To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Samochód do pracy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
promyx
Chcę kupiś samochód do pracy na dojazdy ok 20 km w jedną stronę codziennie, ma być bezpieczny, mało palić, nie psuć się 04.gif , do 30000, w miarę młody (do 5lat).
Co polecacie, bo już tyle marek przerobiłam i nic nie wiem, najpierw miała być Yariska, ale za mała jest, bo mąż stwierdził że to ruchliwa trasa, dużo wypadków i nie jest bezpieczny, poza tym jak się czyta opinie to lubi się psuć, a i żeby nie miał za słabego silnika, bo wyprzedzać też trzeba w miarę żwawo 06.gif
Potem Chevrolet Spark, potem Aveo był na tapecie, potem Mazda 2, nawet 3, Hyunday i20.
Teraz nic już nie wiem, mąż mój też taki niezdecydowany, jak baba normalnie 32.gif

Pomóżcie!!!
mama_do_kwadratu
VW Polo?
Agnieszka_82
a Ford Fiesta ? Ja mam i jestem bardzo zadowolona. Ale koniecznie z silnikiem 1,4 bo 1,2 strasznie muli (szczególnie na klimatyzacji).
aniakuleczka
Yaris nie jest mały. Chyba, że mowa o strefie zgniotu, ale wtedy wszystkie samochody mniejsze od jachtu odpadają icon_smile.gif

Mam teraz Volvo V50(combi), które pali 5l na trasie 6.5 w mieście
i jest bardzo wygodny i zrywny itd.
a przede wszystkim wszystko się w nim mieści. ale do 30k nie kupisz 5 letniego, tylko starsze
Agula9
Mam podobny dylemat i mózg zlasowany od ogladania tego wszystkiego icon_sad.gif Ja rozważam Grande Punto,teraz mam stare punto, jeżdżę nim już 6 lat i nie mogę narzekać, jedyna wada to jego wiek 14lat i korozja mi go juz zjada icon_sad.gif
green
a może jakiś Opel - Corsa albo Astra 3? Kiedyś miałam na dojazdy do pracy, z dobrym silnikiem fajnie śmigały, nie paliły jak szalone, kopa też miały.
agrafkaa
Mam teraz honde civic 1,4 i daje lepiej jak poprzednia astra 1,8.Może właśnie vw polo. Na co chcesz jeździć ? Benzyna ,diesel czy gaz.
Justina
Ja mam trzyletniego Fiata Pandę. Mały, dużo nie pali, pojemny, bo zapakowaliśmy sie na urlop. Dzieciaki mają sporo miejsca z tyłu. Mamy go jako drugi samochód taki do miasta, ale jak trzeba to jadę nim dalej.
promyx
CYTAT(agrafkaa @ Sat, 31 Aug 2013 - 09:04) *
Mam teraz honde civic 1,4 i daje lepiej jak poprzednia astra 1,8.Może właśnie vw polo. Na co chcesz jeździć ? Benzyna ,diesel czy gaz.



myślałam o benzynie + gaz, żeby było taniej, a i nie mam garażu, więc żeby zimą odpalił 37.gif
mąż mi mówił o polówce, ale mówił też o kilku innych modelach, też sam nie wie czego chce, zobaczymy co się trafi w przystępnej cenie na naszym terenie w tym miesiącu.
promyx
CYTAT(Justina @ Sat, 31 Aug 2013 - 10:17) *
Ja mam trzyletniego Fiata Pandę. Mały, dużo nie pali, pojemny, bo zapakowaliśmy sie na urlop. Dzieciaki mają sporo miejsca z tyłu. Mamy go jako drugi samochód taki do miasta, ale jak trzeba to jadę nim dalej.


wiem tylko na taką trasę ruchliwą to bym się bała, bo mały jest, do miasta ok, ale w trasę, gdzie jeżdżą tiry, dostawczaki, i sporo innych aut to nie bardzo.
Wiem że z tirem nic nie wygra, ale większy bezpieczniejszy.
promyx
CYTAT(green @ Sat, 31 Aug 2013 - 01:04) *
a może jakiś Opel - Corsa albo Astra 3? Kiedyś miałam na dojazdy do pracy, z dobrym silnikiem fajnie śmigały, nie paliły jak szalone, kopa też miały.


