To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

akcesoria kuchenne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Joanna 81
Szukam sklepu lub sprzedawcy na all. posiadającego szeroki wachlarz akcesoriów kuchennych - począwszy od przyprawników po noże, stolnice. Możecie polecić kogoś lub jakiś sklep, w których kupię więcej niż jedną rzecz, niezdędną w kuchni i przy tym nie wydam wszystkich oszczędności?
Jakie sprzęty używacie, co kupiłyście do kuchni i uważacie, że to akurat był strzał w dziesiątkę?

Będę wdzięczna za opinie i rady icon_biggrin.gif
kropunia
Za zaopatrzyłam się (dosłownie we wszystko) jadąc do IKEA icon_smile.gif
netty5
Też należę do maniaków IKEA ale niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej a ja do najbliższego sklepu mam 240 km 41.gif
Paula.
Ja akcesoria kuchenne mam głównie z trzech źródeł: lidl, tchibo(oni mają także sklep on-line) i ikea.
A ostatnimi czasy doszło jeszcze tk-maxx.
Dorotka25
Ikea, lidl.
Joanna 81
Dziękuję za odzew. A powiedzcie mi czy posiadacie noże ceramiczne?
Potrzebuję kupić na pewno noże, małą wagę, przyprawniki (na 12 przypraw i taki na stół), 2 pojemniki większe, by mieć pod ręką np. sól. Chciałabym, by były ze stali nierdzewnej lub z jej elementami.
Czy możecie mi polecić też jakąś nie za drogą sokowirówkę?

EDIT: lidla nie mam, Ikea 100 km ode mnie, ale na all. ewentualnie zamówię to, co się uda.
sortent
Ja ogólnie jestem fanką IKEI, ale ostatnio odkryłam sporo fajnych rzeczy w Zarze Home
kropunia
CYTAT(Joanna 81 @ Mon, 02 Dec 2013 - 12:19) *
Ikea 100 km ode mnie

no ja mam 85 km i dałam radę więc Ty też powinnaś icon_smile.gif
netty5
CYTAT(sortent @ Mon, 02 Dec 2013 - 22:06) *
Ja ogólnie jestem fanką IKEI, ale ostatnio odkryłam sporo fajnych rzeczy w Zarze Home


icon_eek.gif takie coś też jest????.....

ja z prowincyji.....
bb
Najfajniesjsze i najtrwalsze gadzety mam z www.home, zara home, duki.
Poza tym oczywiscie roznosci z Ikea, Tchibo oraz roznych innych. Do pieczenia glownie z netu tj tortowni, aledobre, skladurzeczy.

Chomik, my name is chomik 37.gif

PS- podobno jest tez H&M home?
Agnieszka AZJ
W ZARA Home w Arkadii akcesoriów kuchennych raczej nie ma, ten sklep mi sie jakos bardziej z urządzaniem sypalni kojarzy icon_wink.gif
H&M Home otworzyli w Klifie w ostatni weekend, jeszcze tam nie dotarłam.
Kusi mnie też Laura Ashley Home na Placu Unii.

W mojej kuchni jest trochę IKEA, trochę Duki, trochę Brabantii, a trochę rzeczy niewidomoskąd icon_wink.gif Np. fajny zestaw drewnianych łyżek kupiłam w Biedronce za kilkanaście złotych i służą mi już chyba z rok.

IKEA jest rozwiązaniem najprostszym, bo niedroga i jest tam wszystko, co potrzebne. Ja za każdym razem kupuję kieliszki do wina - 6 szt za 13 zł i przynajmniej mnie serce nie boli, jak się tłuką icon_wink.gif
netty5
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 03 Dec 2013 - 10:46) *
Ja za każdym razem kupuję kieliszki do wina - 6 szt za 13 zł i przynajmniej mnie serce nie boli, jak się tłuką icon_wink.gif


To tak jak ja....
Elle_
CYTAT(netty5 @ Tue, 03 Dec 2013 - 10:54) *
To tak jak ja....


