To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Być mamą idealną

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
katarzyn_888
Czy czujecie przymus bycia mamÄ… idealnÄ… ?
Często zamiast cieszyć się tą wyjątkową rolą w moim życiu, dopada mnie rozgoryczanie.
Czy Wy też tak macie ?
Znalazłam nawet artykuł na ten temat [edit: moderacja]
Czytając go zaczynam rozumieć, że bycie idealną w każdej dziedzinie życia nie jest możliwe dla nikogo.
Jakie macie zdanie na ten temat ?
Agnieszka AZJ
Nie odczuwam przymusu bycia mamÄ… idealnÄ… w takim samym stopniu, jak nie odczuwam przymusu spamowania na innych portalach.
Dorotka25
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 23 Oct 2013 - 14:59) *
Nie odczuwam przymusu bycia mamÄ… idealnÄ… w takim samym stopniu, jak nie odczuwam przymusu spamowania na innych portalach.

LubiÄ™ to!
Użytkownik usunięty
CYTAT(Dorotka25 @ Wed, 23 Oct 2013 - 16:12) *
LubiÄ™ to!


Jako i ja! icon_smile.gif
tyczka
..że się podpiszę icon_wink.gif
malgog
zastanawiałam się co to problem z ta idealną matką...tyle osób wchodzi na wątek a nikt sie nie chce pochwalić, że jest
icon_smile.gif

przecież na maluchach tylko takie

Żabolek
CYTAT
przecież na maluchach tylko takie


03.gif
Hermia
No właśnie ja nie rozumiem. My przecież wszystkie jesteśmy idealne mamy i nie tylko mamy 06.gif
annad
Zobaczyłam temat i stwierdziłam no musze zajrzeć i zobaczyć co to znaczy byc idealną...i co idealne moga byc tylko moje uszka wigilijne, które wczoraj zaczęłam szykować, gotować, mrozić icon_smile.gif
aniakuleczka
Ania, dostajesz medal mamy przewidujÄ…cej icon_smile.gif
Inanna
CYTAT(annad @ Fri, 25 Oct 2013 - 10:19) *
co idealne moga byc tylko moje uszka wigilijne, które wczoraj zaczęłam szykować, gotować, mrozić icon_smile.gif


Idealne, to one by były, jakbyś je przyrządziła w wigilię - godzinę przed podaniem, razem z trzema setkami pierogów z kapustą.
Hermia
Dokładnie plus świeżutkie ciasta, ryba właśnie prosto z patelni, a ty odświętnie ubrana, z pełnym makijażem i uśmiechem życzliwości ścierasz z dopiero co wyprasowanego śnieżnobiałego obrusu ślady po pastelach olejowych szczebiocząc do swoich 7 pociech:"nic się nie stało, zaraz to wszystko naprawimy".
Inanna
CYTAT(Hermia @ Fri, 25 Oct 2013 - 22:43) *
szczebiocząc do swoich 7 pociech:"nic się nie stało, zaraz to wszystko naprawimy".


"mamusia to wszystko zaraz szybciutko upierze, wysuszy i wyprasuje a wy się w tym czasie pobawcie aniołki" icon_smile.gif
Orinoko
CYTAT(Inanna @ Fri, 25 Oct 2013 - 23:40) *
"mamusia to wszystko zaraz szybciutko upierze, wysuszy i wyprasuje a wy się w tym czasie pobawcie aniołki" icon_smile.gif

... moje kochane, słodkie aniołki - patrząc, rzecz jasna, z czułością na dzieci.



Hermia
I oczywiście magicznym okiem zauważy, że mąż rozpaczliwie poszukuje gazety, poda mu ją więc i zapyta czy nie ma ochoty na kawkę. Rzecz jasna z promiennym uśmiechem i miłością w oczach.
netty5
no uwielbiam to forum .... 06.gif
maminka43
Oczywiście promienny uśmiech zawsze poprawia wszystko...