O oplu myśleliśmy, nawet siedziałam w salonie 06.gif , o Astrze 3 nie pomyślałam, a kwotowo wyrobię? Popatrzę dziś na ceny. Jaki miałaś silnik i na jakie paliwo? i iloletni?
Teraz jeżdże oplem Astrą kombi, robiłam prawko na corsie więc czułabym się jak w domu, Mazda 2 mnie jeszcze kusi, ale mężowi się nie podoba wizualnie (jeszcze taka zielona stoi w komisie niedaleko z fajnym wyposażeniem 04.gif ) więc mnie zniechęca, a to że wcale nie jest taka duża, blebleble;)
promyx
CYTAT(Agula9 @ Sat, 31 Aug 2013 - 00:05) *
Mam podobny dylemat i mózg zlasowany od ogladania tego wszystkiego icon_sad.gif Ja rozważam Grande Punto,teraz mam stare punto, jeżdżę nim już 6 lat i nie mogę narzekać, jedyna wada to jego wiek 14lat i korozja mi go juz zjada icon_sad.gif


ja myślę że co bym nie miała to bym jeździła, trza się tylko na coś zdecydować, a teraz z samochodami to jak się trafi dobry model to się pojeździ, nie ma teraz marek niezawodnych 32.gif
promyx
CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 30 Aug 2013 - 18:27) *
a Ford Fiesta ? Ja mam i jestem bardzo zadowolona. Ale koniecznie z silnikiem 1,4 bo 1,2 strasznie muli (szczególnie na klimatyzacji).


też mi się podoba, tylko ktoś mi teraz powiedział ford g.... wort, prawda to? icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(promyx @ Sat, 31 Aug 2013 - 13:27) *
też mi się podoba, tylko ktoś mi teraz powiedział ford g.... wort, prawda to? icon_wink.gif

A "Fiat jego brat" , "Kto ma Opla, ten ma hopla", Volkswagen Sch**** Wagen" i do tego "nie kupuj 3F: Forda, Fiata i Francuza" bla bla bla icon_razz.gif

Każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników.

Ja jeździłam VW Polo i to było najlepsze i najbardziej "pancerne" z moich małych aut.
promyx
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 31 Aug 2013 - 13:38) *
A "Fiat jego brat" , "Kto ma Opla, ten ma hopla", Volkswagen Sch**** Wagen" i do tego "nie kupuj 3F: Forda, Fiata i Francuza" bla bla bla icon_razz.gif

Każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników.

Ja jeździłam VW Polo i to było najlepsze i najbardziej "pancerne" z moich małych aut.


wiem, wiem, tak się śmieję tylko, dużo osób chwali sobie golfa 4 i dobrze się sprzedaje ta marka
agrafkaa
Obydwa autka miałam i mam w gazie sekwencyjnym.Opel astra kombi 2 spalała 9-11,5 litra gazu zależy kto i gdzie jechał.Teraz mam honde civic w hatchbacku pali 7-8 litrów gazu. Mówią że właśnie polówki to kobiece niezniszczalne autka. Mało awaryjne i ogólnie takie super. Najlepiej zdecydować się na jeden model i szukać. Szukaliście może na tablicy albo w jakiś lokalnych ogłoszeniach? W komisach moim zdanie są drogie autka.


edit.dodam że w gazie sekwencyjnym nigdy nie miałam problemu z odpaleniem auta mimo że nocował na dworze w największe mrozy.Za to bmw mój Ł ma w gazie zwykłym i miewał problemy z odpaleniem auta w zime mimo że autko nocowało w garażu.
mama_do_kwadratu
CYTAT(promyx @ Sat, 31 Aug 2013 - 13:48) *
dużo osób chwali sobie golfa 4 i dobrze się sprzedaje ta marka


Golf też jest fajny.
promyx
CYTAT(agrafkaa @ Sat, 31 Aug 2013 - 14:31) *
Obydwa autka miałam i mam w gazie sekwencyjnym.Opel astra kombi 2 spalała 9-11,5 litra gazu zależy kto i gdzie jechał.Teraz mam honde civic w hatchbacku pali 7-8 litrów gazu. Mówią że właśnie polówki to kobiece niezniszczalne autka. Mało awaryjne i ogólnie takie super. Najlepiej zdecydować się na jeden model i szukać. Szukaliście może na tablicy albo w jakiś lokalnych ogłoszeniach? W komisach moim zdanie są drogie autka.
edit.dodam że w gazie sekwencyjnym nigdy nie miałam problemu z odpaleniem auta mimo że nocował na dworze w największe mrozy.Za to bmw mój Ł ma w gazie zwykłym i miewał problemy z odpaleniem auta w zime mimo że autko nocowało w garażu.


szukamy na allegro, dziś jeszcze pogadam z M. i może zdecydujemy się na jeden do 3-ch modeli i zaczniemy szukać, mi się golf bardzo podoba:) a zresztą co mi się nie podoba 04.gif dziś jechałam z pracy na rezerwie z mega stresem bo nie wiem ile kilometrów przejedzie się na rezerwie, ale dobiłam do pierwszej lepszej stacji i napoiłam smoka:))
green
Corsę miałam na gaz, ale jak chciałam aby miała kopa, to przełączałam na benzynę. Silnik 1,4 i na benzynie była OK.
Astrę miałam 2 a nie 3 (za nowa wtedy była), diesel 2,0 - fajna była. Zmieniliśmy na auto bardziej pojemne i większe i teraz jak mam nim zaparkować to mnie coś trafia :/ Z żalem wspominam opelki, którymi parkowałam bez problemu.
renata19750702
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Fri, 30 Aug 2013 - 16:15) *
VW Polo?


