To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Filmy dla młodzieży, które rodzice tez powinni obejrzec!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lenis
Jestem swiezo po obejrzeniu Sali samobojcow i jestem wstrzasnieta. Zaczełam sie zastanawiac jakie filmy jeszcze o mlodziezy powinien zobaczyc kazdy rodzic... Jesli jakies znacie, to podajcie tytuly...
Beciak1
Przytul mnie
Bardzo mocny, ale jak dla mnie obowiązkowy dla rodziców i każdego nastolatka

Słoń


Pif, paf, jesteÅ› trup
Ciocia Magda
CYTAT(Beciak1 @ Mon, 17 Feb 2014 - 16:07) *
Przytul mnie
Bardzo mocny, ale jak dla mnie obowiązkowy dla rodziców i każdego nastolatka

Oglądałam niedawno, na TVP Kultura. Faktycznie bardzo poruszający - nie tylko ze względu na główny wątek, który przypomina historię znaną z Polski, z Pomorza, ale właśnie ze względu na ukazane różne postawy rodziców. Można powiedzieć, że głównych bohaterów jest czwórka i rodzice każdego z nich zachowują się inaczej. Daje do myślenia.
Agapa
Bardzo ciekawe propozycje. Ja z tych tytułów znam właśnie tylko Salę Samobójców. Ale chętnie zapoznam się z innymi tytułami. Myślę, że to ważne by oglądać takie filmy i mieć świadomość pewnych zjawisk, czy chociażby po to, by zastanowić się nad własną postawą jako rodzica.
zajÄ…c_Poziomka
Trzynastka. Film już trochę ma, ale myślę, że wciąz jest aktualny.
dasza
fajny temat, ostatniom obejrzelismy kilka "motywacyjnych" muszę poszukać tytułów
lena77
"Musimy porozmawiac o Kevinie" Lynne Ramsay z genialna Tilda Swinton
Silije
O "Sali Samobójców" mamy tu osobny wątek z dyskusją.
Lenis
CYTAT(Silije @ Tue, 18 Feb 2014 - 18:35) *
O "Sali Samobójców" mamy tu osobny wątek z dyskusją.

My piszemy tu o filmach dla mlodziezy, ktore powinni zobaczyc tez dorosli , a nie o Sali samobojcow:) To jeden film z wielu o tej tematyce...
anax
Fajny temat.Chętnie oglądnę wszystkie te filmy.
Beciak1
Jeszcze oczywiście Galerianki i Cześć Tereska
Lenis
CYTAT(Beciak1 @ Tue, 04 Mar 2014 - 22:19) *
Jeszcze oczywiście Galerianki i Cześć Tereska

to fakt, dobre i mocne kino. Szkoda, ze tak malo takich filmow powstaje...
Agapa
A teraz niedługo chyba wchodzi do kina film "Obietnica" - widziałam zwiastun i plakaty na mieście. Film jest o parze nastolatków i chłopak ma udowodnić dziewczynie, że ją naprawdę kocha... Ale mają być poruszone problemy kontaktu i relacji we współczesnym świecie ogólnie, zarówno między nastolatkami (komunikacja w internecie, itp.), jak i relacje rodzic-dziecko.
Lenis
o widzisz... temat dosc ciekawy i "wspolczesny"... Chetnie zobacze, Kiedy to bedzie w kinach, amoze juz jest?icon_smile.gif
Agapa
Wchodzi do kin 14.03, czyli już w najbliższy piątek. icon_wink.gif
KM
Świnki - film o młodzieży, ale według mnie tylko dla dorosłych.
Lenis
CYTAT(Agapa @ Tue, 11 Mar 2014 - 14:01) *
Wchodzi do kin 14.03, czyli już w najbliższy piątek. icon_wink.gif

moja znajoma na nim byla... Ponoc mocny film... Twierdzi , ze duzo lepszy niz "Sala Samobojcow" i ze koniecznie wszystkie nasze kolezanki, ktore maja dzieciaki powinny go zobaczyc...
MamaStokrotki
Owszem! Byłam wczoraj na obietnicy, którą hejtowaął Luxuria ( 03.gif ) No i powiem Wam, ze dobry film - Są problemy, ale tym razme nie chodzi o sam brak czasu... Ojciec jest daleko ale nie zjawia się sie na umowione spotkanie przez to Lilla- jego starsza corka nie czuje się dla niego tak ważna. Mamy tu też problem komunikacji - nikt w tej rodiznie nie potrafi szczerze, otwarcie rozmawiać, jest też problem bliskości ciepla, poczucia wartości - Lilka chce być dla kogoś najważniejsza na swiecie... Młodzi rozmawiają ze sobą głownie na skypie, za jego pomocą dziewczyna tez manipuluje chłopakiem - skutecznie.
no ale - polecam film, nie będę streszczać icon_wink.gif
Agapa
Wg. mnie problem jest właśnie największy z komunikacją albo jej całkowitym brakiem. A z drugiej strony, czy Lila zachowywałaby się z taką "chłodną kalkulacją" planując czasem, jeśli tylko o to by chodziło? Nie wiem, wydaje mi się, że można jej postać różnie interpretować. icon_smile.gif Najlepiej zobaczyć samemu właśnie i się zastanowić, szczególnie, że są to ważne problemy i aktualne. Mi się "Obietnica" podobała.
amania
CYTAT(zajÄ…c_Poziomka @ Tue, 18 Feb 2014 - 10:22) *
Trzynastka. Film już trochę ma, ale myślę, że wciąz jest aktualny.



pamiętam, że oglądałam go mając 12-latkę na stanie i pamiętam, że mnie przeraził
po prawie trzech latach mogę z uczuciem ulgi stwierdzić, że jednak był mocno przerysowany (pewnie o to chodziło)
albo lokalna młodzież to zupełnie inny klimat

ale obejrzeć warto
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.