To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak się pozbyć much??!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mlovea
Inwazja jakaś od ok. 2 tyg. Muszyska wstrętne spokoju nie dają. Nie ma mowy o grillu czy innym jedzeniu w ogrodzie, nie da się.

SÄ… jakieÅ› skuteczne sposoby odstraszajace muchy?
joa133
zapytaj w sklepie ogrodniczym - ale nie market, tylko sklep ogrodniczy, mają różne preparaty do oprysku krzaków, tam często są larwy owadów.
Użytkownik usunięty
My mamy inwazje tzw. śkepaków. Jesrem zgryziona od stóp do głów. Dosłownie, nawet ucho mam nadżarte icon_sad.gif A nie mam jak się bronić siedząc w siodle icon_sad.gif Oj, na długo zapamiętam wczorajszy teren... Wróciłam do domu z koniem wyglądającym, jakby nawiał z rzeźni, zabiłam na nim TONĘ tego świństwa, krew lała się równo. Po rajdach dw dni temu siwe konie wracały zbroczone krwią... Zawodniczki też. Z tej oerspektywy fakt, ze niektóre jechały 10 godzin (dystans 90 km) napawa przerażeniem.

Moja koleżanka na działce ma takie spalające się spiralki. Stawia toto blisko ludzi i faktycznie owady nie dokuczają.
isaa
my pryskaliśmy brosem bagosel (komary, meszki, muchy). zawiesina w małej buteleczce do rozrabiania z wodą. mieliśmy taką plagę komarów, że wejście i wyjście z domy kończyło się nalotem do chałupy, na dworze nie dało się siedzieć, na ścianach zewnętrznych TYSIĄCE. pomogło. masochistycznie (JA byłam siłą niszczycielska owadów, ganiałam z opryskiwaczem) polałam po trawie, krzakach, chaszczach, kwiatach, drzewkach... polecam.

[użytkownik x] u nas też są. wszystkie 3 puchniemy jak użrą.
mlovea
dzięki, sprawdzę ten bros
okien nie nadążam myć, ramy czarne od kropek icon_sad.gif
zosia730
Jeżeli blisko w ogrodzie czy na tarasie jest kontakt, to można kupić takie coś do kontaktu aby się ich pozbyć.
Laos
Na duże powierzchnie sprzedają opryski rolnicze, takie jak do budynków inwentarskich.
Marzena_42
Kiedyś znalazłam taki sposób, że przecinamy butelkę na pół. W dolną jej część wlewamy wodę z dużą ilością cukru, a górną część odwracamy do góry nogami i wsadzamy w część dolną , dolna część musi być na tyle wysoka aby ta górna nie dotykała wody z cukrem. Muchy wlatują do środka bo ciągną do słodkiego, zamaczają się w cukrze i już nie wylatują. Sprawdzone, tanie, domowe i skuteczne icon_wink.gif
Dorcia.6
A próbowałaś może używać takiego środka jak reset strong ? Według mnie jest to jeden z lepszych preparatów. Polecam zwłaszcza do ogrodu i ogólnie na zewnątrz budynku. W pomieszczeniach szczerze mówiąc nie stosowałam, bo jednak jest to chemia (niby bezpieczna) i nie chciałabym aby miała bezpośredni kontakt z dziećmi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.