To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wynik rtg

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Witam z powodu dziwnych duszności w nocy lekarka skierowała mnie na rtg klatki piersiowej.wizytę u pulmonologa mam na czerwiec20. Kobieta u której odbierała wynik po obejrzeniu powiedziała żebym nie czekala tak długo tylko poszła do ogólnego. TrChe się wystarczyłam.Czy poziom płynu w żołądku zawsze wychodzi?Mam powiększoną sylwetkę serca w lewą stronę,kąt przewodowe żebrowy nieco spłycony.wzmożony rysujęła naczyniowy i okołooskrzelowy że zmniejszeniem przejrzystości w obu kontach przeponowo sercowych,większe po stronie prawej.wnęki naczyniowo zrebow,zwłaszcza prawa. Co sądzie?Od jakigoś czasu dokuczają mi w nocy duszności,wuniezależnić mnie drapanie w gardle a potem męczy dłużny kaszel.jak się położę ciężko mi się oddycha,dręrwieją nogi i ręce a klatce piersiowej mam dziwny denerwujące ucisk.
ajakielka
Wg mnie powinnaś iść z wynikiem do lekarza rodzinnego (po pierwsze to ona Cię na to zdjęcie skierowała i powinna zobaczyć wynik a po drugie problem wg mnie jest złożony). Na rtg klatki piersiowej opisano Ci poziom płynu w żołądku? (nie bardzo rozumiem dlaczego pytasz, czy zawsze wychodzi?)

Co miałaś na myśli pisząc "wuniezależnić?" I nie wiem, co to jest "dłużny" kaszel ale coś mi na refluks wygląda. Ale to takie moje tzw. "strassen diagnose".
dankin-82
jako astmatyk stawiam właśnie na tę chorobę, teraz taki fajny okreś że człowieka dusi i męczy niemiłosiernie 29.gif


ale czy miałaś robione wcześniej rtg klatki może możesz sobie porównać te dwa ze sobą i czy faktycznie są jakieś niepokojące zmany czy też taka Twoja uroda icon_wink.gif


idź najlepiej do lekarza prowadzącego. Ja bym jeszcze poszła do dobrego pulmunologa, nawet prywatnie gdyby miało mnie to uspokoić
Mikunia
Sorki pisałam z telefonu, a on zmienia mi wyrazy na inne, "dłużny" - duszny, "wuniezależnić"- nie wiem:), ale chodziło o to, że zawsze zaczyna się od drapania, a potem kaszel i duszność. Byłam wczoraj u lekarki kierującej, mam serce do obserwacji, ale powiedziała, że tak może być moja uroda. Płyn w żołądku nie wzbudził jej zdziwienia, czyli babeczka u której odbierałam wynik nie znała się. Refluks posiadam, ale leczony, więc być może to na tle alergicznym. Z wynikami mam iść do pulmonologa, no, ale top dopiero 20 czerwca. Pzdr
gosiagosia
do kardiologa nikt cie nie kierowal?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.