To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Laptop

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
W najbliższych dniach chcę kupić laptop, zupełnie nie znam się na parametrach i danych technicznych, a nie mam kogo poprosić o pomoc.
Laptop będzie służył do użytku domowego, dziecku w wieku szkolnym/komunijnym.
Ważne jest to, by dało się podłaczyć do niego drukarkę, by miał napęd i nagrywarkę, oraz by dało się uruchomić kilka gier (np. simsy3).
Przegladałam wiele stron sklepów internetowych i wstępnie wybrałam laptop LENOVO - macie może jakieś bliższe doświadczenia z tą marką ???
A może jakiś inny model, nie koniecznie lenovo - wyboru dużego nie mam, ogranicza mnie kwota do 1700 zł.
Antoniusz
Ja sie na komputerach kompletnie nie znam, to jest domena meza icon_smile.gif Ktory sie bardzo dobrze na tym zna i oboje mamy Lenovo. Wiec jest to raczej dobra marka icon_smile.gif
~Luna~
Dzięki Antoniusz icon_smile.gif
Ja wybieram laptopa, kierując się wymaganiami sprzętowymi gry icon_redface.gif - przeczytałam w necie, że dana gra potrzebuje takie a takie parametry, zaznaczyłam te parametry na stronie sklepu, no i wyskoczył mi lenovo.
Beciak1
Użytkuję Lenovo od dłuższego czasu ( co prawda trochę droższego) ale jestem zachwycona tym sprzętem. Początkow chciałam kupić ten sam model o który pytasz w linku. Polecił mi go mój informatyk.
Antoniusz
~Luna~ , skoro do ulubionej gry parametry Lenovo pasuja to ja bym kupila Lenovo icon_smile.gif
ulla
Lenovo to wcześniej było IBM. Może niekoniecznie przejęcie przez Chiny posłużyło sprzętowi, ale nie znaczy to, że jest zły. Mój mąż ma jednego służbowego Lenovo od kilku lat i ciągle działa, a on używa komputerów bardzo intensywnie.

Moje dziecko dostało komputer stacjonarny. Co prawda dostała go na gwiazdkę chyba przed 6 urodzinami (lub nawet 5), a nie na komunię (lub w tym wieku), ale w sumie taki sprzęt daje większą gwarancję trwałości. Nie przenosi go, więc nie upuści. Ma większy ekran.....no i ma kartę tv....jak stanowczo oprotestuję włączenie telewizora, to zawsze może iść coś obejrzeć u siebie. I nie ogląda za dużo, bo zwykle nie ma czasu, ale w razie czego, nie ma problemu, że mama nie chce włączonego tv.
Z urządzeń przenośnych ma tablet (a od niedawna również Iphona). Taki zwykły, bez fajerwerków, w dodatku trochę awaryjny, ale jej służy (to akurat prezent komunijny), bo do celów w jakich używa jest wystarczający.
Na Twoim miejscu rozważyłabym dla dziecka stacjonarny. Łatwiej dokonywać ulepszeń (zmieniać podzespoły), potencjalnie mniej awaryjny. Tyle, że zabiera więcej miejsca.
~Luna~
Dzięki dziewczyny.
Na kompa stacjonarnego chyba mnie nie stać, w tak marnej cenie nie kupię kompa i dodatkowo musiałabym kupić monitor.
Niestety większej kwoty wyłozyć nie mogę, pierwotnie w ogóle miałam nie przekroczyć 1,5 tys, ale jak przejrzałam neta i przeszłam się po sklepach, to poniżej 1,6-1,7 tys. nie kupię nic w miarę dobrego.
annad
Lenoco to bardzo dobra firma-podpytałam znajomego informatyka. Najlepiej udaj się do sklepu ze sprzetem komputerowym powiedz na poczatek jaki masz budżet i jaki model by Cie interesował. Jesli na wybrany model nie będzie Cię stac to sprzedawca może polecić laptopa z podobnymi parametrami a nieco tańszego icon_smile.gif Udanych zakupów.
~Luna~
Kupiłam Lenovo z Windows 8 - dzięki za rady icon_smile.gif
Beciak1
Powinien dobrze CI służyć icon_smile.gif
katenga
Ja sie nie znam, ale mi informatycy którzy obsługują firmę w której pracuję (mogę ich w sumie polecić - mili panowie z [edit: moderacja] ) doradzali właśnie lenowo. Wybrali mi niedrogi ale sprawny komputerek do pracy biurowej - mam go już dwa lata i dalej śmiga. Jest to bodajże model T400 - tak ma na obudowie.
muppet
Najbardziej opłaca się zamawiać laptop w internecie. W tym sklepie: https://www.zadowolenie.pl/komputery-i-laptopy/laptopy znajdziesz sprzęt w korzystnych cenach. A dostawa jest bardzo szybka.
rowan_berry
Ten jest chyba niezły sądząc po komentarzach: https://www.komputronik.pl/product/381727/h...w-1lh79ea-.html Co myślicie?
śrubka
Sama mam sprzęt od Lenovo i nigdy nie narzekałam. Bardzo lubię tę markę, ale za taką kwotę nigdy się nie kupi dobrego sprzętu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.