To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

hashimoto

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mariola233
Witam mam hashimoto i czy moje dzieci tez moga kiedys na to zachorowac??podobno moja mama chorowala w mlodosci na niedoczynnsoc tarczycy,mojej siostry corka tez ma niedoczynnosc
pesciorka
Z tego co wyczytałam w internecie to choroba dziedziczna

https://tarczyca.wieszjak.pl/niedoczynnosc/...to-takiego.html
Agnes84
U mnie w rodzinie Hashimoto mają- moja babcia, moja mama, jej siostra, ja i kuzynka, więc jak widać chyba się dziedziczy....
netty5
u nas choroby tarczycy ida "po rodzinie " ze strony mojej mamy.Teraz ma moja mama , jej siostra ,jej siostrzenica, ja i własnie okazało się że mój brat też już ma.Moja Maja po urodzeniu miała wysoki wynik tsh ale na razie sie unormowało ale pani doktor mówi że najprawdopopdobniej w okresie dojrzewania może się coś ujawnić.
mariola233
a da sie uchronić przed tą chorobą dzieci??
netty5
nie wiem czy jest jakaś profilaktyka zapobiegawcza przed chorobami tarczycy.Wydaje mi się że nie. Teraz moja kuzynka 12 lat weszła w okres dojrzewania i ujawniły sie problemy z tarczycą .Była w klinice w Gdańsku i jedyne co zalecili specjaliści to na razie obserwcja.Myślę że jeśli byłaby możliwość aby zapobiec chorobie to podjeliby jakąś kurację.Tak samo jak w przypadku mojej Majki. Lekarka kazała kontrolować, zarówno neatolog w niemowlęctwie jak i nasza terazniejsza pediatra. Obserwacja i reakcja w odpowiednim momencie.
Zresztą z tym się da normalnie żyć przecież tylko trzeba chorobę trzymać pod kontrola.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.