To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dieta przy cukrzycy ciążowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Zuza
Okazuje się, że istnieje u mnie ryzyko wystąpienia cukrzycy, czy możecie nakierować mnie jaką dietę należy zastosować, by znwelować jej negatywne skutki?
kasiask
Mnie lekarka kazała odstawić cukier. To była podstawa. A co do reszty to nie miałam jakiś specjalnych obostrzeń!
sandra
Moja kolezanka miala cukrzyce ciazowa. Wiem, ze chodzila z tym do innego lekarza niz jej gin. Od tej lekarki dostala cala liste rzeczy, ktorych jej nie wolno. Np. kiedys zjadla kromke pieczywa Wasa i od tego strasznie jej skoczyl cukier w pomiarze. Kto by pomyslal, ze od takiego pieczywa skoczy cukier.

Dlatego radze, abys dobrala diete z dietetykiem albo lekarzem.
Dorka
Jeśli masz podejrzenie cukrzycy ciążowej, to powinnać być pod opieką diabetologa. Wszystkie cieżarne powinny mieć zrobiony test obciążenia glukozą (chyba ok.25 tyg. ciąży, ale tego dokładnie nie pamiętam). Jeśli jego wynik jest wyższy niż 140mg/dl (mierzony po godzinie od wypicia 50g glukozy) powinnaś być automatycznie skierowana na badania w tym kierunku. Dieta cukrzycowa tak naprawę jest barzo przyjemna icon_smile.gif i zdrowa nawet dla normlnych wink.gif ludzi. Drastycznie trzeba ograniczyć spożycie cukru (także produktów, które naturalnie zawierają dużo cukrów, np. słodkich owoców) i tłuszczów. Posiłki należy podzielić na 5-6 w ciągu dnia (mniejsze porcje na jeden raz) i starać się je spożywać o stałych porach (nieodczuwa się wtedy głodu miedzy posiłkami), jeść DUŻO warzyw, w najrózniejszych postaciach, pieczywo też lepiej żeby było ciemne (żytnie), bo takie ma mniej kalorii. Mam taką małą broszurkę o żywieniu w cukrzycy ciężarnych, jeśli podasz adres to Ci prześlę na maila. No i trochę własnych doświadczeń icon_sad.gif
Zuza
Dzięki za wszystkie rady, na pewno będę starała się unikać słodkich potraw. Byłam dzisiaj na badaniach i wyniki są nie jednoznaczne tzn. na czczo mam 77, po godz. 171, a po dwóch zwnów poniżej normy tj. 81 - Lekarz dopiero w przyszłym tygodniu, więc na razie się oszczędzam. Czy któraś z Was miałą może takie wahania cukru (badanie po wypiciu 75g glukozy)?
Dorka jeśli możesz to wyślij mi na adres. tolapl@gazeta.pl
Dorka
Wysłałam wiadomość na maila (3 strony A4 zeskanowane są w załączniku, jako tif'y). Miałam robioną taką dokładną krzywą w szpitalu, ale nie pamiętam ile piło się tej glukozy (75 czy 100g icon_rolleyes.gif ), moje wyniki to 80 na czczo, 209 po godzinie, 154 po 2h i 104 po po 3h, tylko nie wiem czy to można jakoś porównać z Twoimi icon_confused.gif .
Z tego co pamietam normy dla ciężarnych to na czczo do 95mg%, po posiłku do 135, przed snem 105-110.
Zuza
Dorka: Bardzo dziękuję, wszystko mi się dobrze wydrukowało icon_smile.gif
kayak
Czesc

Tez mialam cukrzyce ciezarnych, u mnie wykryto ja dosc wczesnie bo chyba gdzies w 13 tygodniu(od poczatku mialam za wysoki cukier). Cala ciaze chodzilam oprocz normalnego gina do ginekologa specjalizujacego sie w temacie cukrzycy. Kazdy reaguje troche inaczej, ja najwyzsze cukry mialam np. po bagietce z mozzarella. Generalnie nie moglam jesc niemal nic, bo mialam jeszcze nadcisnienie. W ciazy przytylam piec kilo(mialam wczesniej nadwage). Dietka wplynela na mnie bardzo pozytywnie, czulam sie swietnie(na szczescie bylo lato i nie chcialo sie tak jesc). Gaba urodzila sie zdrowa i waga byla w normie.

Jak bys miala pytania to pisz na priv.


Pozdr


Marta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.