To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
vnu007dl

Witam, mam nadzieję, że to dobre miejsce na taki post, jeśli nie to proszę o przeniesienie we właściwe miejsce.
Doczekałem się wreszcie że dostanę tatą i muszę kupić wózek, nie mam o tym zielonego pojęcia, ale zależy mi na tym aby ten wózek był:

1 4 kołowy
2 miał pompowane koła
3 był wygodny do poskładania i zmieszczenia do auta
4 cena tak do 1000 zł (ale było by fajnie jakby dało się w nim wyjeździć jeszcze drugie dziecko)
5 najlepiej jakby było to 3w1 czyli: Gondola + spacerówka + fotelik sam

Bardzo interesują mnie też opinie osób, które już wcześniej takich zakupów dokonywały, a zwłaszcza na co jeszcze zwrócić uwagę co jest istotne przy wyborze wózka (a z czego pewnie nawet nie zdaję sobie teraz sprawy) Jakie marki polecacie? Jakich się wystrzegać?
aisha1111
nie polecam wózka z wpinanym fotelikiem, ze względu na bezpieczeństwo- no chyba, że fotelik nie będzie służył w samochodzie a jedynie jako np. bujaczek. fotelik musi mieć atesty i potwierdzone bezpieczeństwo (wiecej na stronie fotelik.info). zwykły atest potwierdzający bezpieczeństwo tego bezpieczeństwa nie potwierdza w praktyce - wystarczy pooglądać na youtubie testy zderzeniowe.

jeśli chodzi o wybór wózka - na forum jest masa tematów na ten temat - wystarczy wpisac w wyszukiwarkę. przy wyborze polecam też sprawdzić wagę wózka - im lżejszy tym lepiej.
agrafkaa
Ze wszystkich które pokazałeś wybrałabym numer 2. Z doświadczenia kupiłabym wózek głęboki a później wygodną spacerówkę. W sumie najdłużej jeździ się w spacerówce. Wiec lepiej zainwestować w dobrą spacerówkę. Kupiłabym używany w b.dobrym stanie głęboki lub 3w1 a następnie porządną spacerówkę.
aisha1111
agrafkaa - nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale ten wózek waży 15 kilo. jak sie doda zakupy + dziecko + torbę na zmianę wyjdzie ponad 20 kilo, a jak dziecko będzie miało gdzieś koło roku to ok. 30. mięśnie pudziana można sobie zrobić

edit: poza tym po złożeniu go i wsadzeniu do bagażnika przeciętnego samochodu zakupy będzie trzeba będzie trzymać na kolanach
agnese
ja podzielam zdanie agrafkaa co do wózka- głęboki a później zainwestować w dobrą spacerówkę, większość wózków wielofunkcyjnych jest ciężkich na tym poziomie cenowym bynajmniej, istotnym parametrem jest gdzie będzie użytkowany, w jakim terenie, czy jest winda, domek czy będzie wnoszony (choć patrząc na usytuowanie rożnych miejsc to zawsze gdzieś będzie trzeba wnieść), pojemność bagażnika np czy ma zdejmowane koła - do auta taty musiałam zdjąć by włożyć, dla mnie bardzo istotne było by spacerówka miała oparcie kładzione na płasko oraz duzy i wygodny kosz na zakupy i nie polecam jasnych kolorów wózka
7pit_er
nie polecam kupować noname, czasem lepiej wziąć używany ale dobrej renomowanej firmy
Bebelini_pl
Jeżeli chodzi o wózek wielofunkcyjny,to oczywiscie poelcam X-landera,który zbiera bardzo pozytywne opinie,zresztą moja znajoma go ma i chwali,cenowo też dobrze się prezentuje.
gosia329
A my użytkujemy od początku roku Orbit Baby G2. Kupując wózek na 1 miejscu stawialiśmy funkcjonalnosć, i faktyczie w tej dziedzinie Orbit nie ma sobie równych, bo funkcji ma od groma. Ważne też było zawieszenie - żeby jazda była płynna i żeby nie trzęsło - sprawdza się na nierównych chodnikach bdb. Jak raz zajmowałam się koleżanki dzieckiem to używając jej wózka miałam wrazenie, że dziecko będzie wytelepane za wszystkie czasy, masakra. Tutaj jest zupełnie inaczej. A z bajerów... Najbardziej mnie się podoba obrotowe siedzisko, ciekawe rozwiązanie na spacery.
agnese
ja akurat nie jestem zwolenniczką kubełkowych siedzisk - jakoś nie widzę nic wygodnego w trzymaniu u góry nóg w pozycji półleżącej, bo leżącej - co jest drugim czynnikiem dla mnie dyskwalifikującym wózek - nie ma. Oczywiście mi to nie odpowiada, bo jest wielu zwolenników tego typu siedziska.
Na fotkach widziałam płozy do gondoli - fajny bajer icon_smile.gif
Aurelia112
CYTAT(agnese @ Mon, 28 Oct 2013 - 00:17) *
ja akurat nie jestem zwolenniczką kubełkowych siedzisk - jakoś nie widzę nic wygodnego w trzymaniu u góry nóg w pozycji półleżącej, bo leżącej - co jest drugim czynnikiem dla mnie dyskwalifikującym wózek - nie ma. Oczywiście mi to nie odpowiada, bo jest wielu zwolenników tego typu siedziska.
Na fotkach widziałam płozy do gondoli - fajny bajer icon_smile.gif

