To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak spędzamy czas wolny?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
metztlli
Witam serdecznie wszystkie Mamusie icon_smile.gif Zazwyczaj rozmawiamy wyłącznie o naszych kochanych pociechach, a może teraz troszkę o nas? Jak spędzacie czas wolny? Kiedy maluch daje Wam odpocząć? I czy możecie się tym czasem wolnym w ogóle cieszyć czy też nie? Moim zdaniem każdy potrzebuje trochę czasu dla siebie. icon_smile.gif Czy wolicie go spędzać jakoś aktywnie, same czy z kimś, czy jest uzależniony od miejsca Waszego zamieszkania? Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi icon_smile.gif
aniakuleczka
metztlli - a jak Tobie to wychodzi?
metztlli
no właśnie nie zawsze wychodzi, zwłaszcza, że moja Córcia ma osłabione napięcie mięśniowe i musimy się rehabilitować troszkę, więc nie zawsze ten czas w ogóle jest icon_sad.gif ale bardzo często pomaga nam moja mama, wtedy z partnerem możemy się gdzieś wyrwać i odpocząć we dwoje icon_smile.gif zazwyczaj lubimy wyjść gdzieś na miasto, na obiad, do kina... ale wiadomo, że nie zawsze można, a często nawet nie można, więc chciałam zapytać jak Wy sobie z tym radzicie? Bo przecież nie jesteśmy w stanie żyć bez choćby odrobiny odpoczynku icon_smile.gif
aniakuleczka
ja w wolnych chwilach (między 22 a 6 rano) śpię.
w innych czytam forum i facebooka.
czasem, bardzo bardzo rzadko próbuję spacerować
a jeszcze rzadziej uciekam z domu i jadę w Bieszczady
metztlli
no ja większość wolnego czasu w ciągu dnia (czyli w momencie kiedy Lena śpi) spędzam na sprzątaniu, gotowaniu itp. Uwielbiam czytać, a ostatnio też rzadko mam na to czas icon_sad.gif
Graz
jaki czas wolny????? 03.gif
Tuni
Graz 06.gif
metztlli
No właśnie o to mi chodzi, cięzko sobie taki czas w ogóle wygenerować, wydaje mi się, że przy malutkim dziecku jest go trochę więcej, bo taki maluch do pewnego momentu w swoim życiu głównie je i śpi... a później to już tylko pod górkę, a jeśli ma się więcej niż jednego szkraba, to już w ogóle icon_smile.gif więc chodziło mi o to jak sobie z tym radzicie, jak odpoczywacie i kiedy, może macie jakieś fajne pomysły? icon_smile.gif
Litka
ooo...temat mojej pracy mgr icon_smile.gif
Tuni
CYTAT(Litka @ Thu, 06 Jun 2013 - 18:51) *
ooo...temat mojej pracy mgr icon_smile.gif

Litka, serio?
Dawaj w skrócie co Ci wyszło? icon_smile.gif
Ammm
Ja odpoczywam jak dzieci są w przedszkolu. Jak już ogarnę dom, upiorę, ugotuję, zrobię zakupy, zajmę się budową to czytam, śpię, koszę trawę, wpadnę do rodziców na obiad i karty, czasem obejrzę jakiś zaległy film albo jakiś program kulinarny, spotkam się z jakimiś niepracującymi koleżankami.

W zasadzie brzmi to tak, jak bym miała tylko wolny czas, tylko czemu jestem taka zmęczona?
metztlli
Pewnie dlatego, że większość rzeczy, które robimy w czasie wolnym tak naprawdę są męczące... sprzątanie, gotowanie, pranie itp. I jak tu znaleźć chwilkę dla siebie? U mnie problemem jest to, że mój partner pracuje za granicą głównie, więc często jesteśmy z cóką same. icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
Od jakiegoś czasu staram się wyrwać czas DLA SIEBIE. Czyli na sposób, którego JA chcę, a w moim przypadku to jest sport. Różny. Tańczyłam zumbę, w tej chwili z przyczyn różnych mam przerwę, biegałam, ale zaprotestował mój kręgosłup. Od roku dość intensywnie jeżdżę konno, w siodle naprawdę rosną mi skrzydła. Latam na orbitreku, walę brzuchy, nie lubię gapienia się w ścianę zwanego "odpoczynkiem". Ja. Bo np. mój mąż uwielbia sobie pospać, dla mnie to strata czasu.
xxyy
Jak mi sie trafi wolna chwila to glupieje z radosci icon_wink.gif Po czym jak juz ochlone i wybiore jeden z miliona pomyslow jak zagospodrowac ten czas, to okazuje sie , ze juz po...
gosiagosia
odpoczywam sprzatajac, gotujac, piorac, pracujac(jesli cos sie dzieje), robiac wszystko, co wymaga ruchu. mecze sie nic nie robiac, dlatego po nie robieniu nic, musze chwile polezec, zeby nabrac sil.
agnese
CYTAT(metztlli @ Thu, 06 Jun 2013 - 19:43) *
No właśnie o to mi chodzi, cięzko sobie taki czas w ogóle wygenerować, wydaje mi się, że przy malutkim dziecku jest go trochę więcej, bo taki maluch do pewnego momentu w swoim życiu głównie je i śpi... a później to już tylko pod górkę, a jeśli ma się więcej niż jednego szkraba, to już w ogóle icon_smile.gif więc chodziło mi o to jak sobie z tym radzicie, jak odpoczywacie i kiedy, może macie jakieś fajne pomysły? icon_smile.gif



