To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

październikowe, listopadowe i grudniowe mamuśki 2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85
asas87





asas87 PTP 20.10.2014 oczekuje córeczki
zajÄ…c_Poziomka PTP 19.10.2014
Naz PTP 12.10.2014
Monikag2006 PTP 16.10.2014
kasienka33 PTP 16.10.2014
Angie77 PTP 18.10.2014
Karoliciad_291 PTP 04.10.2014 oczekuje synka
Lena91 PTP 12.10.2014
kajetanka PTP 31.10.2014



MARTA EM PTP
Annie* PTP 09.11.2014
mummy2be PTP 14.11.2014
Cherie PTP 16.11.2014
SpokOna_1988 PTP 25.11.2014



Williams PTP 15.12.2014
komunikacja24 PTP 17.12.2014
mikkowska PTP 21.12.2014
Retsina PTP
agnieszka1108 PTP 26.12.2014
madziuula123 PTP 24.12.2014
Baśka79 PTP 06.12.2014
kocurrek PTP 29.12.2014












TAM, GDZIE NIE MA DZIECI, BRAKUJE NIEBA...
asas87
nie podglądać, tylko dołączać 03.gif
aniakuleczka
Fajnie, gratulujÄ™!

wiesz,
to akurat taki wątek, że jak jeszcze trochę dziewczyn skusisz,
to dla samego towarzystwa pójdą i się postarają ....
żeby dołączyć icon_smile.gif

dziewczyny - do tego wątku można się dołączyć jeszcze przez trzy miesiące icon_smile.gif
macie czas na starania icon_biggrin.gif
do roboty


a ja.............. sobie tu pomoderujÄ™ pocichutku popodczytujÄ™
proszę mnie tylko do takich wątków nie zapraszać 06.gif 06.gif 06.gif 06.gif
emka2014
Gratuluje! icon_smile.gif Kurcze juz grudzien 2014 a jeszcze pierwszy kwartal sie calkiem nie rozpakowal icon_wink.gif Powodzenia i pomyslnej ciazy! icon_biggrin.gif
iza1982
ZaglÄ…dam po sÄ…siedzku i serdecznie gratulujÄ™ icon_smile.gif

U nas się nawet jeszcze wrześniówki nie ujawniły, strasznie nieśmiałe się maluszanki porobiły, ale widzę, że ty idziesz za ciosem icon_smile.gif Brawo za odwagę!!!
dorsim
CYTAT(aniakuleczka @ Thu, 06 Feb 2014 - 22:45) *
a ja.............. sobie tu pomoderujÄ™ pocichutku popodczytujÄ™
proszę mnie tylko do takich wątków nie zapraszać 06.gif 06.gif 06.gif 06.gif


a czemu nie ??? 29.gif Zapraszamy , zapraszamy icon_wink.gif


Dziewczyny i ja z sąsiedniego wątku zaglądam, gratuluję i myślę że pomału będzie was przybywać !!! icon_smile.gif
asas87
CYTAT(iza1982 @ Fri, 07 Feb 2014 - 09:15) *
ZaglÄ…dam po sÄ…siedzku i serdecznie gratulujÄ™ icon_smile.gif

U nas się nawet jeszcze wrześniówki nie ujawniły, strasznie nieśmiałe się maluszanki porobiły, ale widzę, że ty idziesz za ciosem icon_smile.gif Brawo za odwagę!!!



Ktoś musi coś zaradzić na ten niż demograficzny 06.gif
Dziękuje za gratulacje!!!!

i zapraszam !!!!! 06.gif
zajÄ…c_Poziomka
Puk puk icon_smile.gif Nieśmiało tu zaglądam... Bo jeszcze na becie nie byłam icon_wink.gif



Edycja z 31.05.2014







karolcia_d291 - PTP 04.10.2014 oczekuje synka

Lena91 - PTP 12.10.2014 oczekuje synka (FranuÅ›)

Naz - PTP 12.10.2014 oczekuje córeczki

Monikag2006 - PTP 16.10.2014 oczekuje córeczki

Angie77 - PTP 18.10.2014 oczekuje synka

zając_Poziomka - PTP 19.10.2014 oczekuje córeczki (Lilianka)

asas87 - PTP 20.10.2014 oczekuje córeczki

novika - PTP 20.10.2014 oczekuje córeczki

MARTA EM PTP 21.10.2014 oczekuje synka

kajetanka - PTP 31.10.2014 oczekuje córeczki





Annie - PTP 09.11.2014 oczekuje córeczki (Laura)

