To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rododendron

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

camillaz
Dostał mi się ostatnio rododendron i teraz tak jak w temacie - czy mogę go trzymać w domu? Na kwiatach ni w ząb się nie znam, dostałam, postawiłam na parapecie bez żadnych oględzin, bo i tak jeszcze osłonkę miałam dokupić. No i tak ostatnio przypadkiem wypatrzyłam między badylami karteczkę z instrukcją przesadzania do ziemi 02.gif
Wujek google pokazuje mi tylko rododendrony w ogródkach... I tak się teraz zastanawiam czy mogę go sobie na parapecie trzymać? Jesli tak, to jak z podlewaniem? Bo pewnie zważając na fakt, że to nie parapetowiec, żadnego info o tym w "ulotce" nie było icon_wink.gif
malus
Jeśli dostałaś ten kwiatek jako doniczkowca i był kupiony w kwiaciarni, to może to tzw. "azalia doniczkowa". Systematyka nie rozróżnia azalii jako oddzielngo rodzaju.
camillaz
Gdzie był kupowany to nie wiem, ale na karteczce jak byk było napisane, że to rododendron, no i była ta instrukcja jak go wkopać do ziemi, nic więcej. Gdyby to był jakikolwiek doniczkowiec, to myślę, że mimo wszystko powinno być przy nim jakieś info o podlewaniu, ile światła potrzebuje itd.. No nic, to pozostaje mi tylko podlewać i obserwować czy nie zdycha icon_wink.gif
Ammm
Tak jak pisze malus, jeżeli trafiła Ci się azalia (np. indyjska) to da radę w domu, ale azalie są dość wybredne (nie może być za ciemno, za ciepło, za zimno, musi mieć kwaśne podłoże, lubi być nawożona...).

Jeżeli to "zwykły" rododendron to w domu raczej nie przeżyje.

A możesz pokazać zdjęcie delikwenta?
camillaz
A proszÄ™ bardzo, oto on: icon_wink.gif







agarad
A z karteczki jeszcze odmiana nazwa by się przydała.
camillaz
CYTAT(agarad @ Sat, 19 Oct 2013 - 10:01) *
A z karteczki jeszcze odmiana nazwa by się przydała.


Karteczki już nie ma niestety icon_sad.gif
agarad
Tak czy siak to teraz już troche za późno na wysadzanie rododendrona do gruntu, więc musi przezimować w domu - dbaj aby go nie przesuszyć. Ma jeden pąk kwiatowy /tzn. ja na tych zdjęciach jeden widzę icon_wink.gif/ więc może CI na wiosnę zakwitnie icon_smile.gif
camillaz
agarad nawet jeśli byłaby dobra pora na wysadzanie, to ja i tak niestety nie posiadam choćby centymetra swojego ogródka icon_sad.gif A co do tych pąków, to ma ich sporo, ale ja tam nie wiem które to kwiatowe, a z których tylko kolejne liście będą icon_wink.gif
malus
Leilong tylko go nie trzymaj na parapecie nad kaloryferem. Najlepiej, jeśli znajdziesz miejsce chłodniejsze. Nie pozwól też, żeby ziemia się przesuszyła, ale też kwiatek nie może stać w wodzie - najlepiej po podlaniu nadmiar wody z podstawki wylać. Powodzenia.
agarad
CYTAT(Leilong @ Sun, 20 Oct 2013 - 21:32) *
agarad nawet jeśli byłaby dobra pora na wysadzanie, to ja i tak niestety nie posiadam choćby centymetra swojego ogródka icon_sad.gif A co do tych pąków, to ma ich sporo, ale ja tam nie wiem które to kwiatowe, a z których tylko kolejne liście będą icon_wink.gif



Ano jak ogródka nie ma to i problem rozwiązany icon_smile.gif
camillaz
Spieszę donieść, że rododendron żyje, ma się dobrze i pięknie puszcza nowe listki 06.gif
Bardzo dziękuje za wszystkie rady! icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.