To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ekspres Dolce Gusto

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Ma ktoÅ› Ekspres do kawy Dolce Gusto? Wizualnie mi siÄ™ podoba i zastanawiam siÄ™ czy warto icon_smile.gif
Nie będzie pewnie używany często, więc nie porywam się na nic drogiego, ale czy ten w ogóle warto brać pod uwagę?
Tuni
Acha, myślałam o tym najtańszym modelu Piccolo
Agnieszka AZJ
My mamy - od roku, bo przed poprzednimi Świetami R. dał się Zosi naciągnąć, ale u nas głównie dziewczyny używają.

Ja nie lubię kawy z proszku i nie pijam z mlekiem icon_rolleyes.gif One robią przede wszystkim latte machiato i cappucino i twierdzą, że im smakuje icon_wink.gif
Tuni
U nas podejrzewam, że będzie korzystał głownie młody do picia czekolady, no i jako bajer dla gości icon_wink.gif bo ja zwykle ze trzy kawy dziennie, to szybciej i mniej zamieszania jak zrobię zwyczajnie przy użyciu czajnika, no ale bajer jest icon_wink.gif
Agnieszko , gdzie kupujecie kapsułki, są w marketach czy tylko w agd? no i gdzie najtaniej? Acha i czy jakieś np. biedronkowe zamienniki są czy tylko oryginalne?
Agnieszka AZJ
Czekolada akurat nie najlepsza wychodzi icon_sad.gif
Kapsułki tylko oryginalne - nie spotkałam zamienników, ale tez specjalnie nie szukałam. Najczęściej kupuję w Tesco. U nas tego dużo nie idzie, więc nie musze jakoś strasznie oszczędzać.


Edit: ale to akurat szybko sie robi, szybciej niż zagotować wodę w czajniku, więc może jednak bedziesz sobie robić ?
Tuni
Zmartwiłaś mnie ta czekoladą.
Widziałam nesquik, myślałam, ze to taka sama jak w dużych paczkach ( taka do samodzielnego przygotowania, znaczy sypiesz do kubka łyżkę czy dwie dolewasz mleko i gotowe) a ta nam smakuje, fakt, że dolewam mleka a nie wody.
W takim razie muszę jeszcze mocniej sprawę przemyśleć .
Agnieszka AZJ
Poczekaj - w kapsułkach jest Nesquick i jest czekolada. Nesquick smakuje jak... Nesquick icon_wink.gif a czekolada w porówaniu z tym, co dają np. u Wedla jest taka sobie.
Jak lubicie Nesquicka to ja nie widzę przeciwwskazań 06.gif
aisha1111
ja dostane pod choinke philips senseo. rozgladalam sie za zamiennikami (bo te pady sa na prawde drogie) i znalazlam taki "wielorazowy pad" na ebayu. pewnie do dolce gusto tez by sie znalazl. do tego wsypuje sie co sie chce (kawe mielona, kawe rozpuszczalna, herbate) i parzy normalnie jak z jednarazowym. nazywa to sie coffeeduck.

jesli chodzi o zamienniki (gotowe pady jednorazowe to znalazlam takie cos:
1. jak zrobic samemu pod: https://www.ineedcoffee.com/04/coffeepods/
2. tansze zamienniki: https://www.thecoffeepod.co.uk/contents/en-...ods_page_1.html
po lewej jest lista i wystarczy wybrac rozmiar poda. nie probowalam jeszcze kawy z tej strony, no i nie wiem, czy wysylaja do Polski. ja raczej kupie sobie kilka kaw na sprobowanie, a potem kupie wielorazowy, zostawiajac jednorazowe wklady na wypadek wizyty gosci.
Tuni
Dzięki dziewczyny, chyba się skuszę a za jakiś czas napiszę czy było warto icon_smile.gif
annad
Mam ten ekspres a raczej miałam...kupiony rok temu. Miesiąc temu z dnia na dzień nie mogłam włożyć kapsułki. Nie robiłam na siłę więc pojechałam z nim do naprawy okazało się, że coś tam się wyrobiło. Nie ma części zapasowych do tego modelu i usłyszałam, że mogę kupic nowy ekspres 32.gif
Tuni
Annad, a jak często używałaś tego ekspresu? Próbuję policzyć na ile zaparzeń wystarczył.
aisha1111
annad - taka czesc? https://www.werl.co.uk/index.php?route=prod...product_id=5534

a tu mozna kupic wszystkie czesci: https://www.dolce-gusto-spares.co.uk/
milutka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sun, 22 Dec 2013 - 08:32) *
My mamy - od roku, bo przed poprzednimi Świetami R. dał się Zosi naciągnąć, ale u nas głównie dziewczyny używają.

Ja nie lubię kawy z proszku i nie pijam z mlekiem icon_rolleyes.gif One robią przede wszystkim latte machiato i cappucino i twierdzą, że im smakuje icon_wink.gif


Agnieszko, owszem smietanka jest z proszku, ale nie zgodzę się że kawa, bo ja otwierałam taką kapsułkę i jest tam prawdziwa zmielona pachnąca kawa icon_wink.gif

Tuni, ja mam od kilku lat ten expresik, w sumie ja zamieniłam się z mamą na kolory, dałam jej czerwony a sobie czarny wzięłam. Kawa jest droga, latte jest tylko 8sztuk, bo do latte i capucino potrzeba dwie różne użyć. Espresso, które najbardziej lubię, jest 16 sztuk.

Co do czekolady , to ani czekolada a ni nesquik mi nie smakujÄ…, nie lubiÄ™ kakao z wodÄ….


Do używania sporadycznie jak najbardziej oki icon_smile.gif bo tak to droga ta kawa wychodzi.

Acha, ja mam ten pierwszy expres, nie ten mniejszy.

edit: zamienników nie ma, te z biedronki nie pasują, są za małe icon_wink.gif
Tuni
To jeszcze jedno pytanie:
Piccolo ma przełącznik do wrzątku i do zimnej wody.
Czy ta zimna to znaczy bez podgrzewania, czy może lodowata jak w tych automatach w aptece ? icon_smile.gif
milutka
CYTAT(Tuni @ Thu, 26 Dec 2013 - 09:22) *
To jeszcze jedno pytanie:
Piccolo ma przełącznik do wrzątku i do zimnej wody.
Czy ta zimna to znaczy bez podgrzewania, czy może lodowata jak w tych automatach w aptece ? icon_smile.gif



mam to i nigdy nie używałam, jutro po pracy sprawdzę icon_wink.gif

edit: sprawdziłam, to zonacza, wodę bez podgrzewania, jest taka jaką nalejesz do zbiorniczka icon_wink.gif
pati.n
CYTAT(Tuni @ Sun, 22 Dec 2013 - 12:51) *
Dzięki dziewczyny, chyba się skuszę a za jakiś czas napiszę czy było warto icon_smile.gif


Jestem ciekawa opini icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.