To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Raty kredytu wyższe od zarobków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocisława zwana Warkotem
Chodzi o jeden bank(mBank) który udzielił 5 kredytów konsumpcyjnych i wydał kartę kredytową na 8000 tys.Raty do spłacania są wyższe niż dochody osoby która zaciągnęła kredyty(kredyty brane "internetowo"). Koleżance grozi teraz komornik.Czy istnieją przepisy,które regulują kwotę przyznawanych kredytów?
Ryjek
z tego to wiem, na chwile obecna nikt nie dostanie kredytu przekrajacego jego 50% dochodow. Jakies ok. 2 lata wstecz na to nie patrzono. Karta kredytowa to samo zlo i trudno z niej wyjsc, a juz przy takim limicie leca spore odsetki. Moim zdaniem jedynym wyjsciem z sytuacji pozostaje kredyt konsolidacyjny, np. hipoteczny pod zastaw mieszkania i wtedy kolezanka splaca wszystkie kredyty i zostaje z jedna normalna rata.
milutka
CYTAT(Ryjek @ Mon, 10 Feb 2014 - 07:06) *
z tego to wiem, na chwile obecna nikt nie dostanie kredytu przekrajacego jego 50% dochodow. Jakies ok. 2 lata wstecz na to nie patrzono.


a szkoda, tak wpadli moi rodzice w pętlę, na szczęście pomału z tego wychodzą, ale ile stracili i ile się nacierpieli.
Ryjek
milutka w niechktorych firmach typu Provident dalej nie stosuja tej zasady. A ludzie wpadaja w spirale dlugow.
zajÄ…c_Poziomka
Bo Provident to nie bank. Bank zarabia nie tylko na pozyczkach i kredytach. Provident i inne kasy już nie. Poza tym takie firmy mogą udzielić tylko pożyczki, kredyty są jedynie w gestii banków.
Kaszanka
Jakiś czas temu potrzebowałam niewielką kwotę na już i kredytu nie dostałam a bezrobotna koleżanka dostała - ten sam bank. I to na sporą kwotę. Nie jestem w stanie powiedzieć czym kierował się bank i o co chodzi z tymi regułami, ale wychodzi na to, że jest możliwe zadłużenie się w dużej kwocie.
Joka
każdy bank, czy instytucja finansowa inaczej oblicza zdolność kredytową, od kwoty dochodu odlicza się kwotę bazową, czasem jest też kwota do odliczenia za każdą osobę na utrzymaniu, ale to nie zawsze, jeśli są to jeszcze alimenty i w zasadzie reszta może być przeznaczona na raty
w tym przypadku chyba jedną możliwością jest kredyt konsolidacyjny, rozłożony na większą ilosć rat, tak, by wysokość raty była niższa, trzeba to zrobić jak najprędzej, bo gdy kredyty wpadną w złe statusy płatności będzie problem z możliwoscią zaciągnięcia nowego kredytu na konsolidację
Brigit
W takiej sytuacji przydałoby się ubezpieczenie kredytu https://zwrotubezpieczenia.pl/czy-warto-pla...tu-gotowkowego/ . Jest to dodatkowy koszt, ale też ochrona przed przykrymi niespodziankami losowymi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.