To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kołdra puchowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tamara79
Kupiłam dzieciakom kołdry puchowe. Duże to i niegramotne. Chciałabym upchnąć to pod łóżkiem, ale nie bardzo wiem w jaki pojemnik wejdzie mi taka kołdra i poduszka. Rozmiar 160x200. Poduszka 50x40.
Wysokość łózka 20cm głębokość 75cm.
Macie jakiś pomysł?
moko.
CYTAT(KanuÅ› @ Mon, 17 Feb 2014 - 18:20) *
Kupiłam dzieciakom kołdry puchowe. Duże to i niegramotne. Chciałabym upchnąć to pod łóżkiem, ale nie bardzo wiem w jaki pojemnik wejdzie mi taka kołdra i poduszka. Rozmiar 160x200. Poduszka 50x40.
Wysokość łózka 20cm głębokość 75cm.
Macie jakiś pomysł?

Rozumiem, ze codziennie masz zamiar upychać tę kołdrę pod łożkiem?

Ciężka sprawa... ja kołdry puchowej używam tylko zimą, a potem przechowuje je w workach próżniowych. A na co dzień leżą na łożku...
Tamara79
Tak codziennie ma być chowana.
moko to jest kołdra całoroczna według producenta. To nie jest do końca puch ale włókno silikonowe. Zachowuje się jednak jak puch jeśli chodzi o objętość, dlatego zastosowałam skrót myślowy. Mam nadzieję, że będą mogli spać pod tym wiosną i jesienią bo nie mam zamiaru kupowac kolejnych kompletów 29.gif
Tuni
Kanuś, a masz pod łóżkiem pojemnik?
Nie mieszczÄ… siÄ™? Upchnij nogÄ… icon_wink.gif
Ja przez długi czas chowałam taką 200x200 + dwie poduszki + jaśki pod wersalką i nie było problemu, ale to pewnie zależy od tego jakie grube masz te kołdry.
moko.
Kanus,
Włoż do pojemnika pod lóżkiem, usiądź na łożku, kołdra się upchnie icon_wink.gif

Jedną z moich kołder przechowuje w szafie icon_wink.gif
Tamara79
Tuni to są łóżka dziecięce ikea i nie maja gotowego pojemnika. Te pojemniki które dotychczas oglądałam nie przewidują kołder tego formatu, albo mnie się wydaje, że się nie upchnie.

moko można tez z kolana.

malgosia1968
pozostają Ci worki próżniowe i codzienne wkładanie, odsysanie i chowanie icon_wink.gif
Agula9
A może takie torby zasuwane na suwak, nie jest to póżniowe i szczelnie zamkniętę, ale jak wciśniesz i zasuniesz powinno się trzymać icon_smile.gif
Pogoda
Mam takie czarne, niskie pojemniki materiałowe zapinane na suwak - oczywiście też z Ikei. Przechowuję w nich pościel "dla gości" - w jednym spokojnie upchnęła się duża i puchata kołdra 200x220, w drugim dwie poduszki (i jest luz jeszcze). Nie jestem pewna, czy w jednym pojemniku zmieści się i kołdra i poduszka - to zależy głównie od tego jak bardzo te kołdry się "formatują" ;-P.

Nie bardzo też widzę codzienne wyciąganie i chowanie, bo chociaż wygodne, to jednak kołdrę trzeba upychać kolanem i jednak tkanina to tkanina i suwak to suwak - jakąś określoną trwałość ma i z pewnością po pewnej liczbie użyć zwyczajnie się rozsypie... Ale drogie nie są, to można co jakiś czas kupować nowe ;-P
Tuni
Kanuś, ja nie wiem jaka wielka jest ta Twoja kołdra, ale puch ma to do siebie, że można go dosyć mocno skompresować bez większego wysiłku.
Widziąłś kiedyś jakie małe są pakunki z kołdrami w ikea np.? a po rozpakowaniu wielka kołdra. Ja bym próbowała icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.