To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Grypa żołądkowa -pomocy !!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paula22
Kacper we wtorek koło 21 zaczął wymiotować do tego doszła biegunka i podwyższona temperatura. Na następny dzień gnałam do lekarza ale Pani doktor zaleciła tylko elektrolity i dopajanie .... Drugi dzień był już troszkę lepszy bo wymiotował tylko raz za to druga stroną wyszło więcej. Wieczorem temperatura mu doszła do 39,4 wiec pojechaliśmy na SOR ,Obadali go ,zważyli i wypisano leki . 3 dzień też nie najgorszy z tym że małemu trzeba wpychać picie siła a nie wspomnę o jedzeniu bo prawie nic nie je. Czy to normalne że dziecko tak dużo śpi pod czas grypy żołądkowej bo zaczynam sobie włosy z głowy rwać ??
Gruszka
Paula, jeść nie musi - wązne żeby pił - wpychać na siłę, ale małymi łyczkami - plus te elektrolity. Ważne żeby się nie odwodnił. Z głodu nie umrze. Ale za to słaby i jest i pewnie stąd śpi.

Ja przy mojej grypie ż. nie mogłam ze zmęczenia oczu otworzyć.
paula22
Na SOR stwierdzili że nie ma objawów odwodnienie ale to było w środę koło 21. Ale zaczyna oddawać mocz coraz częściej wiec odwodniony moim zdaniem nie jest. Mam pytanie jeszcze czy może wypić actimel???? W sumie pytam po fakcie bo dziś rano jak się obudziłam to pił a wiem że mlecznego nie powinno się podawać icon_sad.gif

edit:
Tak teraz pomyślałam że wcześniej senny mógł być po lekarstwie bo przeciwwymiotne ale doczytałam się że jest też na uspokojenie:( Lekarka kazała je podać tylko 2 dni wiec już nie będzie podawane.
AnWoj
Moja Kinia przy wymiotach i biegunce bez podawania leków przeciwwymiotnych śpi.Z produktami mlecznymi musisz troszkę sie wstrzymać.
paula22
CYTAT(AnWoj @ Fri, 26 Apr 2013 - 09:43) *
Moja Kinia przy wymiotach i biegunce bez podawania leków przeciwwymiotnych śpi.Z produktami mlecznymi musisz troszkę sie wstrzymać.


Ja wiem że muszę się wstrzymać ale co zrobię jak on już wypił pół actimela icon_sad.gif Jedynie mogę pochować głębiej w lodówce żeby nie znalazł...
paula22
Na szczęście już odpuściło małemu i pomału wraca do formy icon_smile.gif Ile mam przetrzymać go jeszcze w domu ???Dziś zauważyłam że ma bardzo jasne stolce czy to normalne po jelitówce??
ulla
CYTAT(paula22 @ Mon, 29 Apr 2013 - 13:08) *
Na szczęście już odpuściło małemu i pomału wraca do formy icon_smile.gif Ile mam przetrzymać go jeszcze w domu ???Dziś zauważyłam że ma bardzo jasne stolce czy to normalne po jelitówce??


Właściwie to może być co bądź. Jasne stolce mogą być nawet bez infekcji.

Ważne żeby były regularne, nie nazbyt częste i nie rzadkie (w sensie konsystencji) + normalne jedzenie.
Wszystko siÄ™ unormuje, ale po infekcji potrzeba trochÄ™ czasu.


Ps. myślę, że nie ma potrzeby trzymać w domu, jeżeli dobrze się czuje.
Agula9
Sama popatrz czy nie jest oslabiony, bo to jednak organizm męczy może daj małemu kilka dni, żeby wrócił do formy.
W domu w sensie na zewnąrz, żeby nie wychodził czy do p-kola bo to też różnica? Jak na zewnątrz to spacer napewno nie zaszkodzi icon_biggrin.gif
dorsim
CYTAT(paula22 @ Mon, 29 Apr 2013 - 16:08) *
Na szczęście już odpuściło małemu i pomału wraca do formy icon_smile.gif Ile mam przetrzymać go jeszcze w domu ???Dziś zauważyłam że ma bardzo jasne stolce czy to normalne po jelitówce??


Moja po jelitówce tydzień siedziała w domu ( w sensie że nie chodziła do żłobka wtedy ), ale jak było ciepło chodziłyśmy normalnie na spacery. Choroba ją bardzo wymęczyła, bo trzy dni leżała bez jedzenia, w te trzy dni schudła ponad kilogram. Jedynie piła.
No i pamiętaj by przez kilka dni nie podawać dziecku nabiału, bo choroba może powrócić. U nas tak było, bo nie wiedziałam. U koleżanki podobnie bo myślała że dziecko już zdrowe jest i może jeść wszystko .
życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia icon_smile.gif
paula22
No własnie już dziś 3 dzień bez wymiotów i biegunki a Kacper czuję się dobrze tzn. normalnie się bawi a na dwór go aż ciągnie. Zaczął już normalnie jeść z tym że stopniowo. Do przedszkola nie chodzi ,chodziło mi bardziej o zwykłe spacery.Stolce są normalne martwił mnie tylko kolor.
dorsim
CYTAT(paula22 @ Mon, 29 Apr 2013 - 22:04) *
No własnie już dziś 3 dzień bez wymiotów i biegunki a Kacper czuję się dobrze tzn. normalnie się bawi a na dwór go aż ciągnie. Zaczął już normalnie jeść z tym że stopniowo. Do przedszkola nie chodzi ,chodziło mi bardziej o zwykłe spacery.Stolce są normalne martwił mnie tylko kolor.


