To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gastroskopia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anoola
icon_sad.gif wlasnie gastroskopia czeka mnie we wtorek, czy ktoras z Was ma te badanie za soba?
Mam do wyboru albo znieczulenie, albo krotka narkoze...nie wiem co wybrac i wogole nie wiem co robic bo sie poprostu boje jak.....
icon_cry.gif
lea
Miałam badanie gastroskopiczne robione dwukrotnie, nie było mowy o narkozie nikt mi tego nawet nie zaproponował, spsikali mi tylko gardełko czymś na znieczulenie, położyli na boczek, a Pani pielęgniarka sie mną zajęła. Badanie nie miłe ale można wytrwać icon_wink.gif To badanie nie zaliczam osobiście do najgorszych na swojej liście icon_wink.gif

pamiętaj strach ma wielkie oczy, będzie dobrze, trzymam kciuki
Lila_
Gastroskopię da się przezyć - nie jest to przyjemne icon_smile.gif

Mi niczym nie psikali i dałam radę icon_smile.gif
Nie boli, jedynie odruch wymiotny jest męczący i fakt, że masz rurę w srodku icon_confused.gif
Więc z psikaniem w gardło powinnaś dac radę.
mama_do_kwadratu
Da się przeżyć. Nie miałam narkozy, to chyba dla osób wybitnie wrażliwych. Znieczulili miejscowo (psik psik), na boczek i do dzieła. Najważniejsze to połknąc tę rurę. Potem już OK.
Są gorsze badania, głowa do góry- ważne, zeby wynik był dobry.
Trzymam kciuki.
Anuk
Hej nie martw sie, badanie jest do przejscia nawet bez narkozy. Osobiscie jestem zdania, ze narkozy nie należy nadużywać. Nie wiadomo, kiedy mogą pojawić się okoliczności wymagające jej zastosowania (np. jakaś operacja lub grubszy zabieg). Narkoza nie jest obojętna dla organizmu (nawet krótka). Spokojnie przebrniesz przez to przy znieczuleniu miejscowym. Badanie nie jest przyjemne, ale należy stosować się do poleceń personelu i być spokojnym! Będzie dobrze.

Pozdrawiam,
Anuk
anonimowy
No i co Anoola, jak poszło?
Mama_Do_Kwadratu_Na_GapÄ™
To ja pytałam powyżej, sorki icon_smile.gif
anoola
Zyje icon_lol.gif
Ta narkoza to nie taka prawdziwa to tzw. ,,glupi jasiu,, znany chyba kazdemu icon_mrgreen.gif
Niewiele pamietam z badania, tylko przez mgle ze cos mnie strrrasznie uwieralo w gardle i sie krztusilam.
Okazalo sie ze mam zapalenie blony sluzowej zoladka icon_arrow.gif a ja myslalam ze to RAK PRZELYKU.
Narazie czekam na dokladniejsze wyniki biopsji.....
dziekuje za odpowiedzi.
pa
mama_do_kwadratu
Nie można od razu zakładać, ze to coś najgorszego. Sama mam czasem takie czarne wizje i wiem, że to nie ma sensu. Będzie dobrze- musi być.
Pozdrowienia dla Ciebie anoola icon_cool.gif
anoola
Jak by nie bylo czekam na wyniki biopsji icon_sad.gif
Zobaczymy, zreszta co ma byc to bedzie, jesli juz jest to jest .
Pozdrowka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.