I ja icon_smile.gif

Ja też podpinam się pod wypowiedziami dziewczyn odnośnie Ikei - jest tam wszystko. Czasami jakieś dodatki typu kubek/kieliszek itp. kupuję w Pepco (trafiłam tam na fondue za 20 zł ^^). W dużym Tesco też sporo można znaleźć. A w necie to tylko ze Stylowej Zastawy.pl kupuję, z allegro dużo rzadziej (ostatni raz chyba rok temu).
Joanna 81
Dziewczyny dzięki za namiary na sklepy. Mój problem polega na tym, że mieszkam w małym mieście i do najbliższego większego miasta, w którym są niektóre z wymienionych przez Was sklepy, mam jakieś 100 km, a auta aktualnie nie posiadam ... Dlatego szukam sklepów, które mają swoje sklepy w necie.
Wieczorem zrobię rozeznanie co jest w tych sklepach, o których pisałyście.

Teraz powiedzcie mi czy macie wagi kuchenne, czy często z nich korzystacie i jaką poleciłybyście. Potrzebuję niewielką i dokładną icon_wink.gif I jeszcze jedno pytanie - stolnica tradycyjna drewniana czy silikonowa? icon_rolleyes.gif
Ammm
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 03 Dec 2013 - 12:46) *
a za każdym razem kupuję kieliszki do wina - 6 szt za 13 zł i przynajmniej mnie serce nie boli, jak się tłuką icon_wink.gif


A trzeba powiedzieć, że tłuką się masakrycznie. W życiu już nie kupię kieliszków w IKEI

Wagę mam, korzystam często. Dostałam taką od teściowej, co to wylicza kalorie, cholesterol i Bóg jeden wie, co jeszcze. Nie korzystam z niczego poza opcją ważenia. Myślę, że firma nie ma znaczenia, zwróć tylko uwagę jaka jest skala - ja lubię widzieć co do grama (poprzednia ważyła co 2 g).

StolnicÄ™ polecam silikonowÄ….

I taki nóż każdy powinien mieć.
Pilawianka
Wagę mam i prawie jej nie używam. Myślę, że firma nie ważna, tylko sprawdź czy jest dokładna i ma dobrą skalę.
Korzystam za to z miarki takiej co ma różne skale, na płyny, mąkę, cukier itp.
Noże ceramiczne mam 2 i je uwielbiam. Nie wiem jak mogłam bez nich żyć.
Komplet łyżek drewnianych też kupiłam w Biedronce, ponad 3 lata temu (one się co jakiś czas pojawiają) i wyglądają jak nowe, mimo iż używane prawie codziennie.
bb
Wage na pewno nie z IKEi. .
Mam elektroniczna b. dokladna z Philipsa, korzystam nalogowo, w ciagu 12 lat dwa razy zmienialam baterie.
bb
Stolnicy nie mam. Wszystko na blacie wyrabiam, nie wiem z czego ci on ale jak nietkniety wyglada. 29.gif
rysa154
icon_mad.gif icon_rolleyes.gif
CYTAT(Elle_ @ Tue, 03 Dec 2013 - 18:17) *
I ja icon_smile.gif

Ja też podpinam się pod wypowiedziami dziewczyn odnośnie Ikei - jest tam wszystko. Czasami jakieś dodatki typu kubek/kieliszek itp. kupuję w Pepco (trafiłam tam na fondue za 20 zł ^^). W dużym Tesco też sporo można znaleźć. A w necie to tylko ze Stylowej Zastawy.pl kupuję, z allegro dużo rzadziej (ostatni raz chyba rok temu).


wyobrażam sobie z czego to jest zrobione za 20zl
kropunia
Ja jestem szczęśliwą posiadaczką stolnicy silikonowej i nie oddam jej za żadne skarby jest po prostu świetna zajmuje mało miejsca i do tego idealna do czyszczenia. Jeżeli chodzi o wagę kuchenną to kupiłam rok temu w Lidlu taką wiszącą na ścianę i jestem mega zadowolona. Ja osobiście potrzebuję ponieważ mam automat do wypieku chleba i potrzebuję dobrze odmierzonych produktów.
Joanna 81
Jakich rozmiarów jest Twoja stolnica silikonowa kropunia? Ammm, a Twoja jaka duża?

bb zalinkujesz swojÄ… wagÄ™? blagam.gif

młodziutka tych noży nie myje się w zmywarce, prawda? gdzie kupowałaś? pokażesz mi tą swoją miarkę???
Paula.
Ja wagę mam i współużytkuję z mężem (przywłaszczył sobie do ważenia przesyłek), chyba w końcu kupię mu drugą, bo mnie wkurza bieganie do pracowni po moją własną wagę icon_smile.gif.

