To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kuchnia w stylu prowansalskim...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Na całego, bo jak szaleć, to szaleć 29.gif

Dostała mi się, z "dobrodziejstwem inwentarza" stara kuchnia. Żebym nie była gołosłowna - bardzo stara, do tego jeszcze specjalnie postarzana. Białe murki, nierówne ściany, jasnokremowe zasłonki, zamiast drzwiczek kuchennych. Na suficie częściowo stare belki ( niestety - malowane, w innej części domu są naturalne, drewaniane ). Do tego stara ( bardzo stara ), pomalowana na biało szafa. Szczerze powiedziawszy, niewiele trzeba, żeby z pomieszczenia zrobić perełkę.

Ściany są celowo postarzane ( wymagają pilnego malowania, bo szara barwa i osiadłe na nich pajęczyny nie należą do elementu ekspozycji )03.gif
Mam stół i krzesła z Ikei, które zechciałabym pomalować na jasnokremowy ( nieco złamany ) kolor, całość mogłaby być utrzymana w podobnym klimacie: https://shabbydecor.blogspot.dk/2011/10/dre...f-provence.html
https://perfekcyjnapanidomu87.blog.pl/files...standardowy.jpg

Wkleiłabym zdjęcia, ale potrzebuję kogoś do pomocy, sama chyba nigdy tej sztuki nie pojmę 37.gif

Potrzebuję pomysłów, co dodać, by było praktycznie, jak całość "spiąć" w jednolitą całość, bez dużego nakładu kosztów. icon_biggrin.gif

edit:tytuł.
dasza
uwielbiam takie klimaty icon_smile.gif muszę mieć zdjęcia, bo ja jestem wzrokowcem icon_smile.gif możesz wysłać do mnie na maila: modern_w@wp.pl
tyczka
Wyślę jutro icon_smile.gif Tylko uprzedzam, że stan w chwili obecnej jest dość..hmm, jak by to ująć, dość żałosny icon_wink.gif
joanaz
Tyczka, Prowansja to lawenda - kolory i motywy

joanna
tyczka
Wiem - to z jednej strony, ale z drugiej - sielski nastrój, belki, zasłonki, stare słoiczki, zieleń za oknem - również podciągnąć można do tego stylu. Rzuć okiem na zdjęcia.

Lawendy stosować raczej nie będę, nie lubię, nie podoba mi się. Pozostanę przy kremach, drewnie, bieli..A co z tego wyjdzie, zobaczymy icon_smile.gif Dasza, przesyłam zdjęcia. Skomentuję je po publikacji icon_smile.gif

edit. styl.
dasza
zdjęcia kuchni tyszki:










dasza
twoja kuchnia trochę kojarzy mi się z tą ze zdjęcia chodzi o okno duże i w kwiatach - tylko cegiełek i zasłonek brak icon_wink.gif

postaw na zioła i ładne, stylowe doniczki oraz stylowe pojemniki i retro akcesoria (moździerz, ręczny młynek do kawy, retro waga kuchenna) wiklinowe pojemniki













ja częściowo zdjęłabym te zasłonki, zostawiła ale na np. jako odpoiednik tylko jednych drzwiczek lub na części - z tych zdjęć , które pzresłałaś trudno wybadac jaka jest powierzchnia i długość dolnych szafek. Na pozostałych wstawiłabym wiklinowe kosze jako szuflady:







dasza
myślę, że w twojej kuchni najważniejsze jest teraz odnowienie ścian, odnowienie starej szafy i belek. Ja bym wszystko, nawet belki pomalowała na taki kolor ja stół i krzesła lub belki oczyściła ze starej farby i pomalowała bejcą do drewna a następnie polakierowała matowym lakierem, żeby tylko zabezpieczyć przed wilgocią lub zawoskowała. Musisz stanąć w swojej kuchni i zobaczyć czy tego koloru kremowego nie będzie za dużo.

Ja właśnie jestem w trakcie remontu kuchni - meble mam koloru delikatnej wanilii pomieszanej z brzoskwinią, bardzo jasny, pastelowy kolor:

my nie mamy jeszcze nawet pofugowanych płytek i pomalowanych ścian, ale ściany będą w odcieniu mebli, tylko jeszcze ton jaśniejsze. Teraz mamy białe, jeszcze tylko gipsowane i ten biały na ścianach wygląda trochę za zimno.

dasza
jeszcze dodatki




dasza


dasza





dasza



Mariola***
o, te naczynia z polskimi napisami...pyszne...icon_smile.gif
Tuni
Mnie też urzekły te "spod lady" , cudne.
karoleenka
Kocham ten klimat !
Tyczka zazdroszczę możliwości icon_smile.gif
Ja bym sobie uszyła z dwa komplety zasłonek na szafki tak aby co jakiś czas zmieniać

tyczka
CYTAT(karoleenka @ Fri, 07 Jun 2013 - 11:55) *
Kocham ten klimat !
Tyczka zazdroszczę możliwości icon_smile.gif