u nas 35 tydzień i wózka nadal brak, ale chcemy 3w1 na pewno, żeby taniej było, w tym tygodniu chcemy kupić już, oglądałam już chyba z milion pięćset, także mam mętlik w głowie ogromny
tantum
w tej cenie dobre wózki ma marka graco, z wielofunkcyjnych dobry maja model evo, z latwoscia sobie poradzisz ze skladaniem itd icon_smile.gif
rowniez jane muum jest dobrym wozkiem dla poczatkujacych rodziców, jest stabilny, lekko sie sklada i przede wszystkim w przystepnej cenie
lirena
dla każdego inny wózek jest lepszy. My wybraliśmy jane muum. Bardzo fajny zarówno na zakupy jak i spacery. Dla mnie super:)
rosie
my mamy mure i jestesmy zadowoleni, teraz rozgladamy sie za jakas lekka spacerówka. dokladnie- dla kazdego inny wozek jest dobry. nasza mura bardzo dobrze sie sprawdza w kazdym terenie i lekko sie prowadzi, no i ejst solidnie wykonana!
EdytaRola
my tez mamy maxi cosi, ale elea
happiness
Od dwóch miesięcy nasz szkrab jezdzi w BABY LUPO DESIGN COMFORT 2014/2015 4 w 1. Jak na razie zlego słowa powiedzieć nie mogę. Zwinny zwrotny wytrzymały świetna amortyzacja nierównościach.

Póki co jest wart polecenia.
Aktywna mamusia
polecam wózek jedo fyn - w nowej wersji, na polskie chodniki idealny, tani, solidny polski produkt - nasz szkrab jeździ w nim już prawie półtora roku, nie skrzypi, poza tym że porysowany chodzi idealnie. Często łapiemy gumęicon_smile.gif)
mierel
my najpierw wzięliśmy wózek w [edit: moderacja] od znajomych, tak na próbę i okazał się super, dlatego jak córcia miała 3 miesiące to taki właśnie kupiliśmy, to był Roan.
rosie
CYTAT(EdytaRola @ Mon, 21 Jul 2014 - 16:24) *
my tez mamy maxi cosi, ale elea



a masz moze jakas spacerowke z maxi cosi? widzialam noÄ™ i milÄ™, ale nie wiem ktora lepsza, chyba obie sa bardzo dobre jakosciowo? moze ktoras z was ma jakies opinie na ich temat?
EdytaRola
ja mam elea w wersji z gondolą i ze spacerówką, także taką spacerówkę mam, ale przesiadka za jeszcze jakiś czas, choć niedługi, bo syn ma już 4,5 miesiąca
rosie
rozumiem, gratuluje wyboru-elea jest bardzo porzadna i solidna, kuzynka ma i chwali sobie
EdytaRola
dziękuję bardzo, ja ze swojej elea jestem bardzo zadowolona, mąż wybierał wóżek, był bardzo zaangażowany icon_razz.gif:P:P widzę róznicę jak niektóre mamy na bruk nawet nie wjeżdzają, a dla mnie nie ma z tym problemu, amortyzacja super
KOD
[/code][code]
[code][/code]
rosie
CYTAT(EdytaRola @ Fri, 10 Oct 2014 - 21:53) *
dziękuję bardzo, ja ze swojej elea jestem bardzo zadowolona, mąż wybierał wóżek, był bardzo zaangażowany icon_razz.gif:P:P widzę róznicę jak niektóre mamy na bruk nawet nie wjeżdzają, a dla mnie nie ma z tym problemu, amortyzacja super
KOD
[/code][code]
[code][/code]

