To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chałka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Dziewczyny, chciałabym upiec dobrą, porządną, tradycyjną chałkę. Maślaną, puchatą, "odrywaną" w charakterystyczny sposób icon_smile.gif Nie posiadam maszyny, wyrób będzie zatem domowy od A do Zet.

Szukam sprawdzonego ( na Was icon_wink.gif ) przepisu, który - przy nakładzie wzmożonej pracy i znakomitych składnikach - powiedzie się i wypełni dom pięknym zapachem, odpędzającym szarówkę zza okna, komponującym się z buchającym kominkiem icon_smile.gif
ajlonka
ja robiłam chałkę z tego przepisu Tylko ja dzielę ciasto na 2 i dwie chałki zaplatam. Pyszna wychodzi 03.gif
Truśka
Ja zwykle robię z tego przepisu Chałka z dodatkiem zakwasu tylko wodę zastępuję mlekiem. Można pominąć zakwas.
tyczka
Ajlonko, mam nieco uprzedzeń odnośnie korzystania z przepisów z podanej przez Ciebie strony.. Wypieki Doroty przeważnie nie trafiają w mój gust..a do tego często mi nie wychodziły.

Truśko, chałka i zakwas ?! Połączę oba przepisy ( bez zakwasu, rzecz jasna ) i zobaczę, co z tego wyjdzie.. icon_wink.gif
Dziękuję.
semi
zrobiłam chałke z zalinkowanej przez ajlonkę strony. Wyszła przepyszna i gigantyczna, rzeczywiście lepiej robić dwie. Ja mam dwie lewe ręce do pieczenia, więc polecam przepis, bo prosty i smaczny.
Truśka
CYTAT(tyczka @ Thu, 12 Dec 2013 - 13:40) *
Ajlonko, mam nieco uprzedzeń odnośnie korzystania z przepisów z podanej przez Ciebie strony.. Wypieki Doroty przeważnie nie trafiają w mój gust..a do tego często mi nie wychodziły.

Truśko, chałka i zakwas ?! Połączę oba przepisy ( bez zakwasu, rzecz jasna ) i zobaczę, co z tego wyjdzie.. icon_wink.gif
Dziękuję.

a dlaczego nie icon_wink.gif? tam zakwasu nie dużo. Poza tym ja robię ciasto wieczorem i do lodówki, a następnego dnia piekę. Ale uwaga ono rzeczywiście w lodówce rośnie icon_wink.gif
I jeszcze jedno daję tylko masło.
ajlonka
z zalinkowanej strony chałka była moim drugim doświadczeniem. Na szczęście udanym.
Pierwszy był makowiec zawijany (czy strucla makowa jak mówią inni). Innych wynalazków nie robiłam icon_smile.gif

tyczka czekam na wieści i może zdjęcia ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.