To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mocne bicie serca

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mariola233
witam,mam mocne bicie serca ze jak siedze czy leze to czuje uderzenia nic mnie nie boli,bylam z tym u lekarza echo serca oki i nawet byla w szpitalu na badaniach i wszystko jest oki,ale mam tez tak ze nie czuje tych uderzen nawet miesiac a potem powraca,biore magnez ale moze cos moza kupic bez recepty na "TO"???
Aneczka
A holter ekg (24-godzinne ekg) miałaś?
Czujesz szybkie bicie czy wręcz odwrotnie - przy normalnym raz na jakiś czas jest takie mocniejsze?
Najczęściej takie mocne bicie serca czuć przy wypadaniu pobudzeń (raz na jakiś czas robi się przerwa) i wtedy to następne czuje się jako mocniejsze. Oprocz magnezu jeszcze ewentualnie potas (miałaś oznaczany poziom potasu?)
A jeśli poza tym nie masz innych objawów (omdlenia, zawroty głowy w czasie tego mocnego bicia serca, ból w klatce piersiowej) to chyba trzeba... polubić.
gosiagosia
stres, odwodnienie, zaburzenia elektrolitowe, papierosy, kawa, niewyspanie, niedocukrzenie. jak badania wyszly pozytywnie, to szukalabym przyczyny gdzies indziej, zwlaszcza ze to pojawia sie i znika.
mariola233
a czy to moze byc wina tarczycy??bo mam niedoczynnosc ale sie nie lecze bo dopiero jestem zapisana do edno.na 21 lipca a juz choruje od roku bralam Euthyrox 25 ale po paru miesiacach zaczelam sie zle czuc a przepisywala mi rodzinna
pierwsze TSH MIALAM 8,72,po jakims czasie juz nie pamietam TSH-5,24, ostatno jak robilam z pol roku temu to mialam 1,89
malgosia1968
tak, to może byc od tarczycy, dziwie sie, ze w szpitalu na to nie wpadli
Naz
gdzieś czytałam, że jak takie coś "pojawia się" mniej niż 7-10 razy w tygodniu, to nie ma czym się martwić.
Ja tak mam od czasu od kiedy skończyłam 15 lat, nie choruje na tarczyce, ale mam ponoć nerwice serca.
Ma to także moja mama, od lat bierze Euthyrox.
Wielu ludzi to ma.
Da się to polubić? Chyba nie. Jest to nieprzyjemne i tyle.
malgosia1968
CYTAT(Naz @ Tue, 25 Jun 2013 - 17:55) *
gdzieś czytałam, że jak takie coś "pojawia się" mniej niż 7-10 razy w tygodniu, to nie ma czym się martwić.
Ja tak mam od czasu od kiedy skończyłam 15 lat, nie choruje na tarczyce, ale mam ponoć nerwice serca.
Ma to także moja mama, od lat bierze Euthyrox.
Wielu ludzi to ma.
Da się to polubić? Chyba nie. Jest to nieprzyjemne i tyle.

jeśli Twoja mama bierze Euthyrox to znaczy, że ma problem z tarczycą, która to może zaburzać bicie serca
tego leku nie przepisuje lekarz przy kołataniu serca/mocniejszym biciu
ten lek to hormon zastępujący tarczycę (podawany przy całkowitym wycięciu tarczycy) bądź przy niedoczynności tarczycy gdy gruczoł tarczycy nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów
przy kołataniu serca najczęściej podawanym lekiem jest Propranolol (na mnie zawsze działał a brałam go przy podwyższonym pulsie)

edit
mierzyłaś sobie puls jak miałaś te kołatania?
Helena
Oczywiście, że może to być od tarczycy. Mi w ciąży (miałam nadczynność) serce tak biło, że aż bluzka drgała. A w nocy echo odbijało się od sprężyn w łóżku i nie mogłam spać.
Aneczka
może być od tarczycy, ale raczej przy nadczynności, przy niedoczynności raczej będzie odwrotnie, chyba, ze ma się za dużą dawkę euthyroxu
co do propranololu - ja np nie moge brać, nie przy wszystkich zaburzeniach rytmu można go brać.
tak na prawdę mariola musialabys wiedzieć jakie dokladnie zaburzenie czujesz jako to "mocne bicie serca", a dopiero wtedy zastanawiac się nad przyczyną (o ile się taka znajdzie i będzie do usunięcia)
co do polubienia - ja "polubiłam", staram się nie przejmować, skoro niegroźne, to po co moje nerwy icon_wink.gif
mariola233
tętno mam zazwyczaj tak do 80 cisnienie mam oki,biore tabl.na nadcisnienie
pomidorro
przy niedoczynności też może być, nawet jak są hormony uregulowane.
Na takie objawy ( tez mam niestety , tylko dodatkowo czasami mam wrażenie że serce się zatrzymuje na chwilę- przerażające uczucie, a oprócz tego mam tętno podwyższone ) oprócz magnezu ( podwyższona dawka) mam brać omega- 3 razy dziennie, wzmacniają serce, oprócz tego aktywność sportowa- umiarkowana min 3 razy w tygodniu ( czyli marsze itp,pilates- wszystko to co nie podnosi za szybko tętna) i zajęcia relaksujące icon_smile.gif Zgłos się do lekarza- dawki suplementów najlepiej ustali, zrób tsh... u mnie się poprawiło znacznie. Trochę czasu to zajmuje jednak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.