u mnie z moja mura rowniez nie mam takich problemow icon_wink.gif
EdytaRola
a gdzie kupowalas murÄ™? ja przez Internet elea, najpierw sobie obejrzalam w sklepie, no ale w Internecie bylo ciut taniej
rosie
ja swoja mure tez przez internet, bo bylo taniej. ale wczesniej obowiazkowo przetestowalam jÄ… w sklepie icon_smile.gif
EdytaRola
patrzylam tez opinie o elea na porównywarkach cenowych typu nokaut ceneo, polecam, bo się zawsze znajdzie najtaniej
takajaka
Ja polecam murę z maxi cosi, rewelacyjny wózek i czasami mozna znalezc fajne promocje
IwuniaÅ›
Wózek po pierwsze musi być polski, a takimi są te od Baby design. Nasz Husky służy już 3 rok i będzie nadawał się jeszcze dla drugiego dziecka, które jest w drodze icon_smile.gif Uwielbiam zakupy na dłużej icon_smile.gif
sweetey
wózki Tako są bardzo fajne, ja na taki się zdecydowałam i poleciłam siostrze - ze swojego również jest bardzo zadowolona. Kupowaliśmy w Zebrze w Warszawie, bardzo duży sklep z artykułami dla dzieci, od chusteczek po meble. Wybór wózków bardzo duży. W przeróżnych cenach na każdą kieszeń.
EdytaRola
ja sie przesiadlam teraz do parasolki, mam quinny zapp xtra 2 tez kupowalam w podobnym sklepie ze wszystkim dla dzieci
Bogna7
Sama stoję przed dylematem kupna wózka, na pewno będzie to firma quinny, co do modelu jeszcze "sprzeczamy" się z meżem icon_razz.gif
mateuszkanior
My mamy quinny moodd i jeździ bez zastrzeżeń. Polecamy
MarzenaH
Jaki wózek polecacie na zimę? Czy będzie on miał także zastosowanie w ciepłe dni i dziecku nie będzie za gorąco?
Karol K.
A co myślicie o wózkach na trzech kółkach? Mojej żonie się bardzo podoba, ale według mnie coś takiego jest niestabilne.
kuna87
CYTAT(Karol K. @ Wed, 28 Oct 2015 - 13:59) *
A co myślicie o wózkach na trzech kółkach? Mojej żonie się bardzo podoba, ale według mnie coś takiego jest niestabilne.

Ja tez tak myślałam, a szczególnie że będzie się źle prowadzić.
Ale rozmawiałam z koleżanką która ma fioła na punkcie wózków.
I właśnie poleciła 3 kółka... przy okazji będę sprawdzać
madamart
To wszytsko pewnie zalezy od konkretnego modelu wozka. To jak z pompowanymi i piankowymi kołami- i jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwnikow. Ale dużo też zalezy od konkretnego modelu- bo jeden drugiemu na podobnych piakowych np kołach nie dorówna.
A przy okazji - widziałyście tą promocję GRACO CASHBACK ?
Ostatnie dni już a do 350 zl aż można dostać zwrotu za kupione ich artykuły dla dzieci
trafionna
Mnie się ten podoba nowy Solution Zuma Kids . waga wózka odpowednia, łatwy do składania. ma nawet obracane siedzisko i regulacje wysokości rączki. W końcu opcaj dla wysokich rodziców:)
Koła duże, gumowane- ciekawe jak na naszych drogach będzie się jeździło. Widziałysćie ten model na żywo?
rosie
a niedawno widzialam na stronie maxi cosi, ze za kilka miesiecy wprowadzaja do sprzedazy nowy wozek stella- jestem ciekawa jaki okaze sie w praktyce i czy zdetronizuje mure icon_wink.gif
Emily1
CYTAT(trafionna @ Sun, 29 Nov 2015 - 12:37) *
Mnie się ten podoba nowy Solution Zuma Kids . waga wózka odpowednia, łatwy do składania. ma nawet obracane siedzisko i regulacje wysokości rączki. W końcu opcaj dla wysokich rodziców:)
Koła duże, gumowane- ciekawe jak na naszych drogach będzie się jeździło. Widziałysćie ten model na żywo?



