To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Panel szklany do kuchni

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ewcia78
Jestem w trakcie generalnego remontu. Miedy innymi robimy kuchnię. Zamarzyło mi się zamiast kafelek w kuchni między szafkami mieć zdjęcie i szkło. W Castoramie mają takie panele na zmówienie. Firma Magia Szkła. Patrzyłam na ich stronę ale akurat nie ma tam interesującego mnie wzoru. W necie jest dużo stron firm sprzedających takie coś ale nie wiem jaka będzie jakość takiego panela.
Czy ktoś z was miał już z czymś takim do czynienia ?
Gdzie to najlepiej i w rozsądnej cenie kupić ?
Mariena
Ja mam coś takiego w swojej kuchni - szkło hartowane, a na nim wzór. I jestem z tego niezmiernie zadowolona, chociaż kosztowało niemało.
U mnie było tak, że nie znalazłam zadowalającego mnie wzoru i sama sobie wzór wyszukałam, zakupiłam (na fotolia.pl), razem z grafikiem dopasowliśmy go do kształtu szyby ( bo mam jakby odwrócoą literę T - czyli pas wzdłuż szafek z wystającą częścią iędzy płytą a okapem). A szklarz tego wszystkiego już pilnował razem.
I nie mam już żadnych fug do czyszczenia, tylko piękną taflę rozweselającą wnętrze i niesłychanie łatwą w czyszczeniu. Polecam!
netty5
MARIENA a da radę wstawić foto tego panelu? Bardzo jestem ciekawa jak to wygląda.
Ewcia78
Mariena jeśli można to napisz czy to masz nadruk na szkle czy taką jakby fototapetę umieszczoną pomiędzy taflami szkła ?
Ela87
Grafika na taki szklany panel jest nadrukowywana, a najwięszką jej zaletą jest to, że można tu wstawić zarówno osobiste zdjęcia, jak i gotowe projekty. Wygląda to mniej więcej tak, jak na załączonych przeze mnie zjęciach. U mnie w kuchni się ten pomysł sprawdził, nie ma fug nic sie nie brundzi, a szybę i pięknie lśni.

[edit: moderacja]





yellow
...dziś wieczorem będę miała montowany w kuchni szklany panel - z tym że bez grafiki (bałam sie że mi się odwidzi albo znudzi). Podobny będzie w łaziece pod lustrem wokół umywalki. Pomysł podpatrzyłam od znajomej - firme zamówiłam też z jej polecenia. Wrażeniami mogę sie ewentualnie podzielić za kilka dni;)
netty5
no podoba mi sie....

YELLOW dziel siÄ™.....
Mariola***
Ja mam szkło, a pod nim tapetę. Jest przykręcane, mogę sobie pod szkłem malować, przyklejać i przy każdym kolejnym odświeżaniu kuchni wymyślać nowe rzezcy. Polecam.
Ammm
Ja też mam bez grafiki. Praktyczna rzecz.
Gremi
yelllow - napisz mi prosze gdzie kupowałaś ten panel. Ja właśnie chce kupic cos takiego przez neta i troszke się boje.
Pogoda
Jak będę kiedyś odświeżać kuchnię na 200% zamontuję sobie takie cudo!!!!!!
Ewcia78
Ja się właśnie zdecydowałam, że nie kupuję nadruku na szkle właśnie ze względu na to, że się boję że mi się znudzi.
Kupuję fototapetę i pan który mi bedzie robił kuchnię powiedział, że tanim a dobrym sposobem jest naklejenie jej na płytę meblową i przykrycie szybą. Wtedy faktycznie przy np okazji przemalowywania kuchni mogę sobie stosunkowo tanim kosztem wymienić na inne zdjęcie.

Już się nie mogę doczekać efektów.

Kuchnię będe miała białą z czarnym blatem. Jako kolorowy punkt właśnie panel na ścianie z polem lawendy plus fioletowe dodatki w kuchni np. podkładki na stół.
marghe.
CYTAT(Ammm @ Wed, 06 Nov 2013 - 09:46) *
Ja też mam bez grafiki. Praktyczna rzecz.

też mam. Też bez grafiki
Jeszcze nie wiem czy praktyczna, bo mam krótko icon_smile.gif

