To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Forum klasowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Nie, nie zamierzam nikogo agitować, ani namawiać do przejścia na inne forum wink.gif
Sprawa jest zgoła inna.

Chciałam zapytać Was jako rodziców uczniów, czy gdyby ktoś z Waszych klas założył forum dla klasy, byłybyście zainteresowane uczestnictwem w takim forum ?
W założeniu, forum takie miałoby formę czysto informacyjną, traktowałoby o sprawach klasowych, ogłoszenia, przypomnienia o opłatach, przekazywanie materiału do nadrobienia dla nieobecnych uczniów, sprawy organizacyjne wszelkich imprez szkolnych/klasowych.
Taka trochÄ™ przypominajka.

Obecnie, od dwóch lat, nasza klasa korzysta z e-dziennika, jest to dobra rzecz, ale nie daje możliwości kontaktu na linii rodzic-rodzic, a jedynie nauczyciel-rodzic-przedstawiciel RR.
A czasami najbardziej brakuje tego kontaktu na linii rodzic-rodzic.
Owszem, są telefony, mamy które poznały się bliżej, powymieniały się numerami, ale niekiedy jest tak, że np. dwoje dzieci choruje w jednym czasie i w takim przypadku ciężko już jest znaleźć kogoś kto udzieli jakiś informacji co było w szkole.

Dlatego więc, pomyślałam o stworzeniu takiego miejsca zbiorowej informacji dla klasy mojego syna.
Zanim jednak "wyskoczę" z tym pomysłem na zebraniu klasowym, chciałam zapytać Was co o tym sądzicie.
Czy nie jest to pomysł zbyt infantylny i ogólnie niepotrzebny.
Oczywiście w odróżnieniu do e-dziennika, forum założone przeze mnie będzie całkowicie bezpłatne i nieobowiązkowe.

Co Wy na to ?
Dorott
ja pomyślałam o tym samym jeżeli chodzi o założenia/działanie takiego forum...

ale ja wymyśliłam grupę zamkniętą na fb, do której dostęp będą mieli tylko Rodzice

muszę jeszcze tylko wypytać czy wszyscy mają fb icon_wink.gif

Kitka*
Luna, moim zdaniem, to jest dobry pomysł. Sama nad czymś takim myślę i też zastanawiam się na grupą fejsbukową, tylko nie wiem czy będę umiała taką założyć 37.gif
Dorott
CYTAT(Kitka* @ Fri, 27 Sep 2013 - 12:48) *
Luna, moim zdaniem, to jest dobry pomysł. Sama nad czymś takim myślę i też zastanawiam się na grupą fejsbukową, tylko nie wiem czy będę umiała taką założyć 37.gif


będziesz umiała, proste działanie icon_smile.gif

ja się tylko zastanawiam czy wszyscy Rodzice mają fb...bo jakoś tak sobie założyłam, że mają icon_smile.gif
Tuni
Luna, oczywiście, że dobry pomysł.
Mój osobisty małżonek zrobił nam takie w przedszkolu, a teraz w szkole.
Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez możliwości kontaktu z resztą rodziców.
U nas sprawdza siÄ™ bardzo dobrze.
Oczywiście jest kilkoro rodziców którzy zaglądają bardzo rzadko i jedna mama, która nie zagląda wcale, ale ogólnie jednak wiekszość zagląda i nawet się udzielają icon_smile.gif
Omawiamy tą drogą np prezenty mikołajowe czy drobiazgi na zakończenie roku, ale też wychowawczyni często przypomina tą drogą, że np na jutro czerwona bibułka icon_smile.gif
Zakładaj i powodzenia icon_smile.gif
~Luna~
U mnie fb odpada, wiem, że są rodzice, którzy konta na fb ani na nk nie posiadają, ja sama również nie mam konta na fb.
Elak
Myślę, że pomysł dobry.
U nas sprawdza się forma załatwiania wszystkiego przez e-maile. Jak jest sprawa do omówienia, to wysyłam do wszystkich rodziców maila i mam dość szybko odpowiedzi. Z maila korzysta każdy z FB nie wszyscy (np. mnie tam nie ma 08.gif ).
PieniÄ…dze zbieramy przez przelew na konto.
~Luna~
U nas wychowawczyni wszelkie przypomnienia wysyła przez e-dziennik.
Mi chodzi o to, żeby forum klasowe było niczym innym jak wymianą informacji na tematy szkolne pomiędzy rodzicami.
Trafiła nam się klasa osób, gdzie przysłowiowo "każdy sobie rzepkę skrobie", ciężko jest namówić rodziców do współpracy między sobą.
Zawsze jest ogromny problem z wybraniem trójki klasowej, z namówieniem kogoś do współpracy przy organizacji różnych imprez.
Zawsze w takich przypadkach jest wielkie zamieszanie, nikt nic nie wie, dużo by chciał, ale nie dając nic w zamian.
Tak się złożyło, że od zerówki, to ja jestem osobą zbierającą i dzielącą się wszelkimi klasowymi informacjami, ale czasami sama też potrzebowałabym dowiedzieć się co działo się w szkole gdy moje dziecię było chore.
Pomyślałam więc, że jeśli rodzice nie chcą wykrzesać z siebie żadnej iskry w realu, to może internet bardziej ich ośmieli do współpracy miedzy sobą.
Kitka*
CYTAT(Dorott @ Fri, 27 Sep 2013 - 13:51) *
będziesz umiała, proste działanie icon_smile.gif

ja się tylko zastanawiam czy wszyscy Rodzice mają fb...bo jakoś tak sobie założyłam, że mają icon_smile.gif