Taie same funkcje ma Teutonia i faktycznie są bardzo przydatne, jestem niska, ale jakos wygodniej prowadzi mi się i tak, jak rączkę mam dość wysoko. Nie mówiąc juz o wysokim tatusiu czy dziadku icon_smile.gif
kazikstych
Ja także mam Murę 3, i wypowiem się w samych superlatywach o tym wózku. Jest stabilny, zwrotny, w terenie sprawuje się świetnie, kosz ma wystarczający, na ulicy wygląda nietuzinkowo oraz jest prosty w obsłudze.
sulejowek03
Najważniejsze są duże pompowane koła i solidna konstrukcja.
mama_basia
Ze swojej strony mogę polecić wózki w tym sklepie: https://paradisebaby.pl/catalog/cat/wozki_wielofunkcyjne Są solidnie zrobione i mają fajne warianty kolorów. Używamy je od samego początku, czyli od lipca. Jak do tej pory jesteśmy zadowoleni, nie było żadnych przykrych sytuacji i sprawują się przyzwoicie. Poleciłam je ostatnio znajomej, która też się zastanawia nad zakupem czegoś podobnego.
kociasta
ja się nie do końca muszę zgodzić, bo faktycznie część takich wózków 3w1 to porażka, ale my mieliśmy wielofunkcyjną barlettę z adamexu (dostaliśmy w prezencie więc postanowiliśmy dać szansę) i nie zamieniłabym jej na żaden inny wózek, zarówno jako gondola jak i jako spacerówka świetnie się sprawdzała teraz korzysta z niej kuzynka więc wózek zdecydowanie nie do zdarcia, pewnie, może ta barletta to wyjątek ale nie ma co tak tych wózków wielofunkcyjnych skreślać icon_smile.gif
gilly
WYgodny. Na co polecam zwracać uwagę:
duże koła - mniejsze koła są o wiele mniej wygodne
osobiście również lubie wózki na 4 kołach niż te na 3. Te na 4 kołach są moim zdaniem o wiele bardziej stabilne i mobilne
powinien byc również w ciemniejszych kolorach. Moja siostra ma wózek biały i ciągle narzeka na czyszczenie icon_wink.gif

Wybraliśmy wózek wielofunkcyjny Joolz:
https://www.ewozki.eu/pl/p/ZESTAW-DUO-Wozek...ok-po-roku/1828

Tani nie był, ale ma wszystko co jest potrzebne.
kaska2909
My mamy wózek aspena, spodobał mi się ze względu na elementy wykonane z imitacji lnu, oczywiście nie zwracaliśmy uwagę wyłącznie na desing, ale dla mnie był ważny. Wózek ma podwójny amortyzator, jak na model wielofunkcyjny nie jest ciężki, dobrze się go prowadzi i ma sporo udogodnień w zestawie.
Peggie
Pytanie ile chcesz przeznaczyć na to funduszy. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że wózki nawet takie najprostsze są drogie. Jeśli chciałabyś kupić coś niedrogiego ale jednocześnie wartościowego, to proponuje Ci prześledzić oferty na różnych portalach ogłoszeniowych jak np. na https://sprzedajemy.pl/dla-dziecka/wozki bo tam z pewnością znajdziesz coś, co spełni Twoje wymagania. To jest o wiele bardziej opłacalne, zapewniam Cię.
mlodamama292
Polecam najnowsze wózki oraz foteliki cybex najnowsza kolekcja już dostępna na https://blog.bociek.eu/blog/2017/09/06/nowe...ex-na-rok-2018/
kociasta
adamex to numer jeden jak dla mnie icon_smile.gif przy kupnie zwracać trzeba uwagę na to, czy jest dobra amortyzacja i czy jest wygodny. mnie zależało na wielofunkcyjnym wózku, tutaj dzięki temu można trochę oszczędzić, bo kupując ich barlettę za naprawdę przyzwoitą cenę ok 1700 zł kupuje się dwa wózki w jednym, można dokupić fotelik sachodowy i jest zestaw idealny na podróże. jakość świetna, wcale nie odbiega niczym od wózków za 4-5 tysięcy
Mamakasiiolka
Ja podczas wyboru wózka zwracałam uwagę na wysokość ścianek bocznych oraz wagę, my mieszkamy na wzgórzu i jak chcemy iść na spacer to musimy minąć kilka schodków, jakby wózek był ciężki to nie dałabym rady, no ale ważne żeby też by stabilny. Tu można znaleźć praktyczne wskazówki jak wybrać idealny wózek ( supermamy.limango.pl/wozek-dla-dziecka-praktyczne-wskazowki/) .
karmelowe
Ja zasugerowałam się opiniami i zakupiłam wózek ANEX SPORT w bardzo korzystnej cenie w sklepie www.bobowozki.com.pl i muszę przyznać że bardzo cieszę się z zakupu. Świetny bardzo dobrze wykonany wózek 3w1 , ma bardzo dobre pompowane koła co dla mnie jest ogromnym plusem , gondola montowana jest przodem i tyłem do kierunku jazdy. Bardzo fajny model, cieszę się że udało mi się zakupić go w tak dobrej cenie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.