To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Najlepsze pieluchy dla dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Natalia87
Cześć,

Niedawno urodziła mi się córeczka. Jest to moje pierwsze dziecko i nie mam jeszcze doświadczenia jakie produkty są dla dziecka najlepsze, dlatego proszę Was o pomoc.

Jakie pieluchy [edit:moderacja] są najlepsze dla dzieci? Czym mam się kierować przy ich wyborze? Gdzie najlepiej kupować produkty dla dzidziusia?

Pozdrawiam,
Natalia
martuchaklucha
Ja też ostatnio szperałam w necie na ten temat bo zostałam nianią takiej półrocznej dziewczynki i kurde wzięłam ją z takimi odparzeniami masakra jakaś ... i powiedziałam że będziemy szukać jakiś lepszych pieluch że tak nie może być przecież i mi jej mama dała wolną rękę mam posprawdzać różne pieluszki i dużo wyczytałam o tych Bambino a że są w dwupakach za 2zł chyba jakoś to kupiłam i na pierwszy rzut oka wydają się fajne a nie są drogie więc teraz jej mama ma kupić całą paczkę już normalnie zobaczymy czy coś z tymi odparzeniami będzie lepiej dam znać ... icon_wink.gif
aisha1111
a ja nieodmiennie polecam wielorazowe - przeliczeniu na czas użytkowania są tańsze niż jakiekolwiek inne pieluchy, wbrew pozorom wcale nie robią góry prania, której nie da się ogarnąć (raptem 2-3 wsady pralki więcej, nie wolno prasować) i nie uczulają, nie trzeba uzywac kremów ani zasypek. zmieniałam tak samo często jak zwykłe jednorazówki (przerabiałam pampersy, huggisy, dady, lidlowe, bambina i inne cuda), bo nie wyobrażam sobie żeby dziecko trzymać w moczu bez względu na to czy to jednorazówka czy wielorazówka. aha wielorazówka z wkładem bambusowym tak jak reklamowany pampers wytrzyma całą noc.

damian miewał uczulenia na pieluchy do tego stopnia, że skóra schodziła mu płatami z pupy, a pieluchy zmieniałam co 2-3 godziny, więc nie było mowy o zbyt długim czasie w pieluszce. wszystko przeszło po przejściu na pieluchy wielorazowe.
Mama_Małej_Mi
Ja nie przekonałam się do wielorazowych i nie przekonam chyba. No ale ile pup tyle pieluszek i wymagań, dlatego cieszę się, że dla Twojego dziecka akurat ta opcja okazała się być przyjazną i korzystną. Z wymienionych pieluch próbowałam większości, bo u nas niestety skłonności do alergii i ostatecznie zostałyśmy przy tych Bambino. Mają mało absorbentu, za to więcej pulpy, co ważne! oddychają i rzepy nie odpinają się nawet przy małej wiercipiętce. To są takie naprawdę przyzwoite pieluszki w bardzo rozsądnej cenie. Tak uważam.
olcia21
A ja się muszę pochwalić, że nie dawno pozbyliśmy się pieluszek na zawsze. Bardzo się cieszę , bo przy dwójce to trochę ciągneło. Choć my też używaliśmy tych bambino, a w Daily za 19,99 kupowalam. A gdybym kupowała te drogie to aż boję się pomyśleć ile kasy poszłoby do śmietnika.
wielorazowych nigdy nie próbowałam.
Izzka
martuchaklucha piszesz o tych Bambino Baby Love ? Jak kupisz dużą pakę napisz jak Ci się sprawdziła !

aisha1111
Ostatnio zastanawiałam się nad funkcjonowaniem z wielorazowymi na zewnątrz kiedy młody zrobi do pieluchy I co później targać ze sobą tą brudną pieluchę po znajomych czy mieście ?
A jeśli nie to znaczy że trzeba przed wyjściem pamiętać o przebieraniu w jednorazową czyli i tak takowe trzeba w domu mieć.
aisha1111
Izzka - miałam ze sobą specjalne woreczki, które dostałam jako gratis do pieluch i targałam ze sobą po mieście. Jak była kupa, to wyrzucałam do kibla, przepłukiwałam pod umywalka i pakowałam taka pieluchę do woreczka. Jak siku to od razu do woreczka. Zapach się nie unosił, bo woreczek był szczelnie zawiązany. Zresztą jak idziesz na spacer powiedzmy na 2-3 godziny koło domu, to jedna pielucha wystarczy. My to w ogóle hardcorowcy byliśmy bo młody korzystał z wielorazówek też w żłobku. Jak idziesz na miasto to tak jak z jednorazówką - też musisz pamiętać o zapasowej. Moi znajomi nawet się cieszyli, że nie zostawiam obrobionej pieluchy w ich koszach na śmieci. Wbrew pozorom jest mniej noszenia, bo nie trzeba pamiętać o kremach i zasypkach. Aha i taka pielucha ma taką samą chłonność jak jednorazowa (tetra to przeżytek).
Izzka
Z własnej praktyki wiem, że czyszczenie pupy i przemywanie pieluch jednak wiąże się z nieprzyjemnym zapachem w toalecie. WYdaje mi się to ( będąc na mieście ) dość niestetyczne. Więc wolałabym chyba w teren zabrać ze sobą jednorazówkę ( martuchaklucha- czekam na opinię - widziałam tanio te pieluchy, ciekawe czy dobra cena jest proporcjonalna do jakości ). W domu myślę, że byłabym w stanie spóbwać wyzwania z wielorazowymi.
aisha1111
aha. rozumiem, że kiedy dziecko zrobi kupę do pieluchy jednorazowej to nie śmierdzi i pupy przemywać nie trzeba - wystarczy obrobiona pupę zapakować do kolejnej jednorazówki. spoko.
martuchaklucha
CYTAT(Izzka @ Mon, 27 May 2013 - 22:02) *
martuchaklucha piszesz o tych Bambino Baby Love ? Jak kupisz dużą pakę napisz jak Ci się sprawdziła !