Dzięki, Dorott, że tak we mnie wierzysz 02.gif
Ja się własnie obawiam, że spora część rodziców nie ma konta na fb i jak wyskoczę z taką propozycją, to popatrzą na mnie, jak na ufo wink.gif
~Luna~
T.., jak przekazałaś rodzicom informacje, że jest możliwość korzystania z forum klasowego ? - na zebraniu, czy bardziej nieoficjalnie ?
Dorott
a jeżeli forum to gdzie?

gdzie można założyć bezpłatne forum?

T. gdzie macie założone forum?
jaAga*
Pomysł świetny, własnie powiedziałam o niej koleżance z naszej trójki i juz utworzyła grupę na fb icon_smile.gif.
~Luna~
Nie wiem czy mogę tu podać nazwę gdzie zakładam, jeśli kogoś interesuje to proszę o PW.
Miejsce z którego korzystam, oferuje bezpłatne fora, łatwe w ustawieniach.
Kitka*
Luna, ja poproszę o informację, gdzie takie forum mogłabym ewentualnie założyć.
Elak
Luna ja też poproszę o namiary na to miejsce icon_wink.gif
~Luna~
Zachęcona waszymi pozytywnymi opiniami, podzieliłam się pomysłem z zaprzyjaźnioną mamą z naszej klasy.
Jej reakcja - no nieeewiem, w naszej klasie to chyba nie przejdzie.

Szkoda.
green
Luna, to tylko opinia jednej osoby. Ja bym się nie poddawałam

W szkole syna na pierwszym zebraniu zrobiłam listę i zebrałam adresy mailowe rodziców. Teraz w razie czego kontaktujemy się pisząc maile do wiadomości wszystkich.
Tuni
Luna , ustalilismy na pierwszym zebraniu w przedszkolu icon_smile.gif
I od razu zebrałam maile od wszystkich.
Na pierwszym zebraniu w szkole powtórzylismy zabiegm. Spora część dzieci chodziła już razem do przedszkola, wiec w sumie wielkiej zmiany nie było.
Pani w szkole na szczęście też internetowa, więc w sumie u nas to dobrze działa.

A Ty siÄ™ tÄ… jednÄ… mamÄ… nie przejmuj.
Założysz i będzie, jak po jakimś czasie uznasz, że faktycznie u Was nie działa, to zrezygnujesz i już.
Powodzenia icon_smile.gif
~Luna~
Żeby dostać maile od rodziców nie mam szans.
Pamiętam jak rok temu, jeden z ojców awanturował się kiedy trzeba było podać dane do e-dziennika, oskarżał szkołę o zakamuflowany handel danymi osobowymi icon_rolleyes.gif
Jego zachowanie nie było odosobnione, ale zapamiętałam go najbardziej, bo krzyczał najgłośniej.
Jeśli udałoby mi się zebrać od kogoś adresy, to byłoby to może pięć, w porywach siedem osób.
Dlatego szukam opcji, żeby kontakt był możliwy ale dobrowolny, nic na siłę, bo ludzie od razu się jeżą.
No i nasza wychowawczyni też nie będzie zadowolona z forum, ponieważ to ona lubi być panią sytuacji.
Jeśli ludzie dowiedzą się, że nauczycielka też jest na forum, to nikt się tam nie odezwie.
Dorott
Luna ja poproszÄ™ adres
~Luna~
Dzisiaj pierwsze zebranie.
Forum gotowe, wpisane wszystkie istotne informacje, tylko ja jakoś niezdecydowana by podać propozycję na zebraniu.

W tym roku przygotowujemy się do I Komunii, informacji jest dużo i z każdym tygodniem będzie więcej.
Dziś rano miała miejsce przykra sytuacja - nikt z naszej klasy nie chce zająć się organizacją klasowych przygotowań do Komunii.

Nie wiem czy w takim wypadku jest sens podawać rodzicom adres forum, boję się, że że wezmą mnie za jakąś nawiedzoną aktywistkę.
~Luna~
No i po zebraniu.