Grafiki bym sobie nie wstawiła, w obawie, że mi się szybko znudzi
Joanna 81
dziewczyny gdzie kupowałyście ten panel szklany? czy któraś z Was może mi polecić sprzedawcę na All.?
yellow
... ja zamawiałam w zakładzie szklarskim Olczak ( są z podlasia ale realizuja zamowienia w całym kraju), przyjechali ,wymierzyli i za dwa tygodnie zamontowali. Po kilku dniach jak klej wyschnie mozna montowac gniazdka - ja będę jeszcze miała doklejane takie poprzeczne pręty żeby mozna było powiesić jakis koszyczek z ziołami, chochle albo kubek:)
... nie wiem czy odważyłabym się zamawiać przez allegro - chyba że przyjechałby ktoś wziąć miare.
mama_do_kwadratu
Ile kosztuje takie coÅ› (pi razy drzwi)?
Ammm
Mi robił szklarz na wymiar. Firma Pyroflex z Warszawy. Polecam. Firma z tradycjami, pierwsze 18 lat życia mieszkałam via-a-vis ich zakładu 06.gif
marghe.
moja przyjechała razem z meblami kuchennymi icon_smile.gif
yellow
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 06 Nov 2013 - 20:21) *
Ile kosztuje takie coÅ› (pi razy drzwi)?


...szkło do kuchni dł 2,8m , grubość 6mm , hartowane , lakierowane na kolor , z montażem - 2000zł
Monika 78
a czy to, że szklo musi być przykręcone nie psuje efektu? da się jakoś tak minimalnie?
yellow
moj panel jest przyklejany do ściany
marghe.
Mój też klejony
Mariena


To zdjęcie sprzed ponad roku, jeszcze nie było założonych kontaktów i kuchnia nie była wykończona. Ale teraz przynajmniej mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nadal mi się podoba, nie znudziła mi się i sprawdza się w 100%.
No i to jest nadruk na szybie hartowanej. Kosztowało mnie 800 złotych plus 50 za grafika i obróbkę mojego wzoru.
netty5
Powiem szczerze że bardzo fajnie to wygląda.
Mariena
Dzięki icon_smile.gif
agarad
Pytanie do tych co już jakiś czas użytkują taki panel, jak jest z czyszczeniem po zachlapaniu tłuszczem nad kuchenką? nie rozmazuje się to po tym szkle?
kropunia
Ja również mam panel szklany między meblami. Tafla była mierzona po montażu szafek kuchennych, następnie odpowiednio docięta i pojechała do lakierni proszkowej, ponieważ nie mieli koloru jaki chciałam a marzył mi się pewien kolorek z palety RAL.
To cudeńko mam już 2 lata czyszczę albo płynem do szyb i wycieram ręcznikiem papierowym bądź mokrą szmatką przy okazji ścierania kurzu i wycieram na sucho. Czyli bez problemu tak jak mycie okien.
Kafelkom mówię stanowczo nie icon_smile.gif
netty5
CYTAT(kropunia @ Mon, 18 Nov 2013 - 22:00) *
Kafelkom mówię stanowczo nie icon_smile.gif


Teraz mi to mówisz?!!!! 41.gif
Szkoda że jakieś 1,5 roku temu nie trafiłam na taki watek jak remontowałam kuchnię ......
kropunia
netty5 06.gif zawsze mogłaś zapytać. Zmienisz przy okazji kolejnego remontu icon_smile.gif
netty5
CYTAT(kropunia @ Tue, 19 Nov 2013 - 21:35) *
netty5 06.gif zawsze mogłaś zapytać. Zmienisz przy okazji kolejnego remontu icon_smile.gif


Tiiaaaa....za jakieś 20 lat pewnie, ale wtedy to już pewnie cos innego wymyśla....
marghe.
CYTAT(agarad @ Tue, 12 Nov 2013 - 13:38) *
Pytanie do tych co już jakiś czas użytkują taki panel, jak jest z czyszczeniem po zachlapaniu tłuszczem nad kuchenką? nie rozmazuje się to po tym szkle?

dobry środek do mycia szyb załatwia u mnie sprawę. Na razie icon_smile.gif
Politea
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 06 Nov 2013 - 20:21) *
Ile kosztuje takie coÅ› (pi razy drzwi)?

dł. 4m x 0,65m cena 1290pln. Szkło hartowane, malowane - białe (taki lacobel).
Politea
CYTAT(agarad @ Tue, 12 Nov 2013 - 11:38) *
Pytanie do tych co już jakiś czas użytkują taki panel, jak jest z czyszczeniem po zachlapaniu tłuszczem nad kuchenką? nie rozmazuje się to po tym szkle?