Majka 82
No ba!! Ja to nawet sie dzis w nienagannym makijazu obudzilam brawo_bis.gif Taka jestem idealna, jak w serialu icon_smile.gif





A swoja droga, to dzis PO RAZ PIERWSZY od 31 lat mi sie to zdarzylo. Ale wczoraj tak zasnelam mocno a maz byl tak dobry i sie w nocy cudnie malym zajal. Obudzilam sie wyspana jak za czasow studenckich, acz z tuszem do rzes w okolicy brody icon_wink.gif Ale co tam icon_smile.gif Super jest byc mama 06.gif
annad
AniuK dziekujÄ™ Ci bardzo icon_smile.gif
Inanna ja mam taki przepis, że moje uszka smakują najlepiej przygotowane z dużym wyprzedzeniem. Zapraszam na wigilię na degustację icon_smile.gif Jakbym miała robić uszka 24.12 to obawiam się, że w tym roku nie dałbym rady doturlać się do kuchni icon_wink.gif Jeśli zdarzyłby się cud to przez mój brzucholek nie siegłabym blatu 06.gif
malgog
CYTAT(Hermia @ Sat, 26 Oct 2013 - 09:19) *
I oczywiście magicznym okiem zauważy, że mąż rozpaczliwie poszukuje gazety, poda mu ją więc i zapyta czy nie ma ochoty na kawkę. Rzecz jasna z promiennym uśmiechem i miłością w oczach.



Hermia ale akcja przed wigilia sie toczy więc zamiast gazety mąz rozpaczliwie poszukuje sianka pod obrus
ale idealna zona na takie ewentualności tez jest przygotowana
Inanna
CYTAT(Hermia @ Sat, 26 Oct 2013 - 07:19) *
I oczywiście magicznym okiem zauważy, że mąż rozpaczliwie poszukuje gazety, poda mu ją więc i zapyta czy nie ma ochoty na kawkę. Rzecz jasna z promiennym uśmiechem i miłością w oczach.


I jeszcze sex - w międzyczasie.

Annad, mogłabym prosić o przepis?
Hermia
Anand daj przepis i się nie tłumacz. 03.gif
No dobra, mąż szuka rozpaczliwie sianka, świeczek, co tam kto chce. Albo stroju Mikołaja, aby uszczęśliwić na 200% już i tak szczęśliwe dziatki.
annad
Inanna,Hermia przepis wrzucÄ™ wieczorkiem icon_smile.gif
annad
Obiecany przepis na uszka wigilijne icon_smile.gif
FARSZ: kapelusze z borowików ( lub inne grzyby- jakie kto lubi); moczone całą noc. Następnego dnia gotuję grzyby w tym wywarze do czasu aż będą miękkie. Po ugotowaniu odcedzam wywar i czekam do osiągnięcia. Miksuję je dokładnie z łyżką dobrego masła, odrobiną soli i pieprzu. Jeśli ktoś lubi to można zeszklić cebulę po czym przygotowany farsz dorzucić na patelnię i chwilę podsmażyć wszystko. Na koniec aby farsz był zwarty ok 2 łyżek bułki tartej. GOTOWE icon_smile.gif

CIASTO: 2, 5 - 3 szklanki mąki, szczypta soli, surowe 2 jajka, łyżka oliwy, 3/4 szklanki ciepłej wody ale nie wrzątku.
Wszystkie składniki wrzucamy do miksera. Jak się wszystko ładne połączy to wykladamy na stolnicę i jak trzeba to dorzucamy jeszcze mąki i ręcznie wyrabiamy. Jak uznamy, że ciasto jest idealne to na 30 minut pod przykryciem dajemy mu odpocząć icon_smile.gif No a teraz lepimy icon_smile.gif

Smacznego icon_smile.gif
Inanna
Dziękuję za przepis icon_smile.gif
Wypróbuję w najbliższym czasie. Uwielbiam uszka icon_smile.gif
Imagine
Jestem przerażona. Każda kobieta powinna być świetną żoną, matką, pracownicą i zapewne również córką i przyjaciółką. Da się tak cały czas na pełnych obrotach? 29.gif
agak
A gotując i sprzątając idealna wymachuje nóżkami ćwicząc, ponieważ nie chce tracić ani minutki ze swoją cudowną rodziną wychodząc na fitnes.
Orinoko
Nie tylko wymachuje nóżkami ćwicząc, ale i cały czas pamięta o napinaniu różnych mięśni, coby nie wiotczały 29.gif wciągniu brzucha czy masowaniu cellulitu. Że o kremach przeciwzmarszczkowych na noc, na dzień, na wyjście, wejście.. kremowaniu rąk, idealnym manikiurze i pedicurze oraz 5x dziennie warzywach i owocach nie wspomnę. 29.gif
A, nie, wróć, cellulitu idealna matka i żona nie posiada.
annad
Dodam, że w wykonując różne wygibasy-fitnesy, rozciagania itp idealna matka myje okna i zmienia z uśmiechem na twarzy brudne pieluchy swemu maluchowi w 1 sekundę 06.gif
szeklanka
CYTAT(Majka 82 @ Mon, 28 Oct 2013 - 08:00) *
/.../ Obudzilam sie wyspana jak za czasow studenckich, acz z tuszem do rzes w okolicy brody icon_wink.gif Ale co tam icon_smile.gif Super jest byc mama 06.gif