Mummy2be - PTP 14.11.2014

Cherie - PTP 21.11.2014 oczekuje synka

SpokOna_1988 - PTP 25.11.2014







adzia25 - PTP 2.12.2014 oczekuje niespodzianki

Baśka79 - PTP 6.12.2014

kominikacja24 - PTP 7.12.2014 oczekuje synka

Williams - PTP 15.12.2014


mikkowska - PTP 21.12.2014 oczekuje córeczki

madziuula123 - PTP 24.12.2014 oczekuje synka






Retsina 6t0d
agnieszka 1108 15tc






Ciąża w tygodniach, miesiącach i trymestrach icon_smile.gif


1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 1 do** 4 tygodnia,
2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 5 do** 8 tygodnia,
3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 9 do** 13 tygodnia,
4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 14 do** 17 tygodnia,
5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 18 do** 22 tygodnia,
6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 23 do** 27 tygodnia,
7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 28 do** 31 tygodnia,
8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 32 do** 35 tygodnia,
9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 36 do** 40 tygodnia.

I trymestr trwa w przybliżeniu od* 1 do** 14 tygodnia,
II trymestr trwa w przybliżeniu od* 15 do** 27 tygodnia,
III trymestr trwa w przybliżeniu od* 28 tygodnia ciąży do porodu.

* od poczÄ…tku
** do końca

Czyli 27t3d = trwa 28 tydzień = 7 miesiąc = III trymestr icon_smile.gif
asas87
No nareszcie icon_smile.gif już myślałam ze tu sama przezimuje. Ja zrobiłam 3 testy i 3 pozytywne a dziś byłam na becie, wynik po południu, pójdę jeszcze w środę bo w czwartek lekarz. Wiem ze nic nie będzie widać pewnie ale idę po zastrzyki bo będę musiała robić tak jak w pierwszej ciąży.

Zajacu robiłaś testy? Kiedy miałaś ostatnia o.m.? Ja 6 stycznia czyli termin na 16 październik gdzieś będę miała
zajÄ…c_Poziomka
Mi wychodzą okolice 20 października icon_smile.gif

Też byłam dziś na becie, wyniki po 15. We środę druga. Jak wszystko będzie ok to do lekarza za jakieś 2-3 tygodnie
dorsim
To dziewczynki mocno trzymam kciuki za pieknie rosnÄ…cÄ… betÄ™ &&&&&&&
i czekam na wieści icon_smile.gif
annad
Zajączku i tu Ci też gratuluję brawo_bis.gif
zajÄ…c_Poziomka
Podziękować :* icon_smile.gif

Moje testy


Ja generalnie od samego początku czułam, że się udało icon_smile.gif Bardzo szybko miałam objawy, szczególnie ból piersi. W 27dc koszmarnie mnie bolały, momentami zbierało mi się na płacz. Pojechałam więc po test i zrobiłam rano. Test był dziwny, bo wynik miałam odczytać po 5 minutach. Minęło 5 minut, a drugiej kreski brak. Ale jakoś niespecjalnie się przejęłam icon_razz.gif Ale mniej więcej po 15-20 sekundach zaczęła się pojawiać druga kreska. Ciemniała przez około 2 minuty. Ale później całe okineko zaczęło ciemnieć icon_razz.gif Pojechałam więc po drugi test i druga krecha zaczęła sie pojawiać po jakichś 20-30 sekundach icon_smile.gif A że była to sobota, to nie miałam jak na betę pójść, więc dopiero dziś.

Czyż nie otrzymałam najpiękniejszego prezentu urodzinowego? icon_smile.gif
Cortinka230
zając_Poziomka ale się cieszę że Cię tu widzę!! Gratuluje i czekamy na dalsze dobre wieści!!! brawo_bis.gif
zajÄ…c_Poziomka
Podziękować icon_smile.gif

Ależ mi się nudzi dziś w pracy icon_sad.gif A na forum nic się nie dzieje icon_sad.gif
zajÄ…c_Poziomka
Beta 548,8 icon_smile.gif
Cortinka230
zając_Poziomka brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif piękna beta!!!
ana84
dawno nie zaglądałam, a jak zajrzałam i zobaczyłam tytuł to myślałam, że cos mi sie pomylilo bo przeciez moj warek juz zostal zamkniety. dopiero jak doczytalam do konca to sie pokapowalam, ze to 2014 icon_smile.gif