TortownicÄ™ mam silikonowÄ… z lidla, sprawdza siÄ™ bardzo dobrze.

Co do noży ceramicznych to osobiście nie mam, ale używałam u siostry (przy okazji wyszczerbiłam jej jeden) i wiem, że sobie nie kupię, bo stanowczo zbyt delikatne są. Ja mam super stalowe noże z Duki (duka ma też sklep on-line).

Sklep on-line ma też home&you. Mam klika rzeczy kupionych tam, ale raczej są to rzeczy dekoracyjne niż akcesoria kuchenne.

Edit:
stalowych noży też nie należy myć w zmywarce, ponieważ się tępią.
Litka
jak netowych sklepów szukasz, to może zajrzyj na redonion.pl i czerwonamaszyna.pl
bb
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 23:16) *
bb zalinkujesz swojÄ… wagÄ™? blagam.gif


To juz bardzo historyczny model chyba, sprobuje sfotografowac moja osobista, co? Moze jest na niej jakis numerek albo nastepca u producenta.
Joanna 81
CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 08:27) *
To juz bardzo historyczny model chyba, sprobuje sfotografowac moja osobista, co? Moze jest na niej jakis numerek albo nastepca u producenta.


poproszÄ™ icon_wink.gif

Litka dzięki. Za chwilę zajrzę.

Paula właśnie na stronie home&you byłam wczoraj, a trafiłam przypadkiem, bo tak naprawdę szukałam strony home.pl, o której pisała jedna z dziewczyn (czy to to samo??).
Pisałaś o tortownicy silikonowej. Ja pytałam o stolnicę - czy ją miałaś na myśli czy faktycznie tortownicę? 02.gif
Pilawianka
Noże ceramiczne są delikatne? To chyba mi się jakiś pancerny model trafił.
Kupiłam przez przypadek w Biedronce rok temu ale już nigdy więcej takich tam nie widziałam.
Nie mam pojęcia czy można je myć w zmywarce...bo nie mam zmywarki.

Moja miarka to coÅ› takiego jak tu. Taka najzwyklejsza za grosze.
Waga w kuchni się przydaje ale mi się nigdy nie chce z szafki jej wyciągać. Z tym, że ja na studiach nauczyłam się odważać wszystko precyzyjnie i bliscy się ze mnie śmieją, że mam wagę w oku więc mi taka wystarcza icon_wink.gif

Tortownicy nie mam i wyrabiam wszystko na blacie ale takie silikonowe już kilka razy mnie kusiły.
Joanna 81
młodziutka taką miarkę to ja mam, ale nie korzystam z niej 43.gif Podobnie jak z łyżeczek różnej wielkości z miarkami.

Co przydaje Wam się szczególnie w kuchni, z czego bardzo często korzystacie?
Poratujecie mnie w kwestii wyboru sokowirówki?
bb
Ja zdecydowanie bez wagi nic bym nie upiekla bo pieke glownie slodkosci i nie przemawiaja do mnie miarki typu szklanka, filizanka czy inne. Jestem w tej kwestii niereformowalna i chyba w poprzednim wcieleniu musialam byc farmaceuta 06.gif 06.gif 06.gif
Nie obeszlabym sie tez bez arsenalu puszek (na ciastka, kawe, herbate) i sloikow (przyprawy, makarony).
kropunia
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 22:16) *
Jakich rozmiarów jest Twoja stolnica silikonowa kropunia?


ok. 62 x 42 cm
Joanna 81
CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 14:04) *
Nie obeszlabym sie tez bez arsenalu puszek (na ciastka, kawe, herbate) i sloikow (przyprawy, makarony).


gdzie kupowałaś? pochwalisz się jakie masz?

