To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pozew o alimenty, ustalenie kontaktów i ustalenie miejsca pobytu dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama_oliwki
Hej dziewczyny!!

Po długiej nie obecności na forum, postanowiłam się w końcu ogarnąć i powrócić do świata żywych icon_smile.gif
koniec żałoby!!

biorÄ™ siÄ™ za porzÄ…dki
chcę okroić rozprawy do minimum

I w związku z tym mam pytanie, czy mogę na jednym piśmie i jednej wspólnej rozprawie zawrzeć wszystkie trzy elementy?

Niby tak napisałam
Najpierw pozew alimentacyjny, potem wątek o ustalenie miejsca pobytu dzieci, a na końcu ustalenie kontaktów.
Jedna koleżanka mi mówi, że mogę te trzy wątki zawrzeć na jednym piśmie i jednej rozprawie. Druga zaś, że o ustalenie miejsca pobytu i kontakty to dopiero po rozwodzie...

sama już nie wiem.. :/

anita b.
Możesz wszystkie 3 razem.

mama_oliwki
Znasz kogoś kto tak zrobił?
Dopytuję, bo chcę zrobić to szybko i jak najmniej bezboleśnie.
32.gif
Silije
Oczywiście, że wszystkie trzy razem. Mam spore doświadczenie sądowe, niestety.
mama_oliwki
a mogę podesłać do Ciebie na maila swoje pismo?
Nie wiem, czy dobrze napisałam.
anita b.
CYTAT(mama_oliwki @ Wed, 18 Dec 2013 - 08:17) *
Znasz kogoś kto tak zrobił?
Dopytuję, bo chcę zrobić to szybko i jak najmniej bezboleśnie.
32.gif


tak, znam
moja koleżanka się aktualnie rozwodzi, lecz tam nie jest szybko i bezboleśnie

bo czy tak będzie zależy od dobrych chęci obu stron niestety, a nie tylko od Ciebie
Adriannna
Majka - w temacie nic nie poradze niestety...przykro mi jedynie czytac takie wiadomosci. Trzymaj sie i zycze ci aby wszystko poszlo tak szybko i bezbolesnie jak bys chciala. &&
Agusek
u mnie szybko i bezboleśnie, prawie się udało na jednej rozprawie, bo alimentów nie mieliśmy uzgodnionych.
druga rozprawa i ostatnia trwała 20 minut, z odczytaniem wyroku icon_wink.gif

niestety nie pomągę w sprawie pism - miałam pełnomocnika który wszystko dla mnie pisał i składał, bo ja z tym całym rozwodem nie chciałam mieć nic wspólnego 29.gif

ale sprawa szła wg punktów z pozwu - najpierw pytania dotyczące rozwodu (tu zgodnie) potem o miejsce zamieszkania dzieci ( tu zgodnie) a potem o alimenty (tu juz była rozbieżność i sąd wyznaczył drugą rozprawę a mi zasądził zabezpieczenie w wysokości dotychczas przelewanych przez ex kwot).

wnosiłam o nie ustalanie kontaktów, bo oboje róznie pracujemy i w tym temacie się dogadujemy bez problemu.

I sąd to nieustalanie kontaktów orzekł 04.gif

i zyła długo, i szczęśliwie 06.gif
mama_oliwki
niestety dostałam pismo, że odnośnie kontaktów muszę napisać oddzielne pismo :/

szlag....
ok już napisałam i zaniosłam icon_smile.gif aby mieć z głowy

narodził się problem innej natury :/
mój pan mąż nigdzie nie pracuje.... od dawien dawna icon_smile.gif
a powodzi mu siÄ™ bardzo dobrze icon_smile.gif
wynajmuje mieszkanko w nowym bloku, jeżdzi sobie AUDI A 6 2007r., nie posiada konta w banku ( z doświadczenia juz)
i jak takiemu udowodnić , że go stać płacić?
ania26
Właśnie jestem po rozprawie o podwyzszenie alimentow. Eks niby pracuje ale za 1240 zl mies, biedny, wszystko:mieszkanie, auto zapisane na rodzicow. Oczywiscie powiedziałam o tym Sędziemu, dołączyłam kilka zdjęć z jego wojaży w Pl i poza granicami i Sędzia ogłaszając wyrok powiedział, ze podczas spraw o alimenty liczą się możliwości zarobkowe a nie te zarobki przedstawione na papierku.
mama_oliwki
no tak, tylko jeszcze trzeba udowodnić w sądzie, iż jest tak naprawdę, bo tak naprawdę to tylko moje słowo przeciw jego słowu
pan mąż też samochód ma na matkę, mieszka sobie w nowym bloku i stac go na wynajem mieszkania, chodzi ubrany jak z katalogu, szwęda sie po lokalach
zdjęcia wystarczą?
mama_oliwki
jestem już po sprawie o kontakty, sędzina nie polubiła pana męża icon_smile.gif
zabardzo oczywiście zgrywał cwaniaka...
w trakcie przerwy nie omieszkał poinformować mnie, iż nie zamierza stosować sie do ustaleń sądu, żebym sobie nie myślała icon_smile.gif
ania26
w uzasadnieniu pisemnym Sedzia u nas napisal, ze eks jest mlody, zdrowy, bez zobowiazan i moze podjac dodatkowy etat lub znalesc lepsza prace(1000 pare zl to kpina) by placic alimenty w zasadzonej kwocie.
emka2014
Witajcie,

przepraszam, że się podłączę, ale nie chce tworzyć nowego tematu.
Mnie to wszystko dopiero czeka i chciałam się dowiedzieć czy macie może jakiś wzór pism jak to się wszystko tworzy? o powinnam tam zawrzeć? Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać wszystko...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.