To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

guzek na szyi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
mial ktos usuwanego? jak to wygladalo? mozliwe usuniecie na 1 wizycie? znieczulenie miejscowe?
Kocurek
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 29 Oct 2013 - 13:09) *
mial ktos usuwanego? jak to wygladalo? mozliwe usuniecie na 1 wizycie? znieczulenie miejscowe?



Miejscowe. Nacina sie skórę, wyłuskuje torebkę z tłuszczakiem, i zaszywa. I tyle.
dorsim
Miałam usuwane dwa . Jeden z piersi na prywatnym zabiegu który trwał gdzieś ze 20 min i do domu, drugi w te wakacje z nogi, ambulatoryjnie, na pierwszej wizycie , zabieg niecałe 10 min i do domu.
Znieczulenie za każdym razem miejscowe.

Ale to też wszystko zależy od wielkości tłuszczaka. Wiem że ambulatoryjnie usuwają tylko do określonej wielkości ale nie pamiętam dokładnie jakiej.
gosiagosia
ja mam na szyi. nie wiem czy to na pewno tluszczak, bo konsultacja dopiero przede mna. tak to przynajmniej wyglada. jest wielkosci ziarnka grochu, moze ciut wieksze.
czyli jest szansa, ze sie tego pozbede od reki. oby.
dorsim
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 29 Oct 2013 - 21:24) *
ja mam na szyi. nie wiem czy to na pewno tluszczak, bo konsultacja dopiero przede mna. tak to przynajmniej wyglada. jest wielkosci ziarnka grochu, moze ciut wieksze.
czyli jest szansa, ze sie tego pozbede od reki. oby.


Według mnie jest szansa .
gosiagosia
szybko Ci rosly? swoj "odkrylam" na przelomie grudnia i stycznia. wtedy jeszcze do wyczucia potrzebny byl dotyk. w sierpniu bylam po skierowanie do chirurga i od tego czasu wyrosl juz ponad skore i sama skora stala sie ciemna.

mialas jakies objawy? ja co jakis czas czuje szczypanie, swedzenie, promieniujacy bol.
netty5
Ja mam tłuszczaka wielkości śliwki na łopatce i zaproponowano mi usunięcie go na wizycie w gabinecie chirurgicznym przy znieczuleniu miejscowym ale na razie go nie ruszam.Nie przeszkadza mi, nie czuję go , nie szczypie , nie swędzi.
Kuzynka miała wzdłuż kręgosłupa takiego rozlanego na ok 5 cm. Usuneli jej ale zabieg miała 1,5 godzinny przy lekkim "głupim jasiu".
dorsim
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 29 Oct 2013 - 22:03) *
szybko Ci rosly? swoj "odkrylam" na przelomie grudnia i stycznia. wtedy jeszcze do wyczucia potrzebny byl dotyk. w sierpniu bylam po skierowanie do chirurga i od tego czasu wyrosl juz ponad skore i sama skora stala sie ciemna.

mialas jakies objawy? ja co jakis czas czuje szczypanie, swedzenie, promieniujacy bol.


Ten tłuszczak co miałam w nodze to trudno mi sprecyzować kiedy mi się pojawił. Mogłam mieć go już kilka lat. Początkowo mi nie przeszkadzał. Później zaczął mnie stresować od tak po prostu. Zaczęłam myśleć co to jest i że chcę się go pozbyć jak najszybciej. Też był widoczny ponad skórą, a skóra w tym miejscu była zaczerwieniona i taka sucha . Tłuszczak po wyjęciu okazał się malutki, nawet USG nie miałam , bo i tak chciałam go wyciąć więc bez sensu .

W piersi było inaczej, najpierw USG, potem biopsja i na końcu i tak mi to wycieli . Za wszystko płaciłam. Przestraszyłam się bardzo. Zaraz miałam czarne wizje.
Tutaj nie było nic widać, wyczułam go przypadkowo.
pesciorka
Koleżanka miała tłuszczaka na ręce i miała go usuwanego w szpitalu przy znieczuleniu miejscowym, zabieg trwała ok. 30 minut. Ciężko było go usunąć, bo był w okolicach ścięgien.
gosiagosia
moje cos nie odpowiada tluszczkowi, przynajmniej wg opisu... icon_sad.gif

nie powiem, ze nie naczytalam sie nowotworach tkanek miekkich 29.gif
dorsim
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 05 Nov 2013 - 11:03) *
moje cos nie odpowiada tluszczkowi, przynajmniej wg opisu... icon_sad.gif

nie powiem, ze nie naczytalam sie nowotworach tkanek miekkich 29.gif


Miałaś USG ??
Usuń to ,zrobią histopatologię i będzie wiadomo. Biopsja może nie dać jednoznacznej odpowiedzi .
Mi lekarz powiedział, i to nie jeden, że teraz wszystko co podejrzane jest wycinane i już.

Mocno trzymam kciuki by było dobrze &&&&
gosiagosia
15stego mam wizyte u chirurga. nie wiem czy od razu usuna i czy w ogole usuna, co zrobia...
gosiagosia
guzek usuniety. za 3 tyg wyniki histo
gosiagosia
jutro ide na zdjecie szwow, sztuk 5. nieciekawie to wyglada.
semi
Gosia, co wyglÄ…da nieciekawie??
gosiagosia
mialam fioletowo bordowa skore na ranie. lekarka mi wytlumaczyla, ze to przez naciagniecie przez szwy. wygladalo, jakby gnilo. teraz po tyg od zdjecia, jest ok. tylko blizna swedzi.
gosiagosia
jutro jade odebrac wyniki
Honey*
trzymam kciuki za pomyślne wieści
Kocisława zwana Warkotem
Też trzymam kciuki przytul.gif
gosiagosia
jestem jeszcze poza domem, wiec na szybko co mam na wynik - dermatofibroma, zmiana lagodna, uf uf uf. wycinek spory, bo 1,5 /1cm i blizne tez mam spora, ale na szczescie jest ok. teraz czekam na drugi wynik z czego innego.

dziekuje za kciuki icon_smile.gif
Kocisława zwana Warkotem
Nie mogło być inaczej...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.