To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

białaczka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Guśka
Właśnie się dowiedziałam, że moja babcia ma złe wyniki i lekarze podejrzewają białaczkę icon_sad.gif Na początku mówili,że nie wiadomo co jest, a teraz...
Czekamy na wynik badania szpiku.

no i ja siÄ™ pytam..
moja babcia ma 75 lat!!! Ludzie w tym wieku chorują na białaczkę????
bo ja prawdę mówiąc byłam w szoku, gdy mama do mnie zadzwoniła z tą wadomością icon_sad.gif

Fakt że nie bardzo sie orientuję w temacie, ale powiem szczerze, że jestem zdziwona.
jeśli diagnoza się potwierdzi, to ludku jak leczyć już schorowanego wiekiem człowieka icon_sad.gif
lea
Gusiaczku

bialaczka wystepuję u ludzi bez względu na wiek, rokowania i leczenie u takich ludzie niestety są ciężkie. Wujek mojego męża, żył z bialaczka rok czasu, dostawał krew, niestety jego organizm poddał się chorobie, był w podobnym wieku Twojej babci. No ale nic jeszcze nie wiadomo, może okaże się po wynikach badania szpiku, że babcia nie cierpi na tą chorobę.

Siły życzę i przytulam - lea
Libi
Gusieńko, ja nic mądrego Ci nie powiem, bo nie wiem. ALe bardzo Ci współczuję icon_sad.gif Trzeba się trzymać jeszcze tej nadziei, że badania dokładniejsze wykluczą białaczkę.

Trzymaj sie cieplutko. Åšciskam CiÄ™ mocno, papa
malinowa i Malina
U starszych osób z reguły wystepuje przewlekła białaczka szpikowa. Nie ma szybkiego przebiegu. Moga wystepowac długie okresy remisji. Leczenie i rokowania zależą od ogolnego stanu chorego.
Ale skoro diagnozy ostatecznej nie ma, to głowa do góry.
mgiełka
Guśka,

Nie wiem czy to może być dla Ciebie pocieszenie, ale Moja Babcia od momentu wykrycia choroby żyła jeszcze 10 lat. Choroba ujawniła się, gdy Babcia miała 77 lat, a zmarła w ubiegłym roku w wieku 87 lat (brakowało niecałych 4 miesięcy do 88-ych urodzin). I to raczej nie choroba była przyczyną, tylko serduszko było już słabe. Wiem co czujesz, ale może sprawa nie będzie taką na jaką teraz wygląda i wszystko będzie OK.

W przypadku Mojej Babci myślę, że dużą rolę odegrało właściwe leczenie, efekt było widać w wynikach.
Wiem, że to przykre, ale ja i tak jestem szczęśliwa, że Moja Babcia mogła poznać swoją prawnuczkę i jeszcze trochę się nią nacieszyć.

Pozdrawiam,
Monika
irminka2
Guśka, w tym wieku jest to przeważnie białaczka limfatyczna, która po leczeniu chemią(ciężkie dla organizmu to leczenie) przechodzi w stan przewlekły. U mojego Taty od jednego nawrotu choroby do drugiego mijało ok 3 lat. Był młodszy od Twojej Babci w chwili diagnozy , miał 64 lata. Przeżył z chorobą 10 lat.
Zmarł 27 grudnia 2003 z ogólnego wycieńczenia organizmu, bo wyniki krwi były nienajgorsze.

A może wcale nie potwierdzi się ta diagnoza?
Trzymaj siÄ™
Irmina
Anuk
Guśka,
Choroba poważna, ale wiek babci też już całkiem słuszny. Niech Cię pocieszy to, że w tym wieku większość stanowią białaczki przewlekłe. Chory może żyć nawet i 15-20 lat z tą chorobą. Wszystko zależy od typu białaczki i stopnia jej zaawansowania. Jeśli jest to początek, to często w tym wieku nie podejmuje się leczenia, a jedynie obserwuje postęp choroby, gdyż większym ryzykiem może być jej leczenie niż nie. Ufam, że będzie dobrze. Trzymaj się.

A jaki poziom leukocytów ma twoja babcia?

Anuk
Striger
Głowa do góry przytul.gif Sam niedawno straciłem babcię. O tym co czują osoby chore wiedzą tak na prawdę oni sami i ich bliscy. Dlatego cieszę się, że w Krakowie odbędzie się wydarzenie czytania listów marzeń osób chorych. Tym bardziej, że przeczytają to znani aktorzy Jan Peszek, Dorota Segda i Urszula Grabowska. icon_biggrin.gif Chciałbym, żeby takie akcje były częściej i żeby gromadziły wielu uczestników. Oraz żeby problematyka tej choroby była szerzej znana i nie wzbudzała negatywnych emocji. Myślę, że chorym byłoby o wiele lżej przy większej akceptacji społeczeństwa.

O akcji dowiedziałem się ze strony Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie" https://podarujzycie.org/index.php?pageid=11667&debug=x
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.