przypomniały mi się czasy pieluchowe i wstawanie po kilka razy w nocy 21.gif
a to co napisałaś to się nazywa wieczorowa wersja makijażu - albo na Halloween 03.gif
malgog
CYTAT(annad @ Sat, 02 Nov 2013 - 14:43) *
Obiecany przepis na uszka wigilijne icon_smile.gif
FARSZ: kapelusze z borowików ( lub inne grzyby- jakie kto lubi); moczone całą noc. Następnego dnia gotuję grzyby w tym wywarze do czasu aż będą miękkie. Po ugotowaniu odcedzam wywar i czekam do osiągnięcia. Miksuję je dokładnie z łyżką dobrego masła, odrobiną soli i pieprzu. Jeśli ktoś lubi to można zeszklić cebulę po czym przygotowany farsz dorzucić na patelnię i chwilę podsmażyć wszystko. Na koniec aby farsz był zwarty ok 2 łyżek bułki tartej. GOTOWE icon_smile.gif

CIASTO: 2, 5 - 3 szklanki mąki, szczypta soli, surowe 2 jajka, łyżka oliwy, 3/4 szklanki ciepłej wody ale nie wrzątku.
Wszystkie składniki wrzucamy do miksera. Jak się wszystko ładne połączy to wykladamy na stolnicę i jak trzeba to dorzucamy jeszcze mąki i ręcznie wyrabiamy. Jak uznamy, że ciasto jest idealne to na 30 minut pod przykryciem dajemy mu odpocząć icon_smile.gif No a teraz lepimy icon_smile.gif

Smacznego icon_smile.gif


u mnie w domu przygotowujemy podobnie ...cebula szklista obowiÄ…zkowo
i dużo soli
i doskonale się mrożą chociaż chodzą słuchy, że grzybów nie powinno się mrozić

więc matka doskonała zawsze robi kiedy tylko zajdzie potrzeba...mrożone ...fuj
pomidorro
a gdzie aktywna zabawa z dzieckiem? lepiąc te uszka w pełnym makijazu( ale takim niewidocznym dla oka, gdzie wyglądamy pięknie i promiennie)- słodkim głosem nakłaniamy męża ukochanego żeby sobie odpoczął po cięzkim dniu a my w międzyczasie ( napinania tych mięśni wszelakich) uczymy dzieci (po angielsku oczywiście !!!) nazwy zwierząt, które dzieci sobie lepią z ciasta uszkowego .... rozkosznie bawiąc się z nimi w śnieg- z okrzykami radości- posypujemy się mąką, a po dwóch minutach kuchnia znowu lśni czystością! Własnoręcznie też przygotowujemy wszystkie ozdoby na choinkę nucąc kolędy nie zważając na tony brokatu na podłodze, i to że za godzinę przyjedzie nasza ukochana tesciowa.

edyt: idealna matka ma zawsze czas, wyrabia się ze wszytkim, nie podnosi głosu, gotuje obiad z dwóch dań i deserek obowiazkowy, wiecozrem kladzie dzieci spać i piekna, wypachniona, idealnie zadbana , wysportowana przygotowuje kolacje dla męża po czym rozmawiają ( i nie tylko) do póxnyxh godzin nocnych...a rano wstaje godzinę albo dwie przed wszystkimi, ćwiczy, maluje sie, przygotowuje sniadanie - świeże soki, cos na ciepło, cos na zimno - do wyboru do koloru i kanapki dla męża-a co tam kanapki!!! zdrowe sałatki, owoc koniecznie w pięknych gustownych opakowaniach dobranych kolorostycznie do przygotowanej własnoręcznie pachnącej koszuli, krawata itp męża


