To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sos chrzanowy na zimno

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Nawet nie sądziłam, że mógłby mi smakować ale od czasu gdy zjadałam hot doga na Orlenie własnie z takim sosem, uwielbiam go icon_biggrin.gif

Chciałam na święta podać własnie sos chrzanowy (do wędlin np) i zastanawiam się czy można go robić tak samo jak np czosnkowy?
małe op. śmietany
kilka łyżek majonezu
sok z cytryny
czosnek (tutaj będzie chrzan)
sól, pieprz do smaku

Da radę w ten sposób?
Wydaje się, że powinno się udać icon_smile.gif

A może macie jakieś swoje przepisy na sos chrzanowy ?
minka.
Ja robilam wczoraj:)Jogurt grecki zmieszalam ze swiezo utartym chrzanem, do tego troszke majonezu, sol, kropelke syropu klonowego bo nie chcialo mi sie bawic z cukrem) i troche soku z cytryny:)Edit: lit
m4rusia
oooo, syrop klonowy icon_smile.gif
Dzięki
tyczka
Dziewczyny, a do czego "to-to" się podaje ? Hot-dogów nie jadam 43.gif
m4rusia
Ja byłam kiedyś na chrzcinach u kuzynki i ta podała rewelacyjną przekąskę- roladki z wędlin z czymśtamwśrodku, z sosem chrzanowym własnie i wszystko zalane tak delikatnie galaretą. Super pod wódeczkę było icon_smile.gif
Na święta można pod wędliny własnie podać taki sos
malgog
CYTAT(m4rusia @ Sat, 21 Dec 2013 - 14:59) *
Ja byłam kiedyś na chrzcinach u kuzynki i ta podała rewelacyjną przekąskę- roladki z wędlin z czymśtamwśrodku, z sosem chrzanowym własnie i wszystko zalane tak delikatnie galaretą. Super pod wódeczkę było icon_smile.gif
Na święta można pod wędliny własnie podać taki sos


to cos w środku może być białym almette chrznowym albo innym białym serkiem
ja mieszam chrzan ze słoika ze smietaną 18% i daje kilka kropel cytryny, bez soli i innych dodatków
Kaszanka
Robię różne, zależy do czego potrzebuję: chrzan z serkiem smietankowym, śmietana+majonez, na ciepło śmietana+trochę mąki do zagęszczenia. Chrzan uwielbiam odkąd mój żołądek nie toleruje czosnku.
tyczka
CYTAT(m4rusia @ Sat, 21 Dec 2013 - 14:59) *
Ja byłam kiedyś na chrzcinach u kuzynki i ta podała rewelacyjną przekąskę- roladki z wędlin z czymśtamwśrodku, z sosem chrzanowym własnie i wszystko zalane tak delikatnie galaretą. Super pod wódeczkę było icon_smile.gif


Marta, szparagi!! Przynajmniej ja takÄ… wersjÄ™ owych "przekÄ…sek" znam icon_wink.gif
ulla
Ja lubię jako bazę wykorzystywać taki tarty chrzan (w słoiczku), ale z możliwie małą ilością dodatków, jaki można kupić w sklepie. Do tego wystarczy śmietana (np. ubita kremówka), zmieszać w proporcjach do smaku, bo upodobania bywają różne, ja lubię mocno chrzanowe i doprawić odrobinę - sól, pieprz, może trochę soku z cytryny (odrobinę), można dodać majonez, ale ja wolę bez.
kajukaj
ja robie bardzo podobnie jak ulla, chrzan ze słoiczka, najczęściej Polonaise, śmietana i przyprawy do smaku, proste icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.