nie koniecznie, ja przy mojej dwulatce moge sobie poczytać książkę icon_smile.gif przy dwójce też icon_razz.gif
mlovea
CYTAT(Ammm @ Thu, 06 Jun 2013 - 20:52) *
Ja odpoczywam jak dzieci są w przedszkolu. Jak już ogarnę dom, upiorę, ugotuję, zrobię zakupy, zajmę się budową to czytam, śpię, koszę trawę, wpadnę do rodziców na obiad i karty, czasem obejrzę jakiś zaległy film albo jakiś program kulinarny, spotkam się z jakimiś niepracującymi koleżankami.

Jak długo Twoje dzieci są w przedszkolu?! icon_wink.gif
Tuni
CYTAT(mlovea @ Fri, 07 Jun 2013 - 08:23) *
Jak długo Twoje dzieci są w przedszkolu?! icon_wink.gif

O to samo chciałam zapytać, chyba w takim całotygodniowym ma dzieci , odddaje w poniedziałek a odbiera w sobotę 29.gif

Ammm ?
moko.
Otóż odpoczywam:
w poniedziałki od 20-45 do 23 - kiedy jestem na fitnessie
we wtorki od 18,30 do 20 - kiedy jestem na fitnessie
w środy od 5,30 do 7 - kiedy jestem na basenie
W każdy dzień od 17-18 - spacer z dziecmi.

W soboty i niedziele, kiedy NIE PRACUJE

Wtedy obowiązkowo zaliczamy park, spacery, wyjazdy.

Reszte czasu poświęcam na obowiązku domowe a od 6,45 do 17 - praca.

W ruchu jestem od 6 do 23.

W pracy tez odpoczywam, kiedy zaglądam na forum icon_smile.gif
zając_Poziomka
CYTAT(moko. @ Fri, 07 Jun 2013 - 12:58) *
Otóż odpoczywam:
w poniedziałki od 20-45 do 23 - kiedy jestem na fitnessie
we wtorki od 18,30 do 20 - kiedy jestem na fitnessie
w środy od 5,30 do 7 - kiedy jestem na basenie
W każdy dzień od 17-18 - spacer z dziecmi.


Kobieto, Ty śpisz czasem???????

Ja pracuję od 9 do... różnie... bywa, że i do 22. Jeśli pracuję krócej to sprzątam. Pracuję również w soboty i niedziele (7dni w tygodniu), dlatego mój wolny czas poświęcam głównie na obowiązki domowe. Jeśli uda mi się wygospodarowac wolną chwilę to oglądam seriale (Kości, Fringe, Z archiwum X itp), czytam głównie w pracy icon_wink.gif pomiędzy klientami, trochę siedzę w internecie.

Dziś mam taki cudowny wolny dzień icon_smile.gif Wysprzątam sobie chałpkę icon_smile.gif Będzie cudnie icon_smile.gif pojadę na dłuuugie i spokojne zakupy. A jak wrócę to będę się rozkoszowac pachnacym domkiem przed tv, o! icon_smile.gif
Ammm
CYTAT(mlovea @ Fri, 07 Jun 2013 - 09:23) *
Jak długo Twoje dzieci są w przedszkolu?! icon_wink.gif


Od 9 do ok. 16. Ale ja nie pracuje 06.gif
Ammm
CYTAT(Tuni @ Fri, 07 Jun 2013 - 11:58) *
O to samo chciałam zapytać, chyba w takim całotygodniowym ma dzieci , odddaje w poniedziałek a odbiera w sobotę 29.gif

Ammm ?