GRATULUJE WAM DZIEWCZYNY icon_smile.gif
Ola76
Zajączku ogromne gratulacje i spokojniutkiej ciąży brawo_bis.gif brawo_bis.gif
asas87
Zajączka beta extra ja jeszcze nie mam wyniku, przyjdzie mi przez internet, już nie moge, wchodzę na konto co 5 minut icon_smile.gif

Ale tak to jest, staraliśmy się tyle lat a tu nagle już drugi skarb będzie w przeciągu prawie roku icon_smile.gif
dorsim
CYTAT(zajÄ…c_Poziomka @ Mon, 10 Feb 2014 - 15:21) *
Beta 548,8 icon_smile.gif


super brawo_bis.gif
emka2014
Zajac_Poziomka gratuluje!
brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif


Chyba prowadzace watek staraczkowy szybko musza z niego rezygnowac na rzecz zaciazonych icon_smile.gif Oby tak dalej!
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(emka2014 @ Mon, 10 Feb 2014 - 21:25) *
Zajac_Poziomka gratuluje!
brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
Chyba prowadzace watek staraczkowy szybko musza z niego rezygnowac na rzecz zaciazonych icon_smile.gif Oby tak dalej!


Wlaśnie się zastanawiam czy nie przekazać komuś sterów icon_wink.gif


dorsim
icon_smile.gif
asas87
Moja beta 191,4 w 36dc identycznie prawie jak z Olkiem w ten sam dzień cyklu miałam 187,6 icon_smile.gif podobniez gdy mieści sie beta w tych małych zakresach to na chłopczyka a w wyższych to na dziewczynkę. U mnie by sie zgadzało icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(asas87 @ Tue, 11 Feb 2014 - 10:29) *
Moja beta 191,4 w 36dc identycznie prawie jak z Olkiem w ten sam dzień cyklu miałam 187,6 icon_smile.gif podobniez gdy mieści sie beta w tych małych zakresach to na chłopczyka a w wyższych to na dziewczynkę. U mnie by sie zgadzało icon_smile.gif


Dziewczynka, mówisz? icon_biggrin.gif
Czego to ludzie nie wymyślą icon_razz.gif

Jak mi siÄ™ nudzi w pracy icon_sad.gif

Objadłam się (zjadłam tylko jedną pizzerkę) i jest mi niedobrze. Jak byłam głodna to też mi było niedobrze :/

Straszą mnie bliźniakami przez wysoką betę icon_razz.gif
asas87
Ooo tez tak jest podobniez ze na bliźniaki wysoka beta.
Ja to muszę sie pilnować teraz z jedzeniem, parowanie i zdrowe odżywianie bo w poprzedniej ciąży przytyłam 36kg i zostało mi jeszcze 20:( nie moge znów tyle utyć. Chociaż to wszystko przez słodycze bo jadłam tonami, za każdym razem wmawialam sobie ze Olek sie nierusza w brzuchu i jadłam wtedy słodycze bo po dawce cukru dzieci w brzuszka szaleją icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Hihi, aleś miała wymówkę icon_wink.gif Ja raczej nie mam tendencji do tycia, więc mam nadzieję, że nie przybędzie mi dużo. A póki co na słodycze mnie nie ciągnie. Za to kapustę kiszoną od kilku dni jadam na kolację icon_wink.gif Kwaśne sosy, sok pomarańczowy.
Monikag2006
Cześć
ja też w piątek ujrzałam dwie kreseczki, ale jeszcze jutro chcę zrobić jeden test i zobaczymy co będzie dalej icon_smile.gif
mam pytanie co to za badanie beta?

gratulacje wszystkim przysłym mamusiom icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Witaj icon_smile.gif

hCG, czyli gonadotropina kosmówkowa to hormon, który wydzielany jest przez zarodek, a później łożysko, podtrzymuje produkcję progesteronu. Do 12 tygodia poziom hCG rośnie, później spada. Utrzymuje się w organizmie przez kilka tygodni po porodzie. Beta to podjednostka icon_wink.gif

Badanie na poziom beta hCG to inaczej... test ciążowy z krwi. Jedyny w 100% pewny test. Wykonuje się 2 badania w odstępie 2 dni. Wzrost o min. 66% w ciągu 2 dni oznacza, że maluszek się dobrze rozwija.

