To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie pigułki polecacie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mama_Małej_Mi
Dziewczyny, zwracam się do Was z prośbą o opinie o pigułkach. Co bierzecie? Co odradzacie? Chciałabym wrócić do brania, ale nie chciałabym przytyć ani puchnąć. Nie kryję, że i cena przydałaby się jakaś taka... no wiecie icon_smile.gif Podzielicie się wiedzą drogie Mamy?
ana84
wg mnie pigułki powinny być dobrane przez lekarza i poprzedzone jakimś wywiadem, bo to co biorą dziewczyny niekoniecznie musi dobrze działać na Ciebie. Tabletki powinno dobierać się indywidualnie.
Dorotka25
CYTAT(Mama_Małej_Mi @ Sat, 06 Jul 2013 - 19:35) *
Dziewczyny, zwracam się do Was z prośbą o opinie o pigułkach. Co bierzecie? Co odradzacie? Chciałabym wrócić do brania, ale nie chciałabym przytyć ani puchnąć. Nie kryję, że i cena przydałaby się jakaś taka... no wiecie icon_smile.gif Podzielicie się wiedzą drogie Mamy?

Ja też zalecam kontakt z ginekologiem i wykonanie badań hormonalnych - na tej podstawie powinnaś mieć dobrane pigułki, a nie wg rankingu innych mam.
Sokolica
Zdecydowanie popieram moje przedmówczynie. To musi fachowiec przebadać, zrobić wywiad i dobrać.
aisha1111
Również popieram dzieczyny. U mnie takie działania pt. co u was się sprawdziło? doprowadziło do kosmicznych problemów hormonalnych i oprócz otyłości spowodowanej hormonami do ogólnego złego samopoczucia graniczącego z depresją.obecnie zrezygnowałam całkowicie z antykoncepcji hormonalnej i jest coraz lepiej, ale ZAWSZE przed wybraniem metody anty lepiej skonsultować się z lekarzem, który skieruje na odpowiedie badania laboratoryjne i zbada. Antykoncepcja musi być dobrana indywidualnie.
KM
Branie pigułek podobno powinno się zakończyć do 35 roku życia (tak dawno temu jakiś lekarz mi powiedział), więc ja już nic nie polecę, bo za stara jestem na takie rzeczy icon_wink.gif

W innym wątku jedna z forumek poleca hormonalne pierścienie dopochwowe - ja nie stosowałam więc się nie wypowiem.
Aniqa
Badania dobra rzecz, ale z moich doświadczeń wynika, że raczej nieczęsto ginekolodzy zlecają badania przed braniem tabletek. Kiedy ja zaczynałam brać tabletki dostałam pierwsze recepty na dobrą sprawę "w ciemno" razem ze skierowaniami na badania, które miałam zrobić dopiero po trzech miesiącach brania i później raz na pół roku... Ale przed doborem tabletek nikt mi badań nie robił - ginekolog tylko powiedziała, że ze względu na wiek przepisze mi Logest... Trafiła od razu doskonale dla mnie, ale jak sama stwierdziła to przypadek - bo ona może wykluczyć pewne rodzaje tabletek, ale później to już trafianie w potrzeby organizmu...
Mama_Małej_Mi
A Vibin brała któraś może? Chciałabym poznać opinie.
annad
Polecam Harmonet.
Inkusia
Nie miałam żadnych badań zeby dopasować tabletki. Lekarz zapisał mi Novynette, biorę już dwa lata i nie narzekam.
bel
Ja przed braniem pigulek nie mialam robionych badań. Bralam Yaz, a teraz Daylette. W ciagu brania mialam kilka razy badaną krew pod kątem prob watrobowych, krzepliwości, oraz poziomu glukozy we krwi. Zgodze sie z tym , co dziewczyny piszą, ze takie badania najlepiej zrobic przed braniem pigułek, by wlasciwie je dobrac. Tak jest najlepiej. U mnie nie mam skutkow ubocznych brania antykoncepcji.
Ola_
Dziewczyny, a co sądzicie o plastrach? Dotychczas stosowaliśmy prezerwatywy, ale myślałam, żeby przejść na antykoncepcję hormonalną. Zastanawiam się między plastrami a pigułkami. Tylko z tabletkami obawiam się, że mogłabym o nich zapominać... Przy plastrze nie ma tego problemu. Tu czytałam o plastrach i w sumie chyba niezłe rozwiązanie [edit: moderacja] . Stosowałyście może?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.