To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

solarium

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dorott
jako, że nie mam zbyt dużego doświadczenia z solarium i jakos nie ogarniam tych fal icon_smile.gif

mam pytanie do Was...jak głęboko wnikają te fale?

czy osoba, która ma wstawiony jakich plastik w ciele itp. może korzystać z solarium (pomijająć aspekt zdrowotny) generalnie zastanawialiśmy sie z przyjaciółka czy te fale z solarium i ogólnie korzystanie może mieć zły wpływ na coś co ma sie wszepione włożone w jakis organ w ciele?

hmmmmmmmm...chyba zamotał icon_smile.gif

czy podczas korzystania z solarium co coś może sie w ciele rozpuścic, stopić? itp. wiem głupie ale mnie nurtuje icon_smile.gif
moko.
CYTAT(Dorott @ Mon, 24 Jun 2013 - 10:39) *
jako, że nie mam zbyt dużego doświadczenia z solarium i jakos nie ogarniam tych fal icon_smile.gif

mam pytanie do Was...jak głęboko wnikają te fale?

czy osoba, która ma wstawiony jakich plastik w ciele itp. może korzystać z solarium (pomijająć aspekt zdrowotny) generalnie zastanawialiśmy sie z przyjaciółka czy te fale z solarium i ogólnie korzystanie może mieć zły wpływ na coś co ma sie wszepione włożone w jakis organ w ciele?

hmmmmmmmm...chyba zamotał icon_smile.gif

czy podczas korzystania z solarium co coś może sie w ciele rozpuścic, stopić? itp. wiem głupie ale mnie nurtuje icon_smile.gif

Nie może nic się rozpuścićicon_wink.gif
Dorott
CYTAT(moko. @ Mon, 24 Jun 2013 - 12:54) *
Nie może nic się rozpuścićicon_wink.gif

dzięki icon_smile.gif
Orinoko
To ja dołączę z pytaniem: czy solarium jest bezpieczne dla osób z fotouczuleniem? 37.gif
Mafia
CYTAT(Orinoko)
To ja dołączę z pytaniem: czy solarium jest bezpieczne dla osób z fotouczuleniem? 37.gif


Silne masz? Z solarium nie doradzę, bo nie chodzę, ale fotouczulenie niestety mam. icon_sad.gif W maju miałam masakrę, bo każde wyjście na chwilę na słońce powodowało wysypkę. U mnie pomogło branie betakarotenu i Hitaxy. Na razie nie mam wysypki.
moko.
Orinoko,
Tak, moim zdaniem nie możesz chodzić na solarium.
Na wszystkich, na których bylam przeciwskazaniem było właśnie fotouczulenie.
Orinoko
Dziewczyny, co do skali trudno powiedzieć. Dostałam wysypki w: Chorwacji, Turcji w sezonie ładnych kilka lat temu.
W ub. roku w Toskanii przy +25 st. też już mi coś wyłaziło mimo betakarotenu, jak nie użyłam kremu z filtrem 50.
W tym roku w płn. Włoszech bez betakarotenu przy 28 st. było ok, ale z filtrem.
U nas nic mi nie wychodzi, ale ja nie biegam jakoś specjalnie po słońcu.
Pardon, raz nad Bałtykiem przy + 28 st. wyszło minimalnie, choć tylko nogi opalałam, bo resztę niby pod parasolem chowałam.
No dobra, to nie będę ryzykować i tyle. Nie lubię solarium, ale czasem wolałabym nie wyglądać jak córka młynarza w środku lata.... Cóż. Zostają mi kremy brązujące i opalenizna w smugi 04.gif
Ammm
CYTAT(Orinoko @ Mon, 24 Jun 2013 - 19:21) *
Cóż. Zostają mi kremy brązujące i opalenizna w smugi 04.gif


Albo opalanie natryskowe. Nie praktykowałam, ale podobno porzadnie zrobione daje super efekty.
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(Orinoko @ Mon, 24 Jun 2013 - 16:03) *
To ja dołączę z pytaniem: czy solarium jest bezpieczne dla osób z fotouczuleniem? 37.gif



Tak. Nawet poleca się przyzwyczaic skórę kilkoma wizytami na solarium na wiosnę. U mnie to działa. W tym roku obyło sie bez objawów icon_smile.gif Trzeba tu jednak rozgraniczyc fotouczulenie (właściwe) od nadwrażliwości na słońce - objawy te same, ale większośc ludzi, w tym lekarze, wrzucają wszytsko do jednego worka. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem, tak jak ja
marghe.
Ja mam uczulenie na słońce . Na solarium nie chodzę. Skóra mnie okrutnie po nim swędzi.
TAQILLA
CYTAT(marghe. @ Wed, 03 Jul 2013 - 00:42) *
Ja mam uczulenie na słońce . Na solarium nie chodzę. Skóra mnie okrutnie po nim swędzi.

a używałaś kremów nawilżających do opalania w solarium?
Są np takie z aloesem, spowalniają przy tym opalanie (mają filtr UV), mocno nawilżają.
Po solarium skóra może swędzieć, bo się wysusza - nawilżenie powinno pomóc.

Mnie wysypuje ręce i uda przy pierwszym kontakcie z mocniejszym słońcem - podkład z solarium niweluje te objawy.
marghe.
CYTAT(TAQILLA @ Wed, 03 Jul 2013 - 11:46) *
a używałaś kremów nawilżających do opalania w solarium?


Mnie wysypuje ręce i uda przy pierwszym kontakcie z mocniejszym słońcem - podkład z solarium niweluje te objawy.

nie znoszę się smarować icon_biggrin.gif
Wolę unikać słońca i solarium
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.