W zasadzie nie ma czego, bo ilość pracy, jaka jest/będzie z tym związana, przekracza w zasadzie te moje "możliwości" icon_wink.gif
Ogrom i nakład pracy ( nie tyle środków, ile zaangażowania właśnie ) przeraża mnie, co powoduje, że i chęci mam mniej.
I tak sobie myślę, że zasłonki wyglądają może uroczo i słodko, ale nie są najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem w kuchni.

Daszo - dziękuję za porady, fantastyczne zdjęcia ! Naczynia i słoiczki rzeczywiście urocze, coś w ten deseń miałam już dawno kupić w sklepie z rzeczami używanymi. Te z polskim napisami 'nie przejdą', mieszkamy w 'międzynarodowym' domu icon_wink.gif

Ta kuchnia ze zdjęcia - fantastyczna, duża, jasna, przestronna - ach, jaka piękna! Mojej jednak do niej daleko :/
Tuni
CYTAT(tyczka @ Fri, 07 Jun 2013 - 21:33) *
Te z polskim napisami 'nie przejdą', mieszkamy w 'międzynarodowym' domu icon_wink.gif

No , to polskie napisy będą jak znalazł. Tak międzynarodowo będzie icon_smile.gif
dasza
CYTAT(tyczka @ Fri, 07 Jun 2013 - 22:33) *
Ta kuchnia ze zdjęcia - fantastyczna, duża, jasna, przestronna - ach, jaka piękna! Mojej jednak do niej daleko :/


I tak i nie icon_wink.gif twoja może być nawet bardziej klimatyczna icon_smile.gif
Jak masz mało pieniędzy i czasu, to tylko pomaluj ściany, odśwież (pomaluj na wybrany kolor) meble, zmień zasłonki pod balatami, ja bym jednak dodała te wiklinowe kosze - nie są drogie a klimat świetny i postawiła na dodatki - ładne pojemniki, doniczki , naczynia, ewentualnie relingi. Właściwie dobrane dodatki potrafią czynić cuda icon_smile.gif Np. zasłonki pod blatami i poduszki lub pokrowce na krzesła w tym samym deseniu icon_smile.gif

Ryjek
Moge podpowiedziec, ze pojemniki z napisami Sweet home widziala w sklepie po 5zł. Od kubkow, talerzy po pojemniki icon_smile.gif

Co do zaslonek to moja babcia miala kiedys takie i strasznie sie brudza.
tyczka
Ryjku, nie jest tak źle.. Zależy, czy materiał jest impregnowany, czy jest gruby itd... Swoje zasłonki przez pół roku prałam 2 razy icon_biggrin.gif
To chyba niewiele, prawda ?

Daszo dziękuję gorąco za rady icon_smile.gif Kuchnia zostanie pomalowana na biało w przyszłym miesiącu, choć wyszło tak, że to raczej nie ja będę ją malować. Uff icon_wink.gif Meble również mają zostać pomalowane - jak widzisz, stara szafa, a do tego stół z krzesłami i jeszcze jedną szafkę, mają zostać pomalowane białą farbą olejną. Macie może inne propozycje odnośnie koloru mebli ?

Blat jest z ciemnego drewna, takie też ( drewniane ) mam podkładki pod talerze... Na zasłonki jakoś jeszcze nie mam pomysłu.. Myślałam o sielskiej czerwono- białej kratce, ale z drugiej strony... Nie chciałabym, żeby kuchnia wyglądała kiczowato icon_rolleyes.gif

Poduszki lub pokrowce na krzesła na pewno dokupię w podobnym deseniu, tego u nas zatrzęsienie, więc pewnie znajdę niedrogo tego typu rzeczy. Kosze wiklinowe zakupię w Jysku, mają ich całe mnóstwo, łącznie z wyborem rozmiarów.

I jeszcze to okno. Chciałabym "zazielenić" je nieco tak, jak na przedstawionej przez Ciebie kuchni. Jak ? Jakie roślinki najlepiej będą się czuły w kuchennym otoczeniu..?

