To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zosia z ulicy Kociej etc- znacie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bb


wlasnie.
Dla 11-latki za dziecinne bedzie?

Helpunku icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
No własnie nie wiem 21.gif ale chyba trochę...

Dla Julki na pewno było za dziecinne, więc nie kupowałam. Na podstawie pobieżnego przejrzenia oceniam gdzieś tak na trzecią klasę.
Nie wiem, jak czytelniczo po polsku stoi Twoja jedenastolatka.

Ale książki robią sympatyczne wrażenie icon_smile.gif
bb
Hmmm. No wlasnie. Na pierwszy rzut oka sympatycznie, jedenastolatka to Zosia ale ona jest juz w szostej klasie 37.gif
Czytelniczo po polsku jak po grecku, mamy dziure w lekturach bo po tym jak zaczytywala sie w detektywistycznej serii o Lasse i Mai tak nic jej nie podchodzi. Klasyke (Ania, Pollyanna, takemniczy Ogrod, Mary Poppins )czytamy na spolke z przewaga czytam ja bo z moich zachomikowanych wydan jeszcze.

Zamowilam jej, pewnie dla odmiany troche na wyrost, taka



ale potem zobaczylam te z ulicy Kociej.

Co bys jej polecila? To realistka po mamie wiec Narnie i inne wampiry odpadaja z definicji.

Aktualnie z braku laku zainwestowala w Dziennik Cwaniaczka w oryginale 06.gif
Agnieszka AZJ
Nie wiem, u nas na tym etapie Julka się zaczytywała Pearcym Jacksonem icon_smile.gif
I Heartlandem.

Może Katarzyna Majgier - "Trzynastka na karku" jest o trzynastolatce, ale dzieciaki lubią czytac o troche starszych bohaterach. Albo Beręsewicza - te. o których pisałam ostatnio.

Felix, Net i Nika też by jej juz mogli podejść.


A ja w tym wieku uwielbiałam "Cukiernię pod Pierozkiem z Wisniami" 06.gif
Ciocia Magda
Ojej, ja parę miesięcy temu wzięłam dla mojej Zosi z biblioteki jedną z tych książek o ul. Kociej - leżała tam na półce dla V-VI klasy. Przeczytała - jakoś tak z przekąsem na mnie spojrzała jak zapytałam o wrażenia - to już chyba wiem dlaczego icon_wink.gif

U nas Percy Jackson cały czas cieszy się zainteresowaniem - ale moje dziewczyny bardzo lubią klimaty fantastyczne (Tolkien, Narnia, itp.). Felixa .... czytały znacznie wcześniej niż w wieku 11 lat - może z kolei za wcześnie?
bb
Ok, natenczas zaryzykowalm i zamowilam jeszcze pierwszy tom Felixa etc. Jak wypali bede miec dalsze dylematy z glowy. Lubie serie....
O Heartlandzie czytalam na blogu, moze akurat bo swego czasu zaczytywala sie Kucykowa Wrozka icon_wink.gif
bb
CYTAT(Magda EZ @ Tue, 03 Dec 2013 - 17:29) *
Ojej, ja parę miesięcy temu wzięłam dla mojej Zosi z biblioteki jedną z tych książek o ul. Kociej - leżała tam na półce dla V-VI klasy. Przeczytała - jakoś tak z przekąsem na mnie spojrzała jak zapytałam o wrażenia - to już chyba wiem dlaczego icon_wink.gif


03.gif

bb
Znalalzlam te trzynastke, fajna okladka, leci do schowka, bedzie na prezent po zdmuchnieciu 12 swieczek w Prima Aprilis.
Moze komus sie przyda?

Agnieszka AZJ
CYTAT(bb @ Tue, 03 Dec 2013 - 16:00) *
Zamowilam jej, pewnie dla odmiany troche na wyrost, taka



ale potem zobaczylam te z ulicy Kociej.


No i jak ? czytałyście to już ?
Ja sobie nia wczoraj urozmaiciłam podróz pociągniem - IMO nie bardzo na wyrost, nic tam się nie dzieje strasznie dorosłego icon_wink.gif Dobrze napisana, choć intryga w pewnym momencie mocno naciągnięta - ale całośc sympatyczna icon_smile.gif
bb
Jeszcze nie, acz jak skoncze swoja lekture (Chorwacka przystan na tapecie od wczoraj) to sie umowilysmy, ze najpierw ja przeczytam a potem Zoska.
Wiec lada moment icon_wink.gif
bb
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 20 Jan 2014 - 14:09) *
No i jak ? czytałyście to już ?
Ja sobie nia wczoraj urozmaiciłam podróz pociągniem - IMO nie bardzo na wyrost, nic tam się nie dzieje strasznie dorosłego icon_wink.gif Dobrze napisana, choć intryga w pewnym momencie mocno naciągnięta - ale całośc sympatyczna icon_smile.gif


Pociagi dwa na krzyz w tej Grecji ale przeczytalam icon_wink.gif. Faktycznie bardzo fajnie napisana. No i Tosia ma niecale 14 wiec okladkowy klub +/- 16 na wyrost, poza tym nada sie icon_wink.gif
Dzieki.

edit: nazwa serii
Agnieszka AZJ
Nawet nie zauważyłam, ze ta seria tak się nazywa. Zdecydowanie jest to książka dla młodszych, dla szesnastolatki byłaby za dziecinna.
annad
CYTAT(bb @ Tue, 03 Dec 2013 - 08:19) *


Kto jest autorem tych książek?
annad
CYTAT(bb @ Tue, 03 Dec 2013 - 08:19) *


Kto jest autorem tych książek? Jestem ślepa i nie dowidze nazwiska.
bb
Agnieszka Tyszka icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.