kropunia dzięki icon_wink.gif
bb
Sloiki glownie w IKEA, puszki gdzie popadnie.. mam slabosc do niebieskich/granatowych bo taki motyw przewodni mojej kuchni. Jak widze to kupuje 29.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 15:57) *
Sloiki glownie w IKEA, puszki gdzie popadnie.. mam slabosc do niebieskich/granatowych bo taki motyw przewodni mojej kuchni. Jak widze to kupuje 29.gif



To zupełnie tak jak ja, tylko kolor inny i nie na ciasteczka, ale na wszystko icon_smile.gif
Wczoraj przypadkiem byłam w Blue City i skróciłam sobie drogę przez "Marksa i Spencera", a tam stała taka śliiiiiiczna puszka z ciasteczkami - cztery pory roku. I w dodatku przeceniona 37.gif
Normalnie rzuciła sie na mnie 06.gif

Historię puszki z Bornholmu juz kiedyś na forum opisywałam, zdaje sie icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 19:17) *
Teraz powiedzcie mi czy macie wagi kuchenne, czy często z nich korzystacie i jaką poleciłybyście. Potrzebuję niewielką i dokładną icon_wink.gif I jeszcze jedno pytanie - stolnica tradycyjna drewniana czy silikonowa? icon_rolleyes.gif

mam takÄ… https://m1.agitomedia.pl/image/700x700/d513...g.1748451.2.jpg
używam bardzo często.

Stolnicę mam sylikonową ale wałkuję itp bezpośrednio na blacie icon_smile.gif

ten sklep wyglÄ…da fajnie https://www.galerialimonka.pl/kuchnia,1
marghe.
CYTAT(Joanna 81 @ Wed, 04 Dec 2013 - 15:32) *
Co przydaje Wam się szczególnie w kuchni, z czego bardzo często korzystacie?

dobre noże i nożyki icon_smile.gif dobre garnki i duuuża patelnia
dużo desek do krojenia - używam plastikowych i często wymieniam
osączarka do sałaty - jemy ja kilogramami icon_wink.gif
robot kuchenny
wyciskarka do czosnku
wycinankarka do cytrusów
szpatułka do wydobywania różnych różności z misek itp https://silikony.com.pl/photos/silikonowa-l...-3477571394.jpg
różne łyżki do mieszania w garach, drewniane i silikonowe
takie ustrojstwo (nigdy nie wiem jak toto sie nazywa - mikser? robot? malakser? ) https://p.alejka.pl/i2/p_new/35/44/mikser-m...6550mca_0_b.jpg - najczęściej używam miski i ostrza do rozdrabniania
dobre tarki
nożyczki !
cdn icon_biggrin.gif


sokowirówkę mam Zelmera. https://www.pinkdot.pl/wp-content/sokowirow...-wzor-20072.jpg Jest b. ok, ale używam od wielkiego dzwonu
Paula.
CYTAT(Joanna 81 @ Wed, 04 Dec 2013 - 10:49) *
poproszÄ™ icon_wink.gif

Litka dzięki. Za chwilę zajrzę.

Paula właśnie na stronie home&you byłam wczoraj, a trafiłam przypadkiem, bo tak naprawdę szukałam strony home.pl, o której pisała jedna z dziewczyn (czy to to samo??).
Pisałaś o tortownicy silikonowej. Ja pytałam o stolnicę - czy ją miałaś na myśli czy faktycznie tortownicę? 02.gif

Oczywiście chodziło mi o stolnicę icon_smile.gif. O tortownicy też kiedyś myślałam, ale jeszcze nie nabyłam icon_smile.gif.

Dla mnie jednym z niezbędnych elementów w kuchni jest zestaw obieraków do warzyw. Bez tego nie wyobrażam sobie obierania marchewki, pietruszki, cukinii itd.
Bardzo często używam stożkowej mini tarki, uwielbiam ją.
Åšwietny jest garnuszek do gotowania w kÄ…pieli wodnej.
Plastikowe kule do przechowywania obranej cytryny, cebuli, czosnku.

Uwielbiam wyciskarkę do czosnku z ikei. Różne miałam, ale ta jest bezwzględnie najlepsza.