Pierwsze pytanie, jakie zada Ci lekarz/położna podczas wizyty to czy wykonane było badanie, czy były 2 i jaki był wynik icon_smile.gif Zamiast robić zwykły test, idź zrób betę icon_smile.gif

Badanie kosztuje ok 30zł (ja płaciłam raz 30 a raz 25). Ale jeśli pójdziesz do lekarza na nfz i poprosisz o skierowanie (weź 2 od razu) to będziesz miała darmowe.

edit: dopisek
zajÄ…c_Poziomka
asas87 - jest nas już 3, rób pierwszą stronę icon_biggrin.gif
asas87
Monikag gratuluje!
No no grono sie powiększa icon_smile.gif
Jutro rano zrobiÄ™ pierwsza stronkÄ™
szczurki2
Gratuluję dziewczyny. Spokojnej ciąży.
zajÄ…c_Poziomka
Podziękować icon_smile.gif

Beta przedwczoraj: 548,8
Beta dziÅ›: 1283

Alez się stresowałam podczas telefonu do laboratorium icon_razz.gif
asas87
Uuuuu ale przykozaczyłas icon_smile.gif ja nie mam jeszcze, umieram z ciekawości icon_smile.gif
Zajacu może bliźniaki icon_smile.gif beta tak rośnie extra hehe
zajÄ…c_Poziomka
I Ty tez mnie straszysz?!
kasienka33
Czesc dziewczyny chcialaby sie do was dolaczyc. Chociaz sie boje, bo po poronieniu w sierpniu tak bardzo sie boje ,ze sie powtorzy sytuacja. Za kazdym razem jak ide do ubikacji to sprawdzam czy nie ma krwi 32.gif
test zrobilam w sobote i niedziele rano - tak jak zajac pozionka 06.gif . U mnie bety nie robia, wiec tylko pozostal test, pierwsza wizyta z polozna w marcu a usg pierwsze pocztek kwietnia. W UK niestety jak sie poroni do 12 tyg to ich to nie interesuje - moze dlatego tak sie boje bo w sierpniu poronilam w 11 tyg 32.gif . Trzeba wierzyc ,ze bedzie dobrze i koniec marudzenia 29.gif
Ja sie jak narazie czuje dobrze, jem troche wiecej i jakos tak rybe codziennie 06.gif oby tak dalej 29.gif
zajÄ…c_Poziomka
kasienka, ale nawet jak bys była w Polsce, to lekarz ma bardzo małe pole manewru. Spójrz na mnie - wszystko bylo ok, w dzień badania, lub jeden dzień wczesniej serduszko przestalo bić. I nie pomogły wizyty i usg co tydzień. Czasem tak bywa i nic nie poradzimy icon_sad.gif

Ale powiem Ci, że ja też sprawdzam, czy nie ma plam z krwi na bieliźnie. A jak dziś dzwoniłam po wynik drugiej bety to strasznie się balam, że nie wzrośnie. Teraz odetchnęłam z ulgą. Choć w głowie wciąż kołacze się myśl - to o niczym nie przesądza icon_sad.gif Chyba już do końca będziemy przewrazliwione icon_sad.gif

Ja za to czuję się... źle to za dużo powiedziane, ale mam straszne mdłości. Mam wrażenie, że z każdym dniem są mocniejsze. Budzę się codziennie po 5 i zastanawiam czy próbować usnąć czy popilnować sedesu icon_wink.gif Na szczęście nie wymiotuję (i oby tak zostało). Wczoraj byłam bardzo senna, ale to chyba był winik niewyspania, bo dziś jest ok. I ciągle jestem głodna icon_razz.gif Trochę bolą mnie piersi.

asas - pierwsza strona być musi przy 4 icon_smile.gif
asas87
Kasienka33 gratulacje!!!!!
No zaczyna to jakoś wyglądać icon_smile.gif
ZajÄ…cu, tak straszÄ™ icon_smile.gif