No i kupiłyśmy je i póki co a już tydzień zleciał jest dobrze wiadomo odparzenia cudem od razu nie zejdą ale uważam że jest lepiej może to też kremy już działają po prostu i zbieg okoliczności icon_wink.gif ale może nie ? w każdym razie pomijając sprawę odparzeń myślę że za tą cenę to są rewelacyjne trzymają się porządnie nic nam jeszcze nie przeciekło nie są jakieś sztywne ja jestem zadowolona icon_wink.gif kup spróbuj nie są drogie a może Tobie też podejdą wiadomo każde dziecko inne icon_wink.gif
Teraz widziałam w Dayli na nie promocję za 20zl bez grosza icon_surprised.gif icon_wink.gif
Izzka
CYTAT(aisha1111 @ Thu, 30 May 2013 - 15:29) *
aha. rozumiem, że kiedy dziecko zrobi kupę do pieluchy jednorazowej to nie śmierdzi i pupy przemywać nie trzeba - wystarczy obrobiona pupę zapakować do kolejnej jednorazówki. spoko.

O jeny, wiadomo, że myję pupę. Nie popadajmy w skrajności, chodzi o to, że mało fajne wydaje mi się czyszczenie wielorazowej pieluchy u kogoś będąc w gościach,

CYTAT(martuchaklucha @ Fri, 31 May 2013 - 09:11) *
Teraz widziałam w Dayli na nie promocję za 20zl bez grosza icon_surprised.gif icon_wink.gif

Tego sklepu koło siebie nie mam. DO reala raczej jeżdzę po większe zakupy, tak chyba też są...
aisha1111
ale nie czyścisz, nie robisz wywieszki, nie pierzesz u kogoś nad zlewem, tylko wyrzucasz kupę do kibla i spłukujesz. w przypadku niemowlaka jeszcze prościej, bo wyrzucasz podkładkę do kibla. pielucha do woreczka a nie do kosza znajomych, więc im smrodu w koszu nie robisz. dla mnie jedynym minusem wielorazowych jest większa ilość prania i wysoki koszt jednorazowo (ok.1000zł). poza tymi minusami serio bija jakąkolwiek jednorazówkę. no i aspekt ekologiczny też nie do przecenienia. zreszta moje dziecko odpieluchowane, więc problemu juz nie mam. następne będzie na wielorazowych jak tylko dorośnie do pieluch AIO (all in one), bo na dwa komplety pieluch nie mam zamiar wydawać kasy.
martuchaklucha
CYTAT(Izzka @ Fri, 31 May 2013 - 13:55) *
Tego sklepu koło siebie nie mam. DO reala raczej jeżdzę po większe zakupy, tak chyba też są...


Możesz zamawiać przez nową stronę internetową e-bambino fajne promocję mają przy zamówieniu za 150zł wysyłkę masz gratis a przy zakupie pieluch 3% wydanej kwoty odkłada Ci się na konto skarbonkę i później możesz za to robić zakupy u nich w sklepie icon_smile.gif
Izzka
Dzięki za link. Nie wiedziałam o takiej opcji w sumie chyba sama bym na to nie wpadła, ale moja sąsiadka podłapała pomysł zamówienia, może ise złożymy. icon_smile.gif
asana
[edit: moderacja]
m_iska
Cześć wszystkim! Chciałam trochę wskrzesić tą rozmowę o pieluchach. Interesują mnie głównie pieluchy wielorazowe, a widzę że tu o nich rozmawiałyście. Chciałabym się powoli zacząć wdrażać w temat i dowiedzieć czy to pieluchowanie rzeczywiście jest takie fajne. Boję się trochę że będę miała wiecznie wielką stertę prania i się z tym wszystkim nie wyrobię. Jak to rzeczywiście wygląda?
VI0LA
Nie ma co demonizować z tą stertą prania bo to wcale aż tak strasznie nie wygląda. Jak kupisz odpowiednią liczbę pieluch i wkładów to możesz spokojnie prać co dwa, a z czasem co trzy dni
kuziva
No dokladnie. Wiadomo ze na poczatek jest to wiekszy wydatek ale potem juz w zasadzie nie wydajesz nic. po jakims tam dluzszym czasie ewentualnie wymieniasz wklady jezeli jest taka potrzeba. U nas wystarczylo 7-8 pieluch i 15 wkladow. Mielismy kieszonki i otulacze z mommy mouse. Testowalam tez jedna sio, calkiem wygodna
VI0LA
tak naprawdę sama musisz sobie policzyć ile mniej więcej tych pieluch dziennie zużywasz no i wiadomo że wkładów musi być trochę więcej bo w wielu przypadkach zmieniasz tylko wkład, pieluchę nie zawsze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.