To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Grill elektryczny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pogoda
Nie znalazłam żadnego wątku o grillach alaktrycznych, więc zakłądam nowy - bo się własnie zastanawiam nad zakupem.
Internet przeszukalam i tysiące sprzecznych opinii przetrwaiłam. Ale brakuje mi opnii osób, które autentycznie mają lub miały i używały/używają.

Warto czy nie warto? Smaczne żarcie z takiego grilla czy do d... ?
Inkusia
Kupiłam niedawno patelnię grillową i robiłam jak na razie tylko piersi z kurczaka i cukinię. Bardzo nam smakuje. Ostatnio w Lidlu miał być grill elektryczny taki fajny na nóżkach. Szkoda że nie mam tyle miejsca żeby go postawić w kuchni bo pewnie często bylby w użyciu, szczególnie zimą.
~anula~
Mam elektryczny i bardzo go kocham.
Palelnię grillowa tez mam ale częściej używam jednak grilla.
Jedyne, czego mi w nim brakuje to brak wyjmowanych płytek, tych smażących. Znacznie lepiej by się go myło a tak musze się gimnastykować pod kranem z całym urządzeniem.
I oczywiście mam wersję z "przykryciem" - grilule się jednocześnie góra i dół. Ostatnio był w Biedrze taki otwarty, bez góry, akle jakoś mnie nie przekonał.
jaAga*
Mam, używam sporadycznie bo mieszkam w bloku i przy takim grilowaniu się dymi, na "krótkie" potrawy jest ok (np. serki camembert), jak trzeba grilować mięso wynoszę go na balkon, bo w kuchni robi się szaro icon_wink.gif.
Smakuje moim zdaniem tak samo jak z normalnego grila.

PS. No właśnie mój nie ma przykrycia.
rysa154
W użyciu przynajmniej raz w tygodniu.uwielbiam warzywa zwłaszcza papryke,pieczarki no i oczywiście mięso.
Niedawno wymienialismy płytki na nowe bo sie już zużyły.polecam,mam tefal.zimą czasami stawiamy na balkonie,a tak to w domu.
Ciocia Magda
Ja mam taki grill dwustronny, kupowałam chyba w Lidlu czy innym Aldim. Używamy od czasu do czasu, np. do hamburgerów czy kurczaka. Bardzo dobrze sprawdza się do grillowanych kanapek. Z mięsem trzeba poeksperymentować, ale w końcu opanowaliśmy tę sztukę.

Czyszczenie tego grilla po użyciu jest niestety jego największym mankamentem i dlatego nie używamy go częściej. U mnie żadne części się nie wyjmują a całości nie można wkładać do wody.

Kaszanka
Miałam i strasznie żałuję, że się zepsuł. Używałam na balkonie, nic nie dymiło. Ruszt miałam zdejmowany, model otwarty. Potrawy smakowały tak samo, może bez specyficznego zapachu.
Mafia
Mam duży dwustronny, używam baaardzo rzadko, gdyż mycie jego jest wysoce nieprzyjazne. U mnie płytki się wyjmuje, ale są duże i ciężkie. No nie lubię ich myć, więc korzystam z patelni grilowej, ogniska czy grila na dworze. U mnie w domu to zdecydowanie kategoria: zbędny gadżet. icon_smile.gif
jaAga*
W moim nie ma żadnych płytek, ale jest dość stary, ok. 12 lat temu przywieziony z Niemiec. Napełnia się go wodą, ruszt jest zdejmowany, grzałki też, więc z myciem akurat nie mam problemu.
pati.n
Mój brat ma, uzywa często, ostatnio robił na i imprezie urodzinowej, postawił w kuchni, nic się nie dymiło.
Honey*
Mamy Tefala dwustronny z wyjmowanymi plytkami, ktore mozna myc w zmywarce.
Używam czesto.
Zawsze w kuchni. teraz tylko w dlugi weekend grillowalismy na balkonie. nic sie nie dymi
Ryjek
Mam taki https://www.123klik.pl/tefal-grill-tefal-gc...inute,id-123474. Uzywam bardzo czesto. Czyszczenie nie sprawia problemow, gdyz plytki sie wyjmuja. Moj syn uwielbia kielbaske z grila w zimie icon_smile.gif Jak mam duzo miesa to rozkladam grila, a jak malo to smaze z przykryciem. Tosty tez super wychodza icon_smile.gif Uzytkuje od prawie roku icon_smile.gif
okko
Tez mam tego z Tefala i jestem bardzo zadowolona.
Kielbaski i mieso sa jak z grila tradycyjnego.
Na Wigilie robilam lososia-nie lubie ale wyszedl swietny.