Obiecuje wieczorem zrobić stronę jak ululam już Ola

U mnie wyniku dalej brak ehhhh to czekanie ...
asas87
JEST I NASZA PIERWSZA STRONKA TROCHE UBOGA ALE COS SIE DORZUCI icon_smile.gif
asas87
beta nr1 : 191,4
beta nr2: 463,4 06.gif
Zającu wygląda na to ze w becie dzieła nas 2 dni gdzieś icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Piękna beta icon_smile.gif
Jak liczyłam w kalkulatorze na internecie to wyszedł 20, a jak liczyłam sama to 19 icon_biggrin.gif Jak mi obliczy położna to będzie kiloka dni wcześniej icon_razz.gif Poprzednim razem kalkulator wyliczył mi na 18 a położna na 14 icon_razz.gif



Pierwsza stronka cacy icon_smile.gif Moja na staraczkach też była baaardzo uboga icon_wink.gif z czasem powolutku zmienialam.
asas87
Ja po lekarzu, jeszcze zbytnio nic nie widac dopiero malutki pecherzyk, ale juz mam multum badan i oczywiscie zastrzyki w brzuch icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Ja idę dopiero 27 icon_smile.gif w 7 tygodniu więc juz serduszko będzie. Tym razem podchodzę spokojnie do tematu
asas87
Ja tez zrobie bete przed nastepna wizyta i zanim zrobie wszystkie inne badania bo place 270zl za wizyte do tego badan tez mam gdzies na 300zl. Lepiej jak sprawdze cZy wszystko ok wczesniej icon_smile.gif
Monikag2006
a na jakie badania macie skierowanie?
zajÄ…c_Poziomka
Asas, a po co bete?

Monika nie pamiętam jakie icon_razz.gif na pewno morfologia, toxo i rozyczka. Ja juz nie muszę robić na rozyczke bo pol roku temu miałam i jest aktualne.
asas87
Bete zrobię zeby być pewna ze wszystko dobrze sie rozwija to wtedy zrobię wszystkie badania bo drogo wyjdzie tyle badań.

Mam badania na: morfologia, glukoza, tsh 3gen, hbs antygen, p-ciała anty hcv, p-ciała anty HIV, toxoplazmoza igg i igm, cmv igm i igg, wr, grupa krwi i mocz. Powiedziałam ze mam grupę krwi ale muszę zrobić nowa bo doktorce chodzi o przeciwciała czy coś takiego icon_smile.gif sporo badań pewnie około 300zl
kasienka33
Jak ja wam zazdroszcze, ja ani bety ,serduszka tez nie uslysze do 12 tyg - do usg 32.gif . Pewnie dlatego boje sie cieszyc,ze jestem w ciazy, ze w srodku mnie rosnie malutki czlowieczek. Podejrzewam,ze bedziemy ta wiadomosc z mezem trzymac w tajemnicy az do 12 tyg jak zobacze maluszka na usg. te wszystkie badania bede miala robione w marcu jak bede miala pierwsza wizyte z polozna - tylko musze wywalczyc badanie na cytomegalie i toxoplazmoze bo tutaj nie chca robic, robia tylko na rozyczke .
asas87
kasienka z jednej strony źle a z drugiej dobrze, że wziyta dopiero w 12 tygdoniu. Nie musisz sie denerwowac na tych wczesnych wizytach, ze np. widac tylko pecherzyk ciazowy a zarodka nie, czy serduszka jeszcze nie slychac. Idziesz w 12 tygdoniu i wszystko masz jak na tacy, juz widzisz czlowieczka icon_smile.gif. Gorzej tylko jest wtedy z wykryciem jakiejs choroby jesli by taka była, ja np. od samego poczatku musze robic zastrzyki w brzuch, wiec do 12 tygdonia prawdopodobnie bym nie dotrzymala. Ale mysle, że trezba byc dobrej myśli i nie zamartwiac sie na zaś bo takich jak ja jest odsetek pewnie icon_smile.gif
kasienka33
Staram sie myslec pozytywnie, ale ciezko troche bo w ostatniej ciay tak czekalam na usg czy wszystko ok i ...sie nie doczekalam jak mi zrobili to juz moj maly czlowieczek nie zyl 32.gif .
Badania wszystkie krwi - wlacznie z zespolem Downa to mi zrobia w marcu - jeden plus.
Z drugiej strony to stres moze mi tylko zaszkodzic a co mam byc to i tak juz jest gdzies zapisane wiec musze....musze myslec pozytywnie 06.gif
Przepraszam,ze wam tak marudze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.