Zawsze twierdzilłam, że powinny być przedszkola z internatem
Tuni
CYTAT(Ammm @ Sun, 09 Jun 2013 - 15:10) *
Zawsze twierdzilłam, że powinny być przedszkola z internatem

Jak możesz 29.gif nienie.gif
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(Ammm @ Sun, 09 Jun 2013 - 13:10) *
Zawsze twierdzilłam, że powinny być przedszkola z internatem


Kilka lat temu dostałam propozycję pracy w żłobku całodobowym 37.gif Nie wiem czy on przetrwał-mam nadzieję,że nie...
lena77
w ciagu tygodnia zostaja tylko pozne wieczory od ok. 21. wtedy biegam, nocami czytam. sprzatac po pracy mi sie juz nie chce. soboty i niedziele sport, dzialka i sprzatanie (najczesciej w niedziele). niewiele tego czasu wolnego. w wakacje wyjazd obowiazkowo.
horcia
Działka, rower, basen.
KrysiaP
Ja jak znajdę wolną chwilę to czytam, czasem pobiegam z psem. Szkoda tylko, że tych chwil jest tak mało:(
annad
Czas wolny...oczekując malucha troszkę tego czasu jest. Moja dwulatka sama juz potrafi się bawić więc daję mamusi odpocząć. Lubię eksperymentować w kuchni, wylegiwac się na balkonie jak grzeje słonko, czytam książki i gram na FB w Candy Crush - to ostatnio moje uzależnienie icon_smile.gif
Elak
Czas wolny na maluchach spędzam icon_wink.gif
Odpoczywam na działce ale aktywnie bo jest dużo tam do zrobienia, odpoczywam robiąc rękodzieło, odpoczywam delektując się ciszą jak dzieci są w szkole/przedszkolu. Wakacje to bardzo pracowity czas, nie mam chwili odpoczynku, dzieci ciągle mnie męczą a najmłodszy na obóz jeszcze się nie kwalifikuje 29.gif Byle do września.
joa133
czas wolny spędzam na działce,jest sporo do zrobienia w okresie wiosna-jesień. W dalszej części wolny czas,to coś dla siebie -szydełkowanie .. lubię piec ,więc coś upiekę, w wakacje jest mało czasu wolnego, bo przedszkole jest zamknięte , więc jestem z 3dzieci w domu.
kamea
spacery, spotkania ze znajomymi, ogniska icon_smile.gif
Ketmia
Zumba, basen, kijki, spacer z psami. To najczęściej i zwykle wymiennie. Tzn. spacer niewymiennie, bo by mi tego czworonogi nie darowały icon_wink.gif. Wieczorami, jak widać, Internet i zakupy na allegro icon_wink.gif.
Anorektyczna Laska
CYTAT(Kocisława zwana Warkotem @ Sun, 09 Jun 2013 - 16:28) *
Kilka lat temu dostałam propozycję pracy w żłobku całodobowym 37.gif Nie wiem czy on przetrwał-mam nadzieję,że nie...



Ale to wcale nie jest zle, u nas tez sa takie zlobki.
W miescie blisko jets wielka petrochemia, praca na 3 zmiany. Co ma zrobic samotna matka z dzieckiem majac do pracy na 22?
te zlobki sie sprawdzaja, dziecko spi po prostu w innym miejsu. Z czasem sie przyzyczaja, i uwierz mi traumy nie ma icon_wink.gif
~Luna~
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Wed, 31 Jul 2013 - 13:03) *
Ale to wcale nie jest zle, u nas tez sa takie zlobki.
W miescie blisko jets wielka petrochemia, praca na 3 zmiany. Co ma zrobic samotna matka z dzieckiem majac do pracy na 22?
te zlobki sie sprawdzaja, dziecko spi po prostu w innym miejsu. Z czasem sie przyzyczaja, i uwierz mi traumy nie ma icon_wink.gif

Jeszcze 10 lat temu, w mojej okolicy, funkcjonował żłobek całotygodniowy i uwierzcie mi, że zawsze miał miejsca zapełnione.

A w czasie wolnym, lubię pochodzić po sklepach, sama, a potem usiąść w kawiarni, zjeść pyszny deser albo lody.
Lubię też usiąść z książką lub krzyżówką i napić się aromatycznej kawy.
Jeżdżę również na działkę, ale trudno to nazwać czasem wolnym, tam zawsze jest coś do zrobienia, zawsze wracam z działaki zmęczona, ale zmęczona w pozytywnym sensie.
lutowamama
Łomatko, za dużo to tego czasu nie mam. Zazwyczaj niestety sprzatma,gotuje,porządkuje. Siedzę na necie - robię zakupy,czytam, różne blogi. Ostatnio się wkręciłam w testowanie na rekomenduj to - dopiero początki ale staram się byćna bierząco by mnie wybrali.
malwinkaja
Ostatnio dużo czytam i nadrabiam zaległości filmowe -btw film Plac zbawiciela- płakałam jak bóbr.
Lutowamamo o co chodzi z tym testowaniem? trzeba mieć jakieś zaproszenie czy coś?
kirke
serial, film, ksiązka, spacerek icon_smile.gif klasyka icon_smile.gif
lutowamama
CYTAT(malwinkaja @ Sun, 09 Feb 2014 - 22:00) *
Ostatnio dużo czytam i nadrabiam zaległości filmowe -btw film Plac zbawiciela- płakałam jak bóbr.
Lutowamamo o co chodzi z tym testowaniem? trzeba mieć jakieś zaproszenie czy coś?

