To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Advantan

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mimi
Mój 2,5 letni synek ma na jednym policzku (nie licząc pozostałej reszty na ciałku) "rozdrapaną" plamkę po wysypce. Nie jest to
rana, ale wygląda raczej jak czerwona blizna. Dermatolog zapisała na to advantan. Chociaz zastanawiała się długo co to może być icon_rolleyes.gif. Czy można tym bezpiecznie posmarować buzię malucha? Jak to z tymi sterydami jest? Jeszcze niedawno pouczano mnie, że nigdy na twarz! Po za tym młody ma wysypane właściwie całe plecki. Przecież nie nałożę mu tego advantanu na taką dużą powierzchnię? Możecie coś poradzić? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Swoją drogą wydaje mi się, że kiedys młody miał juz cos podobnego i inny dermatolog stwierdził, że to niestety wtórne bakteryjne zakażenie i stosowalismy jakies maści z antybiotykami. A nie sterydy. Wszystko ładnie przeszło.


Pozdrawiam
grzałka
To faktycznie steryd, w sumie można bezpiecznie stosować sterydy nawet na duże powierzchnie, o ile robi się to rzadko. Na twarz też jednorazowo można, jeśli zmiana utrzymuje sie długo i nie schodzi. Sterydy, owszem, szkodzą skórze, ale stosowane długo, czyli miesiącami, bez przerw. Co do tego, czy to jest wysypka alergiczna, czy bakteryjne zakażenie skóry, to raczej na podstawie opisu nikt ci nie odpowie- nadkażenie bakteryjne jest częste przy wysypkach alergicznych, bo dziecko się drapie i wprowadza bakterie. Ale wtedy zwykle daje się maść :steryd plus antybiotyk.
A dlaczego o swoich wątpliwościach nie powiedziałaś pani dermatolog, jak ci zapisywała Advantan?
Pecia
Ja bym buzi nie smarowala
lepiej pojdz do jeszcze innego dermatologa , wtedy porownasz diagnoze icon_wink.gif
faktycznie moze trzeba jakis miejscowy antybiotyk dac

ja w listopadzie dostala jakiejs wysypki na rekach i klatce piersiowej icon_rolleyes.gif
poszlam do internisty i dostalam elocom ( ze niby to alergiczne.....) zaczelam to smarowac, ale cos mi sie nie podobalo, zamiast znikac, robily mi sie jakies plamy icon_eek.gif

poszlam prywatnie do dermatologa ( co kiedys leczyla mojego Jasia)
a ona od razy jak spojrzala, powiedziala:
to wirus, prosze nie uzywac zadnych sterydow icon_twisted.gif bo tylko sie pogorszy, smarowac pudrodermem , samo minie po 6 tygodniach.

Faktycznie przeszlo , tylko ,ze tam gdzie smarowlalm elocomem mam do dzis biale przebarwienia!!!!! icon_cry.gif

ostroznie ze sterydami icon_evil.gif
mimi
Przyznam szczerze, że pani dermatolog przy wypisywaniu advantanu zapytała tylko, czy zapłacę za niego troche wiećej niż za inne maści, których recepturę przygotowała. Pozostałe 2 maści z hydrokortyzonem. Powiedziała jedynie, że to najłagodniejszy specyfik jaki może na coś takiego zapisać.

Grzałka, przyznaję się, jednak trzeba było pytać i jeszcze raz pytać. icon_confused.gif
Mam nauczkę. Inna sprawa, że pani doktor nie wzbudziła mojego zafania. Właściwie do końca zastanawiała sie co to może być. Stanęło na advantanie, ale bez przekonania.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że mój "szczegółowy" opis nic nie daje.
Niestety już jedna błędna decyzja lekarza nam sie zdarzyła. Skończyło sie sterydem i antybiotykiem.

Sadzę, że wydam pieniądze na kolejnego prywatnego dermatologa. Jeśli potwierdzi ten advantan, to zastosujemy.

DziekujÄ™ za zainteresowanie wink.gif

Pozdrawiam serdecznie
i.
Mimi, mój synek do dzisiaj ma białe plamy na twarzy po hydrocortyzonie. A buzię smarowaną 1,5 roku temu 2 razy po 7 dni. Mam nadzieję, że to kiedyś zniknie.
grzałka
Ilka icon_smile.gif Zniknie. Mówi ci to weteran azs, miałam zaniki skóry na twarzy, na zgięciach łokciowych, pod kolanami- od sterydów. Jeśli muszę sterydy na twarz (a czasem jest tak źle, że muszę) to robię to 1-2 razy. Maksymalnie. Cała nadzieja w tych nowych maściach immunosupresyjnych bez sterydów.......
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.