Przy okazji - Marghe jaką masz odsączarkę do sałaty? Bo my też jemy duże ilości zielska i nawet mam takie ustrojstwo w domu, ale albo felerne, albo ja nie umiem tego używać. Spróbowałam parę razy, a i tak sałatę otrzepuję i odciskam papierowymi ręcznikami.
bb
CYTAT(marghe. @ Wed, 04 Dec 2013 - 19:20) *
nożyczki !


oooo...nozyczek w kuchni nauczylam sie uzywac w Grecji. I nie wiem jak moglam sie obejsc wczesniej choc na poczatku widok greckiej tesciowej ciachajacej niemal wszystko nozycami byl dla mnie...jedna z pierwszych wyraznych roznic kulturowych 29.gif

A wirowke do salat mam przywieziona z kraju przodkow, z REALa. Super wynalazek.
bb
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 04 Dec 2013 - 17:27) *
Normalnie rzuciła sie na mnie 06.gif


Witaj w klubie. Na mnie tez co rusz sie rzucaja jakies puszki (czesto kupuje z nieciekawa zawartoscia ale dla samej puszki 37.gif ), papilotki, foremki.
Joanna 81
marghe podoba mi się Twoja sokowirówka i ta waga, dzięki.
Czy pisząc nożyczki masz na myśli jakieś typowe do ziół / mięsa? są w ogóle jakieś różne rodzaje czy jedne do wszelkich produktów spożywczych? icon_rolleyes.gif
U nas sałatę jem tylko ja i starsza córka, także póki co odpuszczam wirówkę do sałaty. Ale na pewno zaopatrzę się w pojemniki - mam kilka na ciastka, herbatę, kawę, kakao, ale ich nigdy nie za dużo icon_wink.gif
Jakie wymiary ma Twoja stolnica? nie używasz jej z racji tego, że szybciej wyrobić ciasto na blacie czy się nie sprawdziła?

Paula zalinkujesz te intrygujÄ…co brzmiÄ…ce kule do przechowywania cytryny czy czosnku? 02.gif



Pilawianka
Przypomniało mi się najważniejsze.
Młynek do pieprzu i soli. Mam taki podwójny jak kręcę w prawo to leci sól (morską mielę) a jak w lewo to pieprz.
Ammm
CYTAT(młodziutka @ Thu, 05 Dec 2013 - 14:28) *
Przypomniało mi się najważniejsze.
Młynek do pieprzu i soli. Mam taki podwójny jak kręcę w prawo to leci sól (morską mielę) a jak w lewo to pieprz.


Na bank by mi się, nomen omen, popieprzyło 29.gif

Moja stolnica jest spora, nie wiem, jakie ma rozmiary, a teraz jej nie znajdę, bo na czas remontu gdzieś upchnęłam.

marghe.
CYTAT(Paula. @ Thu, 05 Dec 2013 - 01:33) *
,

Uwielbiam wyciskarkę do czosnku z ikei. Różne miałam, ale ta jest bezwzględnie najlepsza.
Przy okazji - Marghe jaką masz odsączarkę do sałaty? ,

tego typu mam https://www.same-meble.eu/wp-content/uploads/z-korba.jpg
marghe.
CYTAT(Joanna 81 @ Thu, 05 Dec 2013 - 12:11) *
marghe podoba mi się Twoja sokowirówka i ta waga, dzięki.
Czy pisząc nożyczki masz na myśli jakieś typowe do ziół / mięsa? są w ogóle jakieś różne rodzaje czy jedne do wszelkich produktów spożywczych? icon_rolleyes.gif
U nas sałatę jem tylko ja i starsza córka, także póki co odpuszczam wirówkę do sałaty. Ale na pewno zaopatrzę się w pojemniki - mam kilka na ciastka, herbatę, kawę, kakao, ale ich nigdy nie za dużo icon_wink.gif
Jakie wymiary ma Twoja stolnica? nie używasz jej z racji tego, że szybciej wyrobić ciasto na blacie czy się nie sprawdziła?
,

Mam nożyczki zwykłe i nożyczki do ziól ( https://dukapolska.com/kitchenbasic-nozyce-do-ziol.html ). Ale tych drugich w zasadzie nie używam, nie są najwygodniejsze

Mam ochotę na nożyce do drobiu.

