To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakiej firmy rower dla dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tamara79
Szukam i ceny mnie zabijają. Opinie, że ten lekki, ten niezawodny itd. czyli, ze jak kupie za 400zł to bubel?
Pewnie, że chciałabym kupic jakis wypas za 700zł i wtedy tematu by nie było, ale nie mam tyle, a chciałabym aby był "fajny" czyli, zeby dziecko było zadowolone, żeby był w miare lekki i nie rozkraczył sie na pierwszym zakrecie.
Jakie rowery macie dla dzieci w tym zakresie conowym?
semi
Też chetnie poczytam. Kanuś, a jak dużego szukasz? Ja myślę o 16stce. Tosia za mała na 20stkę.

edit: rozwazam b'twin decathlonu - mają akurat za 400 zł
rysa154
Moje dzieci mają mexller i dla mnie sa super,cena mała i nic sie nie dzieje.zresztą 16 chętnie sie pozbede,bo zuza juz w tamtym roku jeździła na 20,ale ona jest wysoka.
semi
Rysa, to pokażicon_smile.gif, może się dogadamy:)
rysa154
https://m.allegro.pl/fioletowy-rozowy-niebi...3991939819.html
Taki różowy jak.w tej aukcji,tyle,ze bez palaka i ozdobnikow na kierownicy.zdjęcia mogą byc w tygodniu,bo muszę sie do niego dostać.w razie.czego przypomnij sie na pw.
Maadzik
Ola przejeździła na Dekathlonowym rowerku 2 lata i przez ten czas żadnych problemów z rowerkiem nie było. Zaliczył sporo upadków i mimo wszystko nadal jest w dobrym stanie, więc jeśli chodzi o wytrzymałość to mogę polecić. Wadą za to jest waga - jak dla mnie za ciężki. Oli sprawiało trudność prowadzenie go, upadał jej co chwila.
szczurki2
Maryśka ma Kross-a
OLA77
zdecydowanie polecam btwin:) Obecnie Lena ma 16 ale będziemy jej zmieniać.
maadzik ciężki? Ja uważam , że zdecydowanie lżejszy jest od innych. Wcześniej mieliśmy helo kitty i on był dużo cięższy