To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Osprzęt elektryczny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elak
Przyznaję, że jak chodzę po sklepach, to dostaję oczopląsu, wybór jest ogromny, różnice w cenach też znaczne, pytanie jak zwykle o jakość/funkcjonalność.
Proszę o podpowiedzi jakiej firmy macie włączniki, czy jesteście zadowolone, co odradzacie, co polecacie.
Na pierwszy rzut oka zauważyłam, że niektóre materiały z których wykonane są włączniki/gniazdka elektryczne są niefunkcjonalne, ponieważ zostają na przyciskach odciski palców. Widziałam też w sklepach na wystawach, że potrafią wycierać się kolory (pewnie nie są barwione w masie, tylko malowane).
Jeszcze chwilę mam do ostatecznego montażu, ale chciałabym zebrać opinie, chodzi o zakup sporej ilości, więc nie chciałabym szybko wymieniać 29.gif
madzialenkat
Elak ja mam w części dzienniej i przedpokoju gniazdka i kontakty GIRA - ramki E2 + wnętrza system 55. W pokoju dziennym mam białe, w kuchni białe i czarne, a w przedpokoju połączenie czarna ramka + srebrny przycisk. Kupione były na dobregniazdka.pl. Wiem, że łatwo się je montowało, a sprawdzają się super. Nic się nie wyciera, nie brudzą się szybko i bardzo fajnie wyglądają. Są takie proste , ale bardzo dobrze jakościowo wykonane.

Do sypialni kupiliśmy gniazdka i kontakty w Leroy Merlin, jedne z tańszych, ale zależało nam żeby była możliwość wybrania koloru niebieskiego (jedna ściana jest właśnie w tym kolorze). Niestety nie mam pudełka, żeby podać nazwy, ale mają serię gdzie wybiera się osobno kolorową ramkę , osobno wnętrze ( przycisk, kontakt) i osobno płytka zasłaniająca wnętrze też w różnym kolorze. Cena bardzo zachęcająca, natomiast sam montaż koszmarny, B. strasznie się wkurzał jak je montował, do tego stopnia, że nie wszystko jest jeszcze zamontowane.

Gdyby nie to , że GIRY nie ma niebieskiej, no i niestety cenowo wychodzi dość droga, to na pewno bym się na nią zdecydowała we wszystkich pomieszczeniach.
rysa154
U nas po ogladnieciu zostały 2firmy legrand i simon.a po konsultacji z elektrykiem wybraliśmy ta pierwsza.wiem,ze teraz zrobili jakaś tania wersję,ale nasz elektryk zdecydowanie odradza przynajmniej w miejscach gdzie często sie uzywa.
Krysia556
Ja poleciłbym firmę Vimar mają bardzo fajne włączniki. Zaletą tych włączników to co mi się spodobało to, że mogę kupić ramkę każdym kolorze tak jak np. w serii Plana. Takie włączniki znajdziesz w sklepie elektrycznym online: https://abcelektro.pl/, posiadają dużą ofertę osprzętu elektrycznego renomowanych marek.
Baasia
Dobry elektryk Zakroczym jest najlepszą opcją w momencie, gdy nastąpi awaria instalacji elektrycznej w domu czy też mieszkaniu. Osobiście sama nie zabieram się za naprawy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.