Jeżdżę dokładnie takim, mój mąż czasami sobie go pożycza, bo jak mówi: ekonomiczny I najważniejsze: wszędzie się zmieści icon_smile.gif
lilka20
Zdecydowanie auto na gaz, żeby było tanie w utrzymaniu no i niewielkie gabarytowo, tak żeby można było wszędzie zaparkować, bo nie ukrywajmy - my kobiety mamy z tym mały problmem icon_wink.gif VW Polo, Corsa albo Fiat to jak najbardziej dobre rozwiązania.
promyx
no to teraz skupiamy się na astrze 3, maździe 3 i fordzie fokusie, diesel też wchodzi w grę, bo pali 5,5 litra i te nowsze diesle odpalają na mrozie;)
green
Promyx - mam diesla (auto Toyota, rocznik 2005) i nigdy nie było problemu z odpalaniem na mrozie, nawet takim super, super. Auto zimą potrafi stać 3 dni bez ruszania i odpala. Więc nie ma co się bać diesla.
green
A i dodam jeszcze, że osobiście miałam niemiłe doświadczenie z gazem - coś mi tam strzeliło pod maską na środku skrzyżowania i stanęłam ... prawie na torach wrrr... Nigdy więcej gazu. Pan nam potem powiedzial, że tak to bywa z gazem. No i aby auto miało kopa to musiałam przełączać na benzynę. Wygodna jestem... gazu więcej nie chcę.
skylar
Ale gaz dużo bardziej ekonomiczny icon_razz.gif
promyx
CYTAT(green @ Wed, 11 Sep 2013 - 01:39) *
A i dodam jeszcze, że osobiście miałam niemiłe doświadczenie z gazem - coś mi tam strzeliło pod maską na środku skrzyżowania i stanęłam ... prawie na torach wrrr... Nigdy więcej gazu. Pan nam potem powiedzial, że tak to bywa z gazem. No i aby auto miało kopa to musiałam przełączać na benzynę. Wygodna jestem... gazu więcej nie chcę.


no to mnie wystraszyłaś z tym gazem, ja coraz bardziej przychylam się do diesla ze wzgędu na tego "kopa" właśnie i nawet są oszczędne.
promyx
CYTAT(skylar @ Wed, 11 Sep 2013 - 12:19) *
Ale gaz dużo bardziej ekonomiczny icon_razz.gif


chyba nie aż tak dużo;) bo gazu spali więcej.
promyx
w sobotę będę coś oglądać w końcu 04.gif
green
Wiesz, moze te nowoczesne "gazowniki" mają lepszą technologię i takie tam. Mój przypadek ma już z 6 lat, więc od tego czasu mogło się coś zmienić.

daj znać jak tam po oględzinach. Nas czeka po nowym roku wymiana auta, ale tym razem na salonowe (na firmę). I powiem szczerze, wcale się nie cieszę, bo lubię obecne icon_wink.gif
Tuni
Promyx, skoro zamierzasz przeznaczyć 30000, to może jednak mniejsze ale nowe całkiem.
Nowe jednak jest pewniejsze od używanego ( zwłaszcza jeśli nie znasz poprzedniego własciciela).
Citroen c1, chevrolet spark, ford ka, wv up, skoda citigo, jest tego trochę.
promyx
CYTAT(T.. @ Wed, 11 Sep 2013 - 17:42) *
Promyx, skoro zamierzasz przeznaczyć 30000, to może jednak mniejsze ale nowe całkiem.
Nowe jednak jest pewniejsze od używanego ( zwłaszcza jeśli nie znasz poprzedniego własciciela).
Citroen c1, chevrolet spark, ford ka, wv up, skoda citigo, jest tego trochę.

