To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Łosoś wędzony w plastrach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inkusia
Co mogę zrobić z łososiem wędzonym w plastrach?
amania
Ja lubię taki sos do makaronu:

Groszek mrożony dusisz na maśle, do tego dodajesz pokrojonego łososia w plastrach, na końcu gęstą śmietanę. Doprawiasz cytryną i pieprzem. Z solą ostrożnie, bo łosoś jest słony.
Inkusia
Amaniu wielkie dzięki, właśnie się zastanawiałam jak go dodać do makaronu icon_smile.gif Jutro będzie na obiad icon_smile.gif
Kaszanka
Ja uwielbiam makaron ze szpinakiem i łososiem.
malgog
tak jak amania

albo
na ciemne pieczywo sałata, rukola, roszpunka ...dużo zielonego
na to łosoś
na to almette smietankowy
na górę koperek
niebo w gebie
malgog
inna wersja także kanapkowa to plaster łososia posmarować delikatnie pesto ale te oszukańcze z carrefoura się nie sprawdzą, najlepsze oryginalne genovese lub wykonane samemu w domu z bazylii, orzeszków pini, czosnku i soli (utrzeć + olej z oliwek)
na wierzch posmarowac białym serkiem almette lub filadelfią, wszystko zwinąc w rulon i kroić jak roladę

Agnieszka AZJ
Obiadowo - makaron ze szpinakiem i łososiem, mmmmmm lubimy icon_smile.gif


rysa154
Ja uwielbiam na kanapki z sosem musztardowym.
amania
CYTAT(malgog @ Tue, 18 Jun 2013 - 15:09) *
tak jak amania

albo
na ciemne pieczywo sałata, rukola, roszpunka ...dużo zielonego
na to łosoś
na to almette smietankowy
na górę koperek
niebo w gebie


mój mąż tak robi, tylko dodaje almette chrzanowy
Ammm
Z makaronem: Podsmażyć szalotkę (lub cebulę) i łososia na maśle, dodać mascarpone lub śmietanę, doprawić pieprzem, posypać czymś zielonym, co się lubi (pitruszka, koperek, melisa). Można dodać kapary jak ktoś lubi.

Tarta - zrobić nadzienie z łososia, szpinaku, gorgonzoli lub innego sera typu blue, śmietany, można dodać jajko, zapiec na kruchym cieście.

Albo rolada ze szpinaku, serka chrznowego i łososia (gdzieś na forum był przepis, jak nie to łatwo wygooglasz).

No i zawsze można jakąś sałatkę zrobić. Albo jajka faszerowane.
tyczka
Do tej pory wcinałam łososia z makaronem i szpinakiem, ale łosoś nie był wędzonym w plastrach, a w kawałkach...Dodajecie do dania obiadowego wędzonego łososia..?

Po duńsku, klasyczna przystawka: kromka jasnego pieczywa ( sandwichowego, często tostowe, którego nie lubię ), na zielenina, łosoś wędzony w zawijanych plastrach, na to góra krewetek, całość "podlana" sosem koperkowym.
Aneczka
ja jeszcze tak - do makarony penne:
suszone pomidory podsmażyć, dodać łososia, czasem kapary i pesto zielone,
na koniec wrzucić penne i podsmażyć chwilkę (szczególnie, jak penne "resztkowe" z poprzedniego dnia)
Aneczka
CYTAT(tyczka @ Tue, 18 Jun 2013 - 17:33) *
.Dodajecie do dania obiadowego wędzonego łososia..?

Jak nikt nie chce zjeść albo dzien po dacie wązności albo w "warunkach polowych" np. w pracy.
minka.
Typowo po szwedzku: mlode ziemniaki(gotowane z wiechciem koperku) smietana( mozna jogurt) wymieszana z masa koperku i kawiorem. Do tego losos wedzony.
Inkusia
Planowałam zrobić obiad z przepisu Amani ale w Lidlu był tylko mrożony groszek z marchewką icon_sad.gif Może być? Nie było samego groszku.
Agnieszka AZJ
Zawsze możesz się w Kopciuszka pobawić i pooddzielać groszek od marchewki icon_wink.gif
Inkusia
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 18 Jun 2013 - 21:02) *
Zawsze możesz się w Kopciuszka pobawić i pooddzielać groszek od marchewki icon_wink.gif


icon_smile.gif
Najwyżej będzie inny smak ale wybierać nie mam czasu i ochoty icon_wink.gif
Inkusia
Informuję że sos zrobiony, makaron ugotowany icon_smile.gif Wycisnęłam pół cytryny, sos jest taki kwaskowy, nie jadłam czegoś takiego wcześniej i nie wiem czy tak musi być. Tak czy inaczej mi smakuje icon_smile.gif

edit:
jeszcze zostało łososia na kanapki według przpisu który podałyście icon_smile.gif
amania
Następnym razem zrób z samym groszkiem, bez marchewki (choć rzeczywiście czasami trudno dostać), na pewno będzie lepsze icon_smile.gif
Elle_
Terrinę! Idealna na przyjęcia.

Rozkładam plastry dobrej jakości łososia, smaruję je jakimś serkiem np. bieluchem ziołowym, albo zwykłym naturalnym serkiem ale potem sypie na niego zioła. Na to kładę bardzo cienko pokrojone plastry ogórka (można pokroić obieraczką icon_smile.gif. Zawijam w rulon, sypię szczypiorkiem i kroję na większe części jak sushi. icon_smile.gif

Tarta z łososiem i szpinakiem też zła nie jest.: )
Kasta
Bez wątpienia łosoś wędzony jest jednym z tych dań, które koniecznie trzeba spróbować w życiu. Nie dość, że wybornie smakuje, to jeszcze jest bardzo zdrowy, dlatego powinniśmy po niego sięgać możliwie często. Dzisiaj mamy o tyle dobrze, że można świeżą rybę tego gatunku kupić w sklepie przez cały rok, dlatego nie musimy się ograniczać w przyrządzaniu tak wyśmienitych potraw. Dodatkowo można je urozmaicić na swój sposób, by były jeszcze ciekawszym doznaniem smakowym.

[edit] reklama
Red_Rose
Ja robię kanapki z twarożkiem i wędzonym łososiem. Mojej rodzince bardzo smakują
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.