To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy ktoś miał problemy ze śliniankami?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agalu
Problemy, dolegliwości mam od długiego czasu a od dzis sie trzesę ze strachu przed nowotworem ślinianki podrzuchwowej

Wiedziałam ,ze mam zgrubienie pod dziąsłami i mnie boli tak jakby pod zębami w sumie to pewnie juz rok albo i dłuzej jak sie zaczęło ,w marcu byłam u dentysty i sie okazało że mam sporą próchnicę wiec myślałam że to od zębów, ale żeby wyleczyłam i ból pozostał oraz opuchlizna, dentystka nie umiała powiedzieć co to takeigo, kazała iść do laryngologa
Dziś byłam, zostałam bardzo poważnie przebadana, lekarka stwierdziła że to od ślinianek ,że może trzeba będzie usunąć, że bez jednej ślinianki można normalnie funkcjonować itp, i że daje mi skierowanie na usg ślinianek ,że może kamica i trzeba wykluczyć ale tak bąknęła ze chyba nie , że zobaczy się czy węzeł chłonny powiększony itp, i mam przyjsć z wynikiem

Zaniepokoiło mnie to że tak odrazu wspomniała o usunięciu?? po przemysleniu już wkręciłam sobie ze podejrzewa nowotwór, choc oczywiscie tego mi nie powiedziała,
wróciłam do domu i zaczełam czytać o chorobach ślinianek i moje objawy najbardziej mi pasuję oczywiscie do nowotworu
ból długotrwały pod rzuchwą ale i przy uchu, raz sie pojawiał raz znikał i lekceważyłam ,bo mi rodzina zarzuca że panikuję wiec się tym nie martwiłam a teraz żałuję że już dawno z tymi zmianami nie poszłam do lekrza
Bardzo bardzo sie boje najgorszej diagnozy, jestem bardzo lękliwą osobą i już płaczę bo juz sobie sama diagnozę postawiłam:(icon_sad.gif

Czy ktos miał podobne objawy i nie był to nowotwór?

edit: dostałam jeszcze zalecenie 14 dni po 3 razy dziennie przyjmować nospę
dasza
Agalu, spokojnie, nie panikuj. Panika i lęk nie pomoże. Ze śliniankami bywają różne rzeczy, może to najzupełniej nic groźnego. Najważniejsze, ze będziesz miała zrobioną diagnozę. Daj znać, co to jest.
Agalu
Idę dopiero 3 pażdziernika na usg i to prywatnie ,bo na NFZ to na koniec pażdziernika by było
dasza
CYTAT(Agalu @ Thu, 19 Sep 2013 - 13:21) *
Idę dopiero 3 pażdziernika na usg i to prywatnie ,bo na NFZ to na koniec pażdziernika by było


Znajdź gabinet, gdzie zrobią ci wczesniej - 3 października to odległy termin icon_sad.gif podzwoń i poszukaj. Im szybciej rozwiejesz swoje watpliwości, tym lepiej dla ciebie i mniej niepotrzebnego stresu.
Ja trzymam kciuki i modlę sie, żeby było ok.
Do tego czasu bierz liśc oliwny, on likwiduje stan zapalny. Ja mam kłopoty z migdałkami, ze slinianką tez miałam - bakterie przeszły mi z zainfekowanego migdałka. Ale to była slinianka przuszna. Wyglądałam tak, jakbym miała świnkę. Musiałam brac bardzo silny antybiotyk.
W tym wątku napisałam jak przyjmowac ten liśc oliwny:
https://www.maluchy.pl/forum/zapalenie-krtani-t85795.html

Jamę ustną płucz rumiankiem, codziennie kilka razy dziennnie i pij zieloną herbatę - nawet 3 filiżanki dziennie, możesz tez nią płukać jamę ustną. Uzywaj ekologicznej pasty do zębów np lavery lub logony - chodzi o to, zeby dać twojej jamie ustnej odpocząć od standardowych past do zebów i płukanek.
Agalu
Dasza - dziękuję ,poczytam i postaram sie zastosować
co do ruminaku popłucze już teraz, zieloną herbatę piję codziennie od zawsze;)
zarejestrowałam się jak na razie na 26 września, dokładnie za tydzień do innej przychodni
ale jeszcze będę dzwoniła do kilku innych ,może gdzieś będzie jeszcze szybciej

eh żyby to było jakieś zapalenie, kamica, byleby nie nowotwór
dasza
CYTAT(Agalu @ Thu, 19 Sep 2013 - 14:15) *
eh żyby to było jakieś zapalenie, kamica, byleby nie nowotwór


oj, nie wszystkie nowotwory są złośliwe, np włokniak tez jest nowotworem, mam i zyję 06.gif
Marta M
jeśli w śliniance podżuchwowej jest kamień,to najczęściej usuwa się całą śliniankę,najczęściej nowotwory lokują się w śliniance przyusznej,są najczęściej niezłośliwe,ja mam różne "rzeczy" w śliniankach,torbiele,powiększone węzły,teraz czekam na usg,bo najprawdopodobniej zatkał mi się przewód wyprowadzający,w podżuchwowej mam zgrubienieX lat,nic z tym nie robię,nie mam dolegliwości,wydaje mi się,że może to być kamień u Ciebie,boli ,obrzmiewa czasem,bo kamień się przemieszcz,blokuje odpływ śliny.No spa jest po to by rozkurczyć przewody i "dać wyjść" ewentualnemu kamieniowi
Agalu
CYTAT(Marta M @ Fri, 20 Sep 2013 - 22:34) *
jeśli w śliniance podżuchwowej jest kamień,to najczęściej usuwa się całą śliniankę,najczęściej nowotwory lokują się w śliniance przyusznej,są najczęściej niezłośliwe,ja mam różne "rzeczy" w śliniankach,torbiele,powiększone węzły,teraz czekam na usg,bo najprawdopodobniej zatkał mi się przewód wyprowadzający,w podżuchwowej mam zgrubienieX lat,nic z tym nie robię,nie mam dolegliwości,wydaje mi się,że może to być kamień u Ciebie,boli ,obrzmiewa czasem,bo kamień się przemieszcz,blokuje odpływ śliny.No spa jest po to by rozkurczyć przewody i "dać wyjść" ewentualnemu kamieniowi


Marta - dzięki Ci za ten wpis, asz różne rzeczy jak napisałaś, to może i u mnie bedzie tylko jakiś kamień, torbiel a niekoniecznie to o czym myślę ,dalaś mi nadziejęicon_smile.gif

Tobie dasza też dziękuję

Idę na usg w środę na 9.30 - dam znać po
Agalu
Dzisiaj miałam usg, ciężko w to uwierzyć ale nie mam żadnych kompletnie zadnych zmian na śliniankach ,tarczyca w porządku i węzły również w porządku icon_eek.gif

oczywiście bardzo się cieszę i ulżyło mi icon_smile.gif tylko dziwne są te bóle i opuchnięcie ,które juz miaja po nospie ale ból jeszcze jest icon_rolleyes.gif

dzięki za kciuki w każdym razie:icon_smile.gif
dasza
Może to jakiś stan zapalny dziąseł?
Najważniejsze, ze USG jest OK icon_smile.gif I już nie musisz się stresować icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.