Za małe te samochodziki;) to jest trasa, więc większy=bezpieczniejszy;)
promyx
CYTAT(green @ Wed, 11 Sep 2013 - 17:37) *
Wiesz, moze te nowoczesne "gazowniki" mają lepszą technologię i takie tam. Mój przypadek ma już z 6 lat, więc od tego czasu mogło się coś zmienić.

daj znać jak tam po oględzinach. Nas czeka po nowym roku wymiana auta, ale tym razem na salonowe (na firmę). I powiem szczerze, wcale się nie cieszę, bo lubię obecne icon_wink.gif

Dam znać oczywiście;) a już nic nie wiem, czy gaz czy on, najbardziej podoba mi się mazda, a pewnie kupimy astre, bo dobrze się gazuja i jest ich więcej (ofert)
green
Mój małżon mówi, że astra dobrze się drogi trzymała.
agrafkaa
Jak przejedziesz się mazda to nie będziesz chciała wsiąść do astry
jaAga*
Mamy forda focusa na ON (tylko już 14 letni), właściwie to na sprzedaż bo kupiliśmy toyotę avensis, a dwóch aut nie potrzebujemy. Dobrze się sprawował i rzeczywiście mało pali.
promyx
CYTAT(agrafkaa @ Thu, 12 Sep 2013 - 09:15) *
Jak przejedziesz się mazda to nie będziesz chciała wsiąść do astry

Nie pomagasz mi tym;) mazda najbardziej mi się podoba, ale jest ich mało u nas. No a ta mazda to w dieslu czy gazie?
agrafkaa
Ja osobiście uwielbiam gazy sekwencyjne. Próbowałam jeździć na zwykłym gazie i na pół sekwencji ale to nie to.Ja nie wiem dlaczego ale moje autka lepiej idą na gazie sekwencyjnym niż na benzynie.Wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników.Jeździłam astra jakiś czas i uwielbiałam ja dopóki nie spróbowałam czegoś innego.Spróbuj mazdy a nie będziesz chciała z niej wysiąść....
promyx
CYTAT(agrafkaa @ Thu, 12 Sep 2013 - 21:06) *
Ja osobiście uwielbiam gazy sekwencyjne. Próbowałam jeździć na zwykłym gazie i na pół sekwencji ale to nie to.Ja nie wiem dlaczego ale moje autka lepiej idą na gazie sekwencyjnym niż na benzynie.Wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników.Jeździłam astra jakiś czas i uwielbiałam ja dopóki nie spróbowałam czegoś innego.Spróbuj mazdy a nie będziesz chciała z niej wysiąść....


zamierzam właśnie wypróbować te 3 modele, czyli astrę, mazdę, tylko że u nas mazdy głównie w dieslu, i fokusa.
Chciałabym mieć szybki i dobry zakup 29.gif
promyx
MÓJ CI ON!!!! brawo_bis.gif
https://allegro.pl/astra-1-6-5-dzwi-z-niemi...3550705541.html
agrafkaa
Gratuluję zakupu brawo_bis.gif szerokości życzę aaa i bezawaryjności pijak.gif impreza.gif
Agula9
Super, gratulacje icon_biggrin.gif A ja dalej szukam icon_sad.gif
promyx
CYTAT(agrafkaa @ Tue, 17 Sep 2013 - 14:58) *
Gratuluję zakupu brawo_bis.gif szerokości życzę aaa i bezawaryjności pijak.gif impreza.gif


Dziękuję bardzo i chciałabym wszystkim podziękować za cenne uwagi, bardzo się przydały;)
promyx
CYTAT(Agula9 @ Tue, 17 Sep 2013 - 16:41) *
Super, gratulacje icon_biggrin.gif A ja dalej szukam icon_sad.gif

No to trzymam kciuki za udany zakup;) a do jakiej kwoty szukasz i jakiego? Coś małego czy średniego?
Agula9
Coś średniego, do 18 tyś. Najlepiej w gazie, za skodą fabia, wv polo lub jakiś opel-podobno dobre są w gazie
promyx
o oplu właśnie słyszałam że wszystkie silniki dobrze się gazują. Śledź sobie ogłoszenia lokalne i na allegro, bo dobre samochody szybko się rozchodząicon_wink.gif
Powodzenia!
A długo już szukasz?
Agula9
Śledzę, kilka oglądałam, ale okazały się bite icon_sad.gif
Już prawie m-c szukam i marnie to widzę icon_sad.gif
Może w końcu coś się trafi fajnego
promyx
teraz na jesień ruszy się na pewno, bo rocznik ucieka i będą sprzedawaćicon_wink.gif
Coś wybierzesz na pewno, dobrze że już wiesz czego szukasz;)
Agula9
W końcu i ja kupiłam icon_biggrin.gif
https://otomoto.pl/fiat-punto-cult-C30779824.html
agrafkaa
CYTAT(Agula9 @ Wed, 02 Oct 2013 - 23:45) *

Gratulacje. Szerokości i bezawaryjności życzę.
promyx
CYTAT(promyx @ Wed, 18 Sep 2013 - 15:08) *
teraz na jesień ruszy się na pewno, bo rocznik ucieka i będą sprzedawaćicon_wink.gif
Coś wybierzesz na pewno, dobrze że już wiesz czego szukasz;)



fajny! Gratulacje zakupu, jak się jeździ? Moim fajnie, inaczej niż starym, jest bardzo czuły ale przyspiesza fajnie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.