To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

napady gorÄ…ca

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mlovea
Od ciąży tak mam, nie pamiętam tylko od której. Robi mi się nagle gorąco, trwa to 1-2 min i przechodzi. Najczęściej rano, jak się spieszę do wyjścia. Dziś na spacerze (ale chyba byłam za ciepło ubrana).
Miała/ma któraś z was coś takiego?
Co to może być?
netty5
A tarczycę badałaś?
W ciąży tarczyca czasem szwankuje i czasem tak już zostaje - tak jak u mnie.
mlovea
W drugiej ciąży miałam kłopoty z tarczycą, ale lekarz kazał sie nie przejmować, bo to podobno się zdarza w drugim trymestrze (strasznie słaba byłam, nie mogłam przejść kilkudziesięciu metrów bez zadyszki). Objawy mi przeszły, nie wracałam do tematu, nawet nie pamiętam, czy to była nad- czy niedoczynność.

Netty, a jakie jeszcze objawy mogłabym mieć?
Agnes84
Ciągłe zmęczenie, senność, nieregularne okresy, zwiększenie masy ciała, sucha skóra (zwłaszcza łokcie i kolana), wypadanie włosów...
To są objawy niedoczynności (wysokie tsh), która często ujawnia się po porodzie.
Zrób sobie tsh, ft3, ft4, będziesz miała pewność, zwłaszcza, że coś z tarczycą już się działo.
aniakuleczka
ja mam hashimoto i tez mi siÄ™ to zdarza,
ale ostatnio mimo dobrych wyników TSH miałam takie napady gorąca.
pomogła mi wtedy witamina D i odstawienie antykoncepcji ale wcześniej przebadałam się w szerz i wzdłuż
netty5
CYTAT(Agnes84 @ Tue, 22 Oct 2013 - 07:45) *
Ciągłe zmęczenie, senność, nieregularne okresy, zwiększenie masy ciała, sucha skóra (zwłaszcza łokcie i kolana), wypadanie włosów...
To są objawy niedoczynności (wysokie tsh), która często ujawnia się po porodzie.
Zrób sobie tsh, ft3, ft4, będziesz miała pewność, zwłaszcza, że coś z tarczycą już się działo.


Ja mam wszytkie te wyniki dobre(tsh , ft3,ft4) a jednak tarczyca szwankuje. Hashimoto ujawnił wysoki wynik anty-TPO.
W ciaży miałam niedoczynność , po ciąży się unormowało ale teraz wróciło jako przewlekłe zapalenie tarczycy.
Też mam napady gorąca niekiedy łapia mnie takie stany jakbym miała zaraz zemdleć.Czasem brak mi tchu od tego gorąca.W pracy śmieją się że już przekwitam bo to tak wygląda.
Jeśli bedziesz robić wyniki zrób od razu cały komplet tarczycowych bo czasem podstawowe wyniki sa dobre a dopiero te szczegółowe pokazują że coś się dzieje -tak jak u mnie.
Pronto
W diagnozie pomaga też usg tarczycy.
mlovea
Dziękuję. Pewnie w końcu będę musiała zdecydować się na te badania. Na razie specjalnie nie pójdę do lekarza, ale przy najbliższej wizycie na pewno o tym wspomnę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.