To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zwijam się z bólu, pomocy!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Od kilku dni boli mnie nadgarstek. Od wczoraj zwijam się z bólu. Bol jest taki, że musze brać ketonal. Jutro rano dopiero do chirurga idę ale może któaś z Was coś pokrzepiającego napisze icon_biggrin.gif

A więc po kolei.
Ból jest dokładnie w tym miejscu


Dodam, że od kilku lat mam w tym miejscu "gulę" po wewnętrzej stronie nadgarstka i jest to spowodowane pracą z myszką komputerową.
No więc od kilku dni ból się nasilał zwłaszcza przy naginaniu ręki (np zagniatanie ciasta, skrobanie samochodu) . W sobotę już bolało , a od wczoraj nie funkcjonuję icon_sad.gif Jak nie wezmę tabletek to "rwie" mnie cały czas. Jak wezmę, to tylko przy ruszaniu ręką. Boli mnie jak pisze na klawie, jak próbuję się czesać. Nie ma mowy o zapięciu biustonosza, i co mnie wnerwia już na maxa, to nawet czynności samoobsługowe w toalecie wydają się niemożliwością.
Nadgarstek mi spuchł. Dokładnie w tym miejscu które zakreśliłam. W obwodzie przybrał 2,5 cm. W miejscu gdzie naszła opuchlizna, jest ciepły w dotyku. Aktualnie nie widac nawet tej "guli" od myszki co mi wyskoczyła. Oooo, własnie czuję, że mi ręka drętwieje - od nadgarstka w górę. W nocy miałam to samo.
Do jutra lecę na ketonalu. Na rano mam prześwietlenie ale póki co, może macie jakiś pomysł, co?
kalarepa78
Może ganglion?
tomberowa
przykładaj altacet, może chociaż opuchlizna zejdzie... może zimne okłady? ale na ból to chyba i tak niewiele pomoże niestety...
aniakuleczka
miałam taki ganglion na nodze,
tzn mam nadal, ale już ie boli
lód albo taki spray lodowy
i jak masz - zamiast ketonalu ibuprofen, bo działa przeciwzapalnie i może pomoc na ten ból
m4rusia
ale ketoprofen też jest przeciwzapalny chyba
Ide poczytac o tych guzkach
m4rusia
Gangliony sÄ… ruchome, tak?
Mój jest nieruchomy
aniakuleczka
moj tez nie jest ruchomy, to taka torbiel na stawie, który był przeciązony. Torbiel wypełniona galaretą. ale czasem uciska jakiś nerw albo robi sie stan zapalny
m4rusia
ahaaa. to moze to
mi wlasnie zaczely puchnac palce. Musialam sciagnac obrÄ…czke bo sie wpila w palec icon_sad.gif
aisha1111
moze sprobuj jakas masc z nurofenem/naproxenem. moj maz tez tak mial, tylko w nadgarstku tam gdzie sie zgina, skonczylo sie na antybiotyku + nurofen

edit: mi to wyglada na "chorobe informatyka" czyli zapalenie ciesni (?)
link do jakiegos forum - ktos mial podobnie https://twojepc.pl/b_archiwum.php?r=2011&am...enb7mnd3lduvag6
milutka
CYTAT(aisha1111 @ Mon, 13 Jan 2014 - 20:37) *
moze sprobuj jakas masc z nurofenem/naproxenem. moj maz tez tak mial, tylko w nadgarstku tam gdzie sie zgina, skonczylo sie na antybiotyku + nurofen

edit: mi to wyglada na "chorobe informatyka" czyli zapalenie ciesni (?)
link do jakiegos forum - ktos mial podobnie https://twojepc.pl/b_archiwum.php?r=2011&am...enb7mnd3lduvag6



moja mama właśnie czasami ma ból taki w nadgarstku i to się nazywa zapalenie cieśni, ganglion raczzej nie. A taki ganglion to mojemu mężowi robi się czasami na dłoni. Mój tata miał na czole, po upadku z wysokości, spadł na pistolet do malowwania, zrobiił się taki ganglion i miał usuwany chirurgicznie.
Ammm
Ja problemy z nadgarstkami miałam po ciąży. Ból koszmarny, nie mogłam podnieść dziecka z łóżeczka. Też miałam coś w rodzaju guzka, chcieli mi go chirurgicznie usuwać. Ostatecznie skończyło się na zastrzykach sterydowych w nadgarstki i przeszło.
bb
Gdzies bylo juz o zespole ciesni garstka. Moje doswiadczenia tez tam. U mnie przypadlosc informatyka + parcie przy porodzie. Jedna reka zoperowana, jak nowa. Druga do operacji ale ze lewa to zwlekam. Na sama mysl nastepuje samouleczenie 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.