zatrute , spuchłam dostałam antybiotyk augmentin wieczorem temperatura ale myślę chyba że to bardziej stres nie chodziłam do dentysty bardzo długo ze strachu wczoraj już ból był nie do zniesienia wiec poszłam dumna z siebie jestem że nie wiem ale powiedzcie mi dlaczego ja się tak kiepawo czuje antybiotyk wzięłam wczoraj raz i dzisiaj 2 razy wydaje mi sie że trochę jeszcze napuchłam bolec to tak ćmi da się wytrzymać ale moje ogólne samopoczucie jest złe wszytko mnie boli na nic nie mam siły długo się tak będę czuła i jak długo ta opuchlizna znajome w sklepie śmieją się że mąż mnie pobił.

przepraszam że tak chaotycznie ale czuje się jakby walec mnie przejechał .
ana84
po pierwsze to którego zęba miałaś wyrywanego?

Czy bierzesz coś przeciwbólowego?

Ja po wyrwaniu zęba tak samo 5 jak i 8 dostałam Clindamycin mig i dodatkowo przy 8 lekarka przepisała mi ketonal.
Po wyrwaniu zęba generalnie można spuchnąć, ale niekoniecznie.

Szczerze mówiąc to wyrwanie 5 zniosłam gorzej niż 8. Przy 8 byłam nastawiona na opuchliznę i ból, ale stosunkowo szybko doszłam do siebie.

Po wyrwaniu 5 była masakra. Fakt, brałam antybiotyk, ale ponieważ to był pierwszy ząb jaki w życiu wyrywałam nie miałam pojęcia co mi wolno a czego nie.

Mi np dentystka nie powiedziała, że po wyrwaniu zęba musi zrobić się skrzep i najlepiej nie płukać ani nie myć zębów przynajmniej przez pierwszą dobę. Istnieje ryzyko, że wtedy skrzep zostanie wypłukany i zrobi się tzw. suchy zębodól, co znacznie utrudni gojenie, trzeba będzie ranę wyczyścić i co 2 dzień odwiedzać dentystę aby wkładał specjalne tabletki. Nie jest to straszne ale dość uciążliwe.

zębodół po 8 zagoił mi się znacznie szybciej też z tego względu, że miałam zszywane dziąsło, ale Ty nic na ten temat nie wspominałaś więc podejrzewam, że szycia nie było. Dlatego uważaj żeby nie wypłukać skrzepu. Na opuchliznę przykładaj sobie lód i powoli wszystko wróci do normy.
Antybiotyk też nie działa od razu, ale myślę, że jutro powinnaś poczuć się dużo lepiej.
Blaszka12345
Dziękuje Ci za wsparcie miałam rwaną 4 co do tego skrzepu tak nie piłam nic po rwaniu 3 godziny ze strachu a zęby umyłam dzisiaj i to tez tak delikatnie ( ale już nie mogłam wytrzymać ) antybiotyk chyba zaczyna działać lepiej się czuje opuchlizna jest jakby trochę mniejsza więc nie jest już tak źle ale to był mój pierwszy ząb po rwaniu i niestety czeka mnie jeszcze parę. a co do przeciw bólowych to od poniedziałku kiedy było rwanie nic nie brałam bo ból był do zniesienia a teraz trochę jakby ćmiło ale da się znieść .
ana84
No widzisz, czyli tak jak pisałam, antybiotyk działa po którejś z kolei dawce, a augumentin obok clinadycyny jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o stomatologię.

Poza tym zapomniałam napisać o jednej bardzo ważnej rzeczy - otóż słyszałam wiele opinii i sama doświadczyłam tego, że dużo lepiej kiedy wyrwaniem zęba zajmuje się chirurg szczękowy a nie zwykły dentysta.
Ja 5 miałam wyrywaną u zwykłej pani stomatolog a 8 już u chirurga, bo i tak nie było innej opcji i zdecydowanie lepiej zniosłam wyrwanie 8.

Cieszę się, że wszystko wraca do normy i po następnym rwaniu koniecznie pamiętaj żeby tego skrzepu nie wypłukać icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.