a podajesz mu probiotyki ?
paula22
Podaję ale ile z tego trafia do środka nie wie bo pluję na kilometr icon_sad.gif
Gruszka
CYTAT(paula22 @ Mon, 29 Apr 2013 - 19:57) *
Podaję ale ile z tego trafia do środka nie wie bo pluję na kilometr icon_sad.gif

Probiotyk można przemycić choćby w soku. NIe mów mu icon_wink.gif
paula22
Gruszka mamy taki w kapsułkach z których muszę wysypać. Smak straszny ,próbowałam ale wtedy pić nie chcę :/
dorsim
CYTAT(paula22 @ Mon, 29 Apr 2013 - 23:27) *
Gruszka mamy taki w kapsułkach z których muszę wysypać. Smak straszny ,próbowałam ale wtedy pić nie chcę :/


Powaga ? my też taki mamy, pewnie ten sam, nasz wydaje mi się że jest niewyczuwalny w smaku. Ja małej robię sok malinowy i pije normalnie. Albo można podać w jakimś soku owocowym o intensywnym smaku.
A jeżeli takiego nie chce to też przecież są w kropelkach. Tylko one chyba mniej wydajne są i drożej wychodzą.
Pilawianka
Probiotyki są też w postaci czekoladowych misiów icon_smile.gif Smakują jak biała czekolada. Acidolac junior, jakieś 14 zł za 20 misów.
ewela
Paula jak zdrowie???
Ja moim EE podaję probiotyki w kapsułkach- one je gryzą.Z kapsułki robi się "żelek"
Mają wytłumaczone,ze to są rycerze, którzy walczą z bakteriami w brzuszku. Sa tacy maleńcy,ze trzeba było ich sporo załadowac do kapsułki itp itd
Wlasciwie "rycerze" sa w domu zawsze.....i podaję nawet przy zwykłych bólach brzucha i przed/po podrózy.

no i probiotyki "w czekoladzie":-) fajna sprawa
Gruszka
CYTAT(dorsim @ Tue, 30 Apr 2013 - 17:23) *
Powaga ? my też taki mamy, pewnie ten sam, nasz wydaje mi się że jest niewyczuwalny w smaku. Ja małej robię sok malinowy i pije normalnie. Albo można podać w jakimś soku owocowym o intensywnym smaku.

No dokładnie - ja teraz miałam dla Emili Dicoflor 30 - uważam że jest bez smaku, zwłaszcza, że to ilość ledwie pokrywająca małą łyżeczkę - w szklance soku nie ma możliwości wyczuć - chyba, że widzi, jak wsypujesz - to wtedy i w wannie wody by wyczuł icon_biggrin.gif
dorsim
CYTAT(Gruszka @ Tue, 30 Apr 2013 - 22:25) *
No dokładnie - ja teraz miałam dla Emili Dicoflor 30 - uważam że jest bez smaku, zwłaszcza, że to ilość ledwie pokrywająca małą łyżeczkę - w szklance soku nie ma możliwości wyczuć - chyba, że widzi, jak wsypujesz - to wtedy i w wannie wody by wyczuł icon_biggrin.gif


dokładnie icon_smile.gif Też małej podaję dicoflor, nie ma smaku, zażywa go bez najmniejszych problemów.
paula22
Gruszka dorsim Mamy ten sam probiotyk icon_smile.gif dla mnie są obrzydliwe .....Już teraz wiem że kolor stolca może być właśnie od nich taki ...
młodziutka Dziękuję za fajny pomysł takie na pewno go zachęcą icon_smile.gif
ewela O niebo lepiej icon_smile.gif Kacper praktycznie funkcjonuję już normalnie. Dziś był ze mną na zakupach i sam zapełniał koszyk a później ślicznie w domu jadł.

Widzę ,że u nas już to w powietrzu wisi icon_sad.gif Znajomej bliźniaczki zaczęły od wczoraj ..
ewela
Paula cieszÄ™ siÄ™,ze synek czuje siÄ™ lepiej
Trzymaj dietkÄ™- delikatnie dla brzusia:-)

Wy tez powinniscie brac chciaz probiotyki (tam nam zalecano w szpitalu....a spedziłam z obiema córkami tam nieco czasu- wlasnie z jelitówką)
Chciaz na mojego m nie zadziałało...a po "przygodach szpitalno- karetkowych i tak "poleglismy "

3majcie siÄ™ dzielnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
paula22
Ewela Dzięki przytul.gif Nas własnie nie wzięło bo pewnie od razu by nas złapało tak jak Kacpra icon_smile.gif Obeszło się bez szpitala mimo że byliśmy pod czas choroby 2 razy na SOR. Pierwszy raz przepisano nam leki drugi raz jak Kacper odmawiał picia bo sie bałam że się odwodni na szczęście wszystko było dobrze icon_smile.gif
gilly
Oj nie wiem czy Ci ta coca cola pomoże. Powinnaś przede wszystkim odpowiednio się nawadniać. Jesli masz biegunkę i wymioty to istnieje ryzyko ,ze się odwodnisz a to jest groźne. Powinnaś przyjmować środki farmakologiczne zwalczające biegunkę, zmniejszające gorączkę i osłaniajace przewód pokarmowy. Takie leki może Ci przypisać lekarz rodzinny tak więc polecam się do niego zapisac na wizytę.
gilly
https://grypazoladkowa.net.pl/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.