Użytkuję ponad rok, woda z płynem do naczyń, później płyn np. window i po sprawie. Od czasu do czasu octem czyszczę.
Ulinka
Mam taką szybę od 5 lat. Myję płynem do szyb i ręcznikiem paierowym. Mam bez nadruku, bo pod spodem mam pasu z kawy ziarnistej zrobione 29.gif Dla mnie takie rozwiązanie jest idealne
Mariola***
Ja też myję płynem do szyb.
Kasandra85
Wygląda fajnie, ile coś takiego mniej więcej może kosztować? Gdzie polecacie kupić i na co zwracać uwagę przy zakupie? Myślę o zrobieniu tego u siebie. Motyw z trawą z poprzedniej strony tematu wyglądał bardzo fajnie i pasował by u mnie idealnie icon_smile.gif
kaitik
ja tez polecam, mam grafikę nadrukowaną na szybe, całość klejona do ściany.
moja grafika o las, i nie widać nic a nic zachlapań, kropek od wody, wzór przy białych szafkach wyglada super.
grafika wybrana z netu, pomiar pobrany przez szklarza, przy okazji wyszło, ze mam krzywo powieszone szafki.
tylko jak patrze na wasze ceny, to ja w wawie płaciłam sporo wiecej.
krzystko
Co do druku na szkle również uważam, że jest to bardzo dobry sposób na przyozdobienie ściany. Kupowałem ostatnio takie panele szklane w (edycja z powodu reklamy). Fachowcy przed realizacją przyjechali i zmierzyli dokładne wymiary, dzięki czemu panel wpasował się idealnie. Naprawdę świetna robota, jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Tośka
CYTAT(netty5 @ Tue, 19 Nov 2013 - 23:54) *
Tiiaaaa....za jakieś 20 lat pewnie, ale wtedy to już pewnie cos innego wymyśla....

a mam takie pytanko- jeśli to się klei to czy na płytki też można kleić?
Mamcia11
mam podobne panele szklane na ścianach w kuchni pod szafkami, bardzo fajne rozwiązanie, łatwo się zmywa wszelkie plamy pła przeciwna, powstałe po smażeniu w kuchni. rewelacja.

na początku byłam jakoś sceptyczna, ale potem pochodziliśmy po różnych sklepach, opatrzyłam się i potem wybrałam wzór, którym najbardziej mi się podoba.



pod zdjęciem umieściłam link do kolekcji jaką kupiliśmy.
to zabawne jak często mi się coś na pierwszy rzut oka nie podoba, a potem okazuje się że są to całkiem fajne rzeczy
rysa154
Mamcia po co to wkleiłaś?przecież to nie jest twoja kuchnia tylko prospekt pewnych płytek?

beti111
Jakie śliczne są te panele. Chyba sama zacznę się zastanawiać nad takim rozwiązaniem w mojej kuchni.
aneta80
Rzeczywiscie wygladaja bardzo zachecajaco.
Ana3
Te panele świetne, trochę przypominają mi moje zamówione w https://rkglass.pl/grafika-na-szkle . Wybrałam grafikę przedstawiającą morze i teraz mam wakacje cały rok icon_wink.gif Do tego wszystkiego szkło wygląda super, jest eleganckie i wszyscy pytają gdzie znalazłam takie panele. Mogę powiedzieć że dokonasz idealnego wyboru jeśli na ścianę położysz właśnie szklaną grafikę.
gilly
Ja znalazłam swoje rozwiązanie.Mianowicie zainwestowałam w mozaikę. Ciekawe posiada Tubądzin:
https://www.tubadzin.pl/

Natknęłam się na nie przypadkiem jak przeglądałam sobie blogi wnętrzarskie. Ich kolekcja Majolica jest świetna:
Uwielbiam ciepłe kolorki w mieszkaniu i spodobal mi się ten wzór:
kazikstych
Bardzo podobajÄ… mi siÄ™ te panele.
BUILDER
Ja bardzo polecam https://www.szklanepanele.wroclaw.pl/rodzaje-szkla-2/

Piękne szklane panele do kuchni, które zachwycają swoją nowoczesnością i ekstrawagancją. Moim dzeciom też się podobają są bezpieczne, a przede wszystkim ich wykonanie obyło się bez zarzutów. Panowie skończyli szybko i wycena była na dobrym poziomie. POLECAM!
muppet
Mi się te panele nigdy nie podobały. Może są i nowoczesne, ja jednak wolę kafelki.
p_plan
Szkło prezentuje się bardzo ciekawie. Niemniej aby jeszcze bardziej urozmaicić pomieszczenie proponuję połączyć je z kamieniem. Zobaczcie sobie jak wygląda to na zdjęciu poniżej. Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych aranżacji kuchennych jakie kiedykolwiek widziałem
https://www.abcwnetrza.pl/kamien-dekoracyjn...nych-aranzacji/

Będzie pasowała szczególnie do nowoczesnych mebli.
muppet
Moja koleżanka niedawno tutaj https://sprzedajemy.pl/panele-szklane-szklo...d299-nr48772492 kupowała panel szklany. Muszę przyznać, że bardzo dobrze u niej wygląda, choć to może być rónież kwestia tego, że wybrała ładny wzór.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.