To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki prezent dla 2-latki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

renata19750702
Wiem, że nie tutaj, ale tu spodziewam się uzyskać najwięcej pomysłów, proszę więc kilka dni nie przenosić.

Potrzebuję prezentu dla 2-latki. Zabawki, dla chrześnicy. Zabawka musi zostać wysłana do USA. Może coś wymyślicie.
Wiem, że w Stanach mają mnóstwo ciekawych zabawek, ale nasza polska Agatka zrobiła na małej Zosi takie wrażenie, że do dzisiaj z nią śpi, je, jeździ na zakupy icon_smile.gif POdobnie Martynki - choć na razie jedynie w kółko tylko oglądane obrazki. Myślałam o kuchence, bo wiem, że nie ma, ale może ktoś podsunie mi lepszy pomysł. Zosia najbardziej lubi zwierzątka, ale myślę, że kolejna maskotka nie spotka się z przychylnym przyjęciem od jej rodziców...
mlovea
Może coś Wadera? Tor lub garaż kilkupoziomowy na przykład - chyba że typowo "dziewczyńskie" ma być, to odpada. Moja córka uwielbia icon_smile.gif https://www.wader-zabawki.pl/category/zestawy-drog-tras_269_1

Albo pluszowa szopka bożonarodzeniowa - co prawda sezonowa i cena powala, ale śliczna icon_smile.gif https://pokojmajki.pl/aktualnosci/szopka-z-miekkich-szmatek/

Albo pięknie ilustrowane wiersze polskich poetów. My mamy np. cudną książkę "Maria Konopnicka dzieciom" wyd. Olesiejuk, o taką https://pokojmajki.pl/aktualnosci/podroz-na...i-inne-wiersze/

Wydaje mi się, że te wszystkie reklamowane zabawki typu fiszerprajsy i inne hello kitty na w USA też są dostępne icon_smile.gif
agnese
moja córa uwielbia takie cos https://www.malieksperci.eu/files/drewniany...t=1385423270333

a z książeczek ulubiona "Jest tam kto" z wydawnictwa Zakamarki
kalarepa78
Miasteczko Mamoko

Bajki-grajki

Stonoga Agata
renata19750702
CYTAT(mlovea @ Mon, 25 Nov 2013 - 21:11) *
Wydaje mi się, że te wszystkie reklamowane zabawki typu fiszerprajsy i inne hello kitty na w USA też są dostępne icon_smile.gif


Są dostępne, nasze mają jednak tą zaletę, ze są polsko-angielskie, ich zabawki mówią tylko i wyłącznie po angielsku.
Chłopięce zabawki nie wchodzą w grę.

Książki jak najbardziej, ale jeśli już, to raczej jedna, jako dodatek do prezentu, bo są bardzo ciężkie. W lipcu poleciały ze mną do USA Martynki. Jak je zważyłam, to zaniemówiłam z wrażenia, bo 4 książki ważyły prawie 5 kg.

Żabolek
U nas od roku króluje ciastolina ale to raczej takie ogólnodostępne a nie typowo polskie.
I to co agnese pokazywała też mamy i też Natala sie dużo tym bawi. Ogólnie coś z gotowania, przyrządzania "posiłków" itp?
Elak
U mnie dobrze schodzą zabawki szydełkowe, często wyjeżdżają poza Polskę, bo są oryginalne i stosunkowo tanie. A jak jest więcej czasu, to można zamówić coś co dziecko lubi (ulubiona postać).
annad
Może jakiś jezdzik...moja córka w wieku 2 lat rozpoczęła szlaeństwa na swoim domowym autku. Teraz czekamy na rowerek biegowy.
kalarepa78
CYTAT(annad @ Tue, 26 Nov 2013 - 13:06) *
Może jakiś jezdzik...moja córka w wieku 2 lat rozpoczęła szlaeństwa na swoim domowym autku. Teraz czekamy na rowerek biegowy.


Przesyłka będzie kosztować majątek
renata19750702
CYTAT(kalarepa78 @ Tue, 26 Nov 2013 - 10:13) *
Przesyłka będzie kosztować majątek


No właśnie. w tamtym roku za przesyłkę zapłaciłam 160,00 zł. Taki jeździk trochę sobie waży, więć pewnie byłaby to niebotyczna kwota. Zabawka nie może ważyć więcej niż 2 kg
joa133
a ja polecam : Paluszkowe pacynki Król Żaba Goki

cena ok 33zł i mało ważą,a moja Łusia szaleje za nimi....
anetadr
Zabawki drewniane lub drewniane klocki. Proste, a bawią długo.

Aneta
maania
Grę granny Dzień i Noc. Moje dziecko lubi do dzisiaj.
renata19750702
CYTAT(anetadr @ Tue, 26 Nov 2013 - 11:47) *
Zabawki drewniane lub drewniane klocki. Proste, a bawią długo.

Aneta


myślę, że drewniane układanki, to niezły pomysł. Jutro wybieram się na zakupy i zobaczę, co fajnego mają w sklepach
cath
Drewniana zabawka do pchania typu pelikan czy smok kręcący ogonem, gdy jest pchany. Starsza uwielbiała to jak była mała a teraz mlodsza przejeła pałeczkę.
ewqa
a z książek polecam jeszcze Turlututu : https://babaryba.pl/sklep/index.php?p412,he...tu-a-kuku-to-ja
moje obydwie uwielbiają do tej pory , choć książka ma już rok .
renata19750702
Dziękuję dziewczyny. Ostatecznie zdecydowałam się na kuchnię.
annad
Nie wiem jak ale przeoczyłam fakt, że to ma polecieć do USA icon_smile.gif Jezdzik odpada...przesyłka wyniosłaby więcej niż sam prezent.
Może wybierz się do skepu z zabawkami i cos wpadnie w oko...bo w Twoim przypadku trzeba zwrócic tez uwagę na wagę prezentu.
marta_29
Jak dla mnie idealnym prezentem są nieśmiertelne klocki LEGO. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby się nimi bawić. Do wyboru do koloru np. [edit: moderacja]
zalbi
pewnie już po fakcie, ale polecam, jako dodatek, drewniane układanki, o takie np:

mój syn ma ponad 15 miesięcy, i od dwóch miesięcy się tym bawi, a kuzynka ma dwa latka, i takie układanki są zabawką numer jeden u niej. zresztą wiem po swojej chrześnicy i jej siostrze, że w tym wieku w kółko to układały.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.