Kanapki tez idealnie sie robia
alcia
Jakiś czas temu nabylismy ten model https://mpm.pl/produkty/wyposazenie-kuchni/...owy-mgr04m.html cenowo niedrogi, ma wyjmowane płytki, które bardzo łatwo czyścić, dwustronny.
Kupiony do kanapek typu sandwich ale bardzo często robimy szaszłyki, domowe hamburgery (kotlety i bułki pieczemy), hot dogi, zwykłe kiełbaski, warzywa. Przynajmniej raz w tygodniu rozstawiony. Bardzo fajna rzecz, jedyne co to karkówka nam nie wyszła - chyba mąż przesuszył.
moko.
CYTAT(Honey* @ Fri, 10 May 2013 - 07:19) *
Mamy Tefala dwustronny z wyjmowanymi plytkami, ktore mozna myc w zmywarce.
Używam czesto.
Zawsze w kuchni. teraz tylko w dlugi weekend grillowalismy na balkonie. nic sie nie dymi

mam taki z mulinexa, mało co uzywam...
Elle_
Mam grilla i kocham grilla. (ale jestem pewna, że już gdzieś tutaj o tym pisałam, był chyba taki wątek, ale nie wiem gdzie 02.gif )
Oczywiście, nie wolno myśleć, że jedzenie z grilla elektrycznego będzie takie samo jak z normalnego. Nie ma co porównywać. To całkiem inne smaki, ale tak czy siak dobre smaki! Dla dbających o figurę albo o zdrowe odżywianie - świetny motyw.
A jaki model kupujesz? Ma pojemnik na tłuszcz? To dość ważne, żeby było zdrowiej. icon_smile.gif My używamy takiego - klik łatwo się czyści i powłoka się nie ściera.
Kocurek
Ja mam prostacki, kupiony na allegro, płyta grzejna teflonowa jest kładziona niemal bezpośrednio na nagrzane spirale. Kiełbaski z tego sa gorsze, niz z tradycyjnego, ale np. grillowany filet (polany potem szpinakiem w/g przepisu Rosy) jest przepyszny, tak samo grillowane warzywa i oscypek (pyyycha!). W kuchni nic sie nie dymi, i nie śmierdzi. Generalnie polecam.
KrysiaP
Mam grill elektryczny, ale jak go używam to tylko na balkonie. W kuchni strasznie dymi, szczególnie jak robi się mięso.
Lila_
nie wiem czy wÄ…tek aktualny ale dopiszÄ™ icon_smile.gif

mam elektryczny ,dwustronny z wyjmowanymi wkładkami i możliwością niedomknięcia taki jak ten i o ile z grilla zadowolona jestem jako tkiego to modelu nie polecam bo tłuszcz się dostaje pod płytkę i dymi strasznie - coś jest niedopracowane więc nie polecam icon_sad.gif
Marta S
Myślicie, że elektryczne grille sa nadal niezawodne? Jestem na etapie rozglądania i właśnie nie wiem, a lato blisko... Szcerze to jakoś mnie to nie przekonuje bo nie można by g było zabrać już na wycieczkę.
Martyna_30
Na wyjazd do lasu, czy wycieczkę to chyba lepszy jest grill taki zwykły, który nie potrzebuje prądu. Te elektryczne są fajne, ale jak się na nich smaży w mieszkaniu to jak dla mnie jest zbyt intensywny zapach, a nie zawsze można go wystawić na balkon, bo jest np. zima.
Marta S
No ale to bez sensu kupować i elektryczny i zwykły. Właśnie dużo osób chwali te elektryczne tylko problem z wycieczkami. podobno grillowanie w folii zatrzymuje tłuszcz i wtedy nie robi się dym, no ale to tez wtedy wydaje mi się że zaczyna wszystko pływać w tłuszczu
Marta S
Widziałam że, Olga teraz taki opisała [edit: moderacja]
gilly
Na grillu elektrycznym możesz ugrillować praktycznie to samo co na tradycyjnym grillu ( nawet będze to zdrowsze). Bez problemu na przykład ugrillujesz sobie jedzenie na balkonie icon_smile.gif

Najlepsze mięsko to karkówka:
https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj/mar...%B3wki-z-grilla

Zobacz sobie ile przepisów jest tutaj.
kuna87
Ja mam z lidla i u nas się super sprawdza, nie tylko jako alternatywa dla patelni czy grilla zwykłego.
ale też jako toster icon_wink.gif
Klaudia5
Ja mam grill elektryczny i często korzystam, tylko denerwuje mnie, że zajmuje sporo miejsca. Żałuję, że nie kupiłam jak koleżanka kuchenki mikrofalowej Candy z funkcją grilla. Ma więcej miejsca na blacie.
Kotelka
Potrzebuje prostych przekąsek na grilla i nie tylko. Coś co będzie w miare szybkie do zrobienia na stół
Mięta
Sałatka idealna do grilla - mix sałat w paczce, ogórki w kosteczkę, pomidorki koktajlowe na pół, ser feta w kosteczkę, słonecznik łuskany prażony na patelni lub pestki dyni, ale uważam że słonecznik lepszy i na koniec sos sałatkowy grecki (ja biorę ziołowo czosnkowy) ale jak nie ma to może być zwykły. Prosta, szybka i idealna do mięsa grillowanego.

Jeśli szukasz dobrych mieszanek do mięsa na grilla, na przykład do karkówki, polecam tego producenta:
https://www.vigorprzyprawy.pl/product-categ...rawy-do-grilla/

Możęsz tutaj poczytać sobie jak przyprawić karkówkę na grilla
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.