I jeszcze kwestia ścian.. Czy naprawdę ściany nie gładzone, a z wszelkimi wypukłościami i widocznym zarysem cegieł, są w modzie ? Nie lubię ich :/
Tuni
Tyczko, ja nie wiem czy są w modzie czy nie, ale skoro ich nie lubisz to sobie zmień. To Twoja kuchnia i Ty masz się w niej dobrze czuć, a moda szybko się zmienia.
tyczka
Aaa, gdyby to było takie proste.. icon_mad.gif Sama bym sobie zmieniła, ale murarzem ( "stety" ? "niestety" ? ) nie jestem.. A zagnanie chłopa do roboty, na którą sam nie ma ochoty, graniczy niemalże z cudem 21.gif
Orinoko
Tyczko, nie zniechęcaj się!!! Świetna ta Twoja kuchnia jako materiał wyjściowy. Ma klimat. Powoli sobie ją odnawiaj i dekoruj. 04.gif 06.gif
Może nasza Bogusia forumowa coś by podpowiedziała w klimacie swojskich kuchni, odnawiania i rękodzieła?!
Naczynia super.
A ewentualnie jakieś pchle targi tam macie w okolicy? Czasem można jakieś stylowe rzeczy wynaleźć na ozdoby.
Na okno zioła do doniczki - prowansalskie rzecz jasna. Za to piękną naturalną masz zieleń za oknem!
I koniecznie girlandy z czosnku i papryczek chili!!!
alecta
Tyczka jak ja bym chciala sie dorwac do Twojej kuchni hihi.
Uwielbiam takie klimaty!
Dodałabym do tego przedmioty ozdobione metodą decoupage i meble też bym tak ozdobiła, zwłaszcza boki postarzyłabym pastą.
milutka
Kuchnia, super klimat, ale pierwsze co bym zrobiła to ten zlew wymieniała, on w ogóle tam nie pasuje, jest za nowoczesny.
minka.
Zlewu bym absolutnie nie wymieniala:)
gosiagosia











dalabym wiecej zieleniny. w dodatkach nie mieszala kolorow. zachowalabym biale/kremowe z innym kolorem, gdzie prym wiedzie bialy/kremowy
romaneska
a mi się podoba aranżacja kuchni jak na tym zdjęciu:

https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/6...andol-3-pl.html

dasza
CYTAT(tyczka @ Sat, 22 Jun 2013 - 13:08) *
Blat jest z ciemnego drewna, takie też ( drewniane ) mam podkładki pod talerze... Na zasłonki jakoś jeszcze nie mam pomysłu.. Myślałam o sielskiej czerwono- białej kratce, ale z drugiej strony... Nie chciałabym, żeby kuchnia wyglądała kiczowato icon_rolleyes.gif

Poduszki lub pokrowce na krzesła na pewno dokupię w podobnym deseniu, tego u nas zatrzęsienie, więc pewnie znajdę niedrogo tego typu rzeczy. Kosze wiklinowe zakupię w Jysku, mają ich całe mnóstwo, łącznie z wyborem rozmiarów.

I jeszcze to okno. Chciałabym "zazielenić" je nieco tak, jak na przedstawionej przez Ciebie kuchni. Jak ? Jakie roślinki najlepiej będą się czuły w kuchennym otoczeniu..?

I jeszcze kwestia ścian.. Czy naprawdę ściany nie gładzone, a z wszelkimi wypukłościami i widocznym zarysem cegieł, są w modzie ? Nie lubię ich :/



Co do materiałów to może ten link trochę cię zainspiruje

https://dom.wp.pl/gid,15762853,kat,1036197,...zl,galeria.html

ja do takiej kuchni wolałabym jednak wzory biało-kremowo-beżowo-granatowe niż z dodatkiem czerwieni.

na roślinach niestety nie znam się, ale wg mnie podstawa to zioła - łaczysz estetykę z ich przydatnością jako przypraw icon_smile.gif

aha, i jeszcze zapomniałam napisac o ścianach - tak, sa modne, ale klimat kuchni musi do nich pasować.
zaraz poszukam jakiegos linku.
dasza
link - ściany malowane farbami strukturalnymi:

https://info.ladnydom.pl/temat/ladnydom/farby+strukturalne

https://m.muratordom.pl/wnetrza/malowanie-s...048.html?page=1

nie widziałam dokładnie twoich ścian, ale gdybyś po pomalowaniu normalną farbą dodatkowo pomalowała jeszcze taka bejcą, ona nada tym ścianom szlachetności i zabezpieczy przed wilgocią. Ja tak zrobiłam w starym domu i byłam zadowolona.

https://www.leroymerlin.pl/farby/efekty-dek...24048,l790.html
muppet
Śliczne są takie kuchnie, choć nie do końca w moim stylu. Wolę prostotę.
anja84
Aranż to jedno, nie zapominałabym o wyposażeniu się w akcesoria kuchenne, jak na przykład te od https://prymusagd.pl/. Mimo wszystko łatwiej przygotowuje się posiłki w miejscu, gdzie garnków nie brakuje ;^)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.