och idealistycznie
i nie wie co to konserwanty! 29.gif ( jak https://www.youtube.com/watch?v=sQtf8A_RapI)
aniakuleczka
Pomidorro,
mam wrażenie, że żartujesz icon_smile.gif, ale wizja opisana przez Ciebie jest tak piękna, że aż Ci zazdroszczę icon_smile.gif
pomidorro
aniakuleczka icon_smile.gif icon_smile.gif ozdoby choinkowe, robienie sajgonu w kuchni przy pieczneiu z dziećmi itp... ok świetnie się bawimy ale po godzinie tracę cierpliwosc...a potem klnę pod nosem jak to sprzatam 29.gif
a edit w poście poprzednim.... w takiej wizji chciałabym byc facetem 06.gif


edit teraz: ciekawe czy faceci zastanawiają się czy są idealnymi mężami, ojcami, kochankami itd ...
szeklanka
CYTAT(pomidorro @ Thu, 07 Nov 2013 - 12:54) *
edit teraz: ciekawe czy faceci zastanawiają się czy są idealnymi mężami, ojcami, kochankami itd ...


oni się nie zastanawiają, oni są przekonani, że tacy są icon_wink.gif
annad
Chyba żaden facet nie uważa siebie za nieidealnego męża, ojca, faceta 06.gif Przeciez oni we wszystkim sa tacy perfekcyjni 29.gif
Orinoko
CYTAT(pomidorro @ Thu, 07 Nov 2013 - 12:37) *
i nie wie co to konserwanty! 29.gif ( jak https://www.youtube.com/watch?v=sQtf8A_RapI)


Dot. linka - jaaaaasne 04.gif 03.gif

Pomidorro, ależ oczywiście idealna matka itd. WIE, co to są zagęstniki, konserwanty i inne, dlatego ICH unika. Ale nie musi się specjalnie starać, bo wszystko gotuje od zera, sama, a płody rolne kupuje tylko bio i eko. Żadna tam marchew sadzona przy autostradzie z marketu.
Adriannna
Ale jak to kupuje? Co ty piszesz Orinoko!? idelana matka, ma swoj wlasny maly ogrodek, gdzie sama hoduje zdrowe marchewki, szczypiorek, koperk itp. Grzadki jak od linijki, zaden chwast sie miedzy nimi nie zapodzieje.
bb
CYTAT(Adriannna @ Sat, 09 Nov 2013 - 03:41) *
idelana matka, ma swoj wlasny maly ogrodek, gdzie sama hoduje zdrowe marchewki, szczypiorek, koperk itp. Grzadki jak od linijki, zaden chwast sie miedzy nimi nie zapodzieje.


grzadki obrabiane wypielegnowanymi paluszkami oczywiscie ? 06.gif
tulla
Nie zaglądałam do tego wątku, bo mam zwyczajne uczulenie na hasło "idealna mama"... Ale dzisiaj zaczęłam się zastanawiać, co mogłyście stworzyć na 2 stronach 37.gif No cóż, jak mogłam w Was zwątpić 29.gif 06.gif

IzaS
A krówki i kurki też hoduje?
annad
IzaS co to za pytanie ... wiadomo, że idealna mama ma caly inwentarz żywy. Oczywiście wstaje o świcie i każdego dnia oporządza swe zwierzaki icon_wink.gif
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Twojej córci icon_smile.gif
semi
świnka morska się liczy jako inwentarz? Bo tak sobie czytam i czytam, i tylko w tym jednym punkcie mogłabym być Idealną - wstaję rano i oporządzam drącą się świnkę morską. Zaliczycie??Plisss...
Mariola***
semi, a sierściuch szkolony? https://vitaminl.tv/video/672?ref=fbs ......to zaliczymy
Mariola***
X2
jak
he he jak Wy uszka to ja już rybkę sobie złowię a co nie będę gorsza ,tylko niestety nie przyrządze a fuj icon_lol.gif
IzaS
annad - dziękuję za życzenia dla córki icon_wink.gif
wrona_j
jesteście wszystkie idealna, ale nie zapominajcie jeszcze, że
- idealna mama jest do tego "oczytana", bywa w kinie i teatrze, zawsze jest też na topie
annad
A liczy się obejrzana premieram kinowa w domu...czyli "pożyczenie" filmu z netu icon_wink.gif
malgog
CYTAT(annad @ Tue, 12 Nov 2013 - 20:52) *
A liczy się obejrzana premieram kinowa w domu...czyli "pożyczenie" filmu z netu icon_wink.gif


oczywiście
liczy się też oglądanie 10-lecia Faktu na Polsacie w przerwie pomiędzy czyszczeniem łazienek 03.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.