Nie potrzebujesz,żadnego zaproszenia,po prostu rejestrujesz się,wypełniasz info o sobie i na podstawie tego wysyłają różne rzeczy do domu do przetestowania-fajna zabawa icon_wink.gif
Ja ostatnio zapisałam się na fitness i wyciągnęłam z piwnicy maszynę do szycia
kanja
uprawiam nordic walking icon_wink.gif
malwinkaja
CYTAT(lutowamama @ Tue, 11 Feb 2014 - 22:43) *
Nie potrzebujesz,żadnego zaproszenia,po prostu rejestrujesz się,wypełniasz info o sobie i na podstawie tego wysyłają różne rzeczy do domu do przetestowania-fajna zabawa icon_wink.gif
Ja ostatnio zapisałam się na fitness i wyciągnęłam z piwnicy maszynę do szycia


Oki już się zrejestrowałam icon_smile.gif Fajna strona

A co szyjesz? jakiedyś próowałam sięza to zabraćale jakoś nie mam głowy do wykrojów
oliweczkas
W wolnej chwili czytam, buszuję po necie, oglądam filmy, słucham muzyki. Czasem sprzątam, prasuję itp. Uwielbiam też nasze wspólne z mężem wyjścia do teatru.
artemizja
W wolnym czasie najczęściej czytam. Czasem jakiś film czy program obejrzę z mężem. Poza tym chodzę na siłownię. Staram się również spotykać jak najczęściej ze znajomymi. Raz na kilka miesiecy udaje się gdzieś razem wyjść, np. do pubu na drinka. Częściej jednak ja wychodzę z koleżankami, a mąż zostaje z dziećmi niż na odwrót. Lubię te moje wyjścia z koleżankami...
blankaaa
Ja głównie czytam.
Albo gotuje ku wielkiej uciesze mojego męża;)
ana84
czemu Wy piszecie, że w czasie wolnym sprzątacie, pierzecie, prasujecie etc.? To przecież nie jest czas wolny tylko robota, codzienna taka sama jak praca.

Dla mnie wolny czas to taki jak właśnie teraz kiedy ja mam posprzątane, ugotowane, starsza u babci a mała śpi. I właśnie zaraz mam zamiar napić się kawki i usiąść sobie na balkonie. Może uda się z jakąś książką icon_smile.gif

Jania_K
CYTAT(Ketmia @ Mon, 29 Jul 2013 - 23:06) *
Zumba, basen, kijki, spacer z psami. To najczęściej i zwykle wymiennie. Tzn. spacer niewymiennie, bo by mi tego czworonogi nie darowały icon_wink.gif. Wieczorami, jak widać, Internet i zakupy na allegro icon_wink.gif.

U mnie w grę także wchodzi codzienny spacer z psem. Wolny czas ? Jeśli mała akurat śpi, to czytam książki i czasopisma. Jeśli w grę wchodzi trochę dłuższy czas niż dwugodzinna drzemka, to wolę iść z mężem do kina, czy z przyjaciółką na zakupy. W tę zimę udało nam się zostawić Nicolę babci i na 3 dni pojechaliśmy poszusować na stokach icon_smile.gif
muppet
Jeśli w domu to czytam albo gotuję - te dwie czynności mnie najbardziej oprężają. A jak na dworze, to uwielbiam spacery, rower, rolki choć na te rozrywki nie ma już tyle czasu co kiedyś.
Malutsia
Jak tylko mam wolną chwile ruszam na rower! Albo czytam...niestety takich chwil jest bardzo mało
AgnieszkaKobylanska
Różnie. Jak pogoda pozwala, to rower. Jak nie mam siły, albo pogoda nie jest łaskawa, to zakładam na uszy słuchawki i biorę się za książkę ;]
Trio
Kiedyś trochę wyszywałam krzyżykami, słucham muzyki zazwyczaj (przy sprzątaniu, ha, ha) i czasem sobie potańczę z miotłą a tak serio, na serio - to czytam książki w każdej wolnej chwili.
jolanta25
Staram się bardzo aktywnie spędzać czas wolny i koniecznie z rodziną-sport, kino, teatr, planetarium coś innego niż siedzenie w domu. Staram się też każdą wolną chwilę rzeczywiście spędzać z dziećmi i meżem:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.