Zebrałam się w sobie i podałam adres forum dla naszej klasy.
Po zebraniu zarejestrowało się aż troje rodziców - łaaaał...
Orinoko
Nie czytałam całego wątku, ale napiszę, że u nas w klasie było takie forum - chyba umarło śmiercią naturalną. Niestety, nie wszyscy korzystają z maila, o forum nie wspominając. Szkoda, bo to dość wygodna forma komunikacji. Może ewentualnie było za wcześnie, bo założono je po 2 mies. od początku roku szkolnego w klasie I, gdy dzieci znały się słabo, a rodzice ze sobą jeszcze słabiej.... Niewykluczone, że np. w II klasie takie forum miałoby szansę zaistnieć i funkcjonować. Z drugiej strony mam wrażenie, że z kontaktami społecznymi między ludźmi ostatnio coraz marniej jest..... 32.gif
~Luna~
Leżę i kwiczę...

Tak jak wczoraj wspomniałam, podałam adres klasowego forum na zebraniu - odzew bliski zeru.

Dziś, wraz i jedną mamą z naszej klasy, zostałyśmy koordynatorkami przygotowań do I Komunii, bo nikt nie chciał.
Pokazałam tamtej mamie forum, bardzo jej się podoba pomysł i jest jak najbardziej za tym, żeby rodzice całej klasy z niego korzystali.
Postanowiłyśmy wystosować pismo do rodziców - myślicie że można ???

Mniej więcej taka treść :

CYTAT
Drodzy Rodzice.

W związku z rozpoczętymi klasowymi przygotowaniami do I Komunii Św., prosimy o zarejestrowanie się i korzystanie ze strony : WWW.xxxxxxxxxxx

Prosimy o współpracę, ponieważ nie jesteśmy w stanie w inny sposób, dotrzeć do wszystkich Państwa osobiście z każdą ważną informacją.

Na w/w stronie sÄ… i bÄ™dÄ… informacje dotyczÄ…ce wszystkiego, co zwiÄ…zane jest z przygotowaniem klasy do I Komunii Åšw. – miÄ™dzy innymi :

- informacje dotyczące terminów spotkań Rodziców z Ks. Proboszczem,
- informacje o terminach nabożeństw i Mszy Św. z udziałem naszych dzieci,
- a także informacje na temat terminów zbierania zamówień i opłat związanych z przygotowaniami klasy do I Komunii.

Poza tym, pod wyżej wskazanym adresem znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji związanych ze sprawami klasowymi.

Dziękujemy.

Koordynatorki klasowych przygotowań do I Komunii.
Agnieszka AZJ
Moim zdaniem - bardzo w porzÄ…dku icon_smile.gif

Najbardziej mnie złoszczą tacy rodzice, którzy w nic sie nie angażują (ich prawo) ale zgłaszają pretensje, że nie byli poinformowani i że ci, co się angazują, robią to nie tak, jak oni by chcieli icon_wink.gif
Tuni
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 02 Oct 2013 - 12:05) *
Najbardziej mnie złoszczą tacy rodzice, którzy w nic sie nie angażują (ich prawo) ale zgłaszają pretensje, że nie byli poinformowani i że ci, co się angazują, robią to nie tak, jak oni by chcieli icon_wink.gif

O tak. Nie znoszÄ™ takich czepialskich co to sami palcem nie kiwnÄ….
To już szósty rok mojej działalności w placówkach i powoli uczę się olewać opinie takich maruderów, chociaż w pierwszych latach bardzo przeżywałam.
Luna, pismo dobre.


I wiesz, nawet jak się na tym forum bedzie wypowiadała połowa rodziców, to już bedzie wielki sukces. No i zawsze łatwiej zdecydować jak jest kilka osób w dyskusji.

Powodzenia icon_smile.gif
mazia
U nas istnieje forum rodziców uczniów naszej klasy-prowadzi je jedna z mam. Uważam, że to fajny "wynalazek", kontaktowaliśmy się na forum w sprawie składek, planowanych zakupów klasowych, remontu. teraz jakos tam nie zagladam, ale w ciagu roku pewnie zrobię to w razie potrzeby.
~Luna~
Dzisiaj, tydzień po wystosowaniu do rodziców wspomnianego pisma, na forum jest 16 osób (z 28 w klasie), ale tak naprawdę korzysta z niego garstka (do 5 osób).
Reszta zarejestrowała się chyba dla świętego spokoju i tyle ich widziałam.
Szkoda, bo w związku z Komunią, mamy bardzo dużo informacji, a rodziców złapać nie można, po dzieci przychodzą babcie, ciocie, itd. które robią wielkie oczy na to co my mówimy.
Libi
My mamy założny tzw. e-mail klasowy. Każdy zna hasło i może tam się logować (nie musi rejestrować). Dodatkowo jak ktoś coś napisze to odpowiedź idzie do każdego na prywatny e-mail. Oczywiście niewiele osób uczestniczy i odpowiada na te e-maile ale zawsze jest jakiś kontakt ze wszystkimi. U nas klasa jest zgrana i prawie każdy ma do każdego telefon i często się widujemy nie tylko w szkole:)
Oczywiście do tego e-maila wychowawczyni nie ma dostępu, bo omawiane są tam np. prezenty dla nauczycieli.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.