To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zagryzanie dolnej wargi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Joka
Moja dwuletnia córka od tygodnia zaczęła zagryzać dolną wargę.
Zwracam jej uwagę, ale po chwili znów robi to samo.
Nigdy nie używała smoczka, ani butelki, nie ssała palca.
Skórę pod wargą ma już podrażnioną.
Martwię się, bo jak jej to wejdzie w nawyk, to ortodonta nas czeka w przyszłości.
JakieÅ› rady?

Joka
dziewczyny, nikt mi nic nie doradzi?
zauważyłam, że również przez sen zdarza jej się zagryzanie wargi
Użytkownik usunięty
Joka... obżeram usta od wczesnego dzieciństwa. Do krwi, w sytuacjach stresowych wykopuję sobie w wargach prawdziwe dziury. To jest problem z głową i należy się poradzić psychologa. Ja wielokrotnie "rzucam" skubanie ust, leczę, następnie wracam do nawyku, kiedy się boję. Julka moja też zaczęła gryźć wargi, na szczęście wbijanie jej do głowy, że to niezdrowe, smarowanie ust (urosła jej KOLEKCJA błyszczyków i smarowideł wszelkiej maści) przyniosło pożądany efekt.
Joka
Dzięki [użytkownik x] za odpowiedź.
Chyba nie doprecyzowałam. Moja córka nie gryzie warg, ona zasysa dolną wargę. Tak jakby zastąpiła sobie smoczek, ale ona nie nosiła nigdy smoczka. Był okres zafascynowania smoczkiem, bo chodzi do żłobka i część dzieci ich używa, ale to było jakiś czas temu. W tej chwili zasysa wargę prawie non stop.
Uzyskałam informację od pediatry i od znajomej psycholog, by nie zwracać jej uwagi, ewentualnie odwracać jej uwagę. Generalnie jest to trudne, bo tak jak pisałam robi już to prawie non stop.
Wszelkie argumenty nie trafiają do niej, albo trafiają na chwilę, w końcu ma dopiero 2 lata. Kupiłam pomadki, ale zainteresowana nimi była chwilę.
Jest coraz gorzej, bo już ma taką jakby zmianę liszajową pod wargą, zrobiły się jej zajady. Smarowanie niewiele daje, bo zaraz wszystko zlizuje. No trudno w tej chwili nie zwracać jej uwagi, bo zaczyna narzekać, że ją boli. Z drugiej strony nadal zasysa tą wargę.
Jutro chyba znów się wybiorę do pediatry, ale może jeszcze coś doradzicie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.