Co do stolnicy, nie znoszę jej myć icon_biggrin.gif
Wolę umyć blat.
A że nie należę do specjalnie porządnych osób to w czasie zagniatania ciasta i tak wszystko z ww stolnicy mi sfruwa na blat icon_biggrin.gif

co jeszcze?
Pudełko na herbaty w torebkach - https://www.tchibo.pl/pudelko-na-herbate-w-...p200022220.html .
Puszki wszelakie na cukier, kakao itp. NAjbardziej pasują mi te z Ikei bo są prostokątne, nje okrągłe - lepiej się je w szafkach ustawia icon_smile.gif https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00233877/
słoiki szklane na płatki, kasze i ryże. Też z Ikea.
pojemniki ceramiczne na sól, cukier i .. czosnek (ciągle po niego sięgam)
Ammm
CYTAT(Paula. @ Thu, 05 Dec 2013 - 01:33) *
Uwielbiam wyciskarkę do czosnku z ikei. Różne miałam, ale ta jest bezwzględnie najlepsza.


O tak. Zdecydowanie!
marghe.
jest świetna, ale bywają lepsze. Tylko coś nie mogę tych lepszych znaleźć icon_biggrin.gif

o takie mniej więcej mi chodzi https://ecx.images-amazon.com/images/I/41ol...2BL._AA160_.jpg
mają ząbki, które wypychają to co zostaje po wyciśnięciu czosnku.

Ale są jeszcze lepsze - takie do ktorych można wrzucić czosnek bez obierania.. Gdyby ktoś gdzies takową widział, niech da znać
Joanna 81
CYTAT(Ammm @ Thu, 05 Dec 2013 - 13:04) *
Na bank by mi się, nomen omen, popieprzyło 29.gif

obawiam się, że u mnie byłoby podobnie 06.gif

Zastanawiałam się nad takimi młynkami https://astra-agd.pl/berghoff-elektryczne-m...el-1108810.html lub elektrycznym 2 w 1 https://www.clatronic.pl/elektryczny-mlynek...psm-461-cb.html, tylko nie wiem czy na baterie wyrobię 29.gif

marghe pokażesz mi te szklane pojemniki? jakie one mają pokrywki-plastikowe, metalowe? mogę podrążyć temat stolnicy? dlaczego nie znosisz jej myć? 06.gif

A powiedzcie mi w czym trzymacie przyprawy typu curry, oregano, ziele angielskie? znalazłam taki stojak https://allegro.pl/stojak-z-pojemnikami-na-...3695560036.html, macie jakąś alternatywę?
Ammm
A, jeszcze krajalnica jest obowiÄ…zkowa w kuchni!
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(marghe. @ Thu, 05 Dec 2013 - 13:27) *
jest świetna, ale bywają lepsze. Tylko coś nie mogę tych lepszych znaleźć icon_biggrin.gif

o takie mniej więcej mi chodzi https://ecx.images-amazon.com/images/I/41ol...2BL._AA160_.jpg
mają ząbki, które wypychają to co zostaje po wyciśnięciu czosnku.


A używałaś ich kiedyś? Bo miałam 3 i wyrzuciłam wszystkie. Ząbki są, owszem, praktyczne, ale bardzo często wyciśnięcie czosnku wymaga ogromnej siły. Chyba, że to po prostu zalezy od marki icon_wink.gif


Ja polecam taki oto blender: KLIK Nie wyobrażam sobie już bez niego życia icon_smile.gif
Joanna 81
CYTAT(Ammm @ Thu, 05 Dec 2013 - 13:58) *
A, jeszcze krajalnica jest obowiÄ…zkowa w kuchni!

krajalnicy używam tak rzadko, że moja stara poczciwa stoi w pudełku w spiżarce zupełnie zapomniana - 43.gif
bb
Na fali watku i przegladania e-sklepow dzis sie na mnie rzucila ta puszka z tego sklepu:



Na (nie)szczescie nie moglam od razu w nia zainwestowac 04.gif
Piekna, prawda?
Joanna 81
bb fantastyczna jest!

młodziutka orientujesz się czy może czy wśród ręcznych młynków do soli i pieprzu (takich 2 w 1) zawsze działa mechanizm obracania w lewo i prawo dla pieprzu i soli? widziałaś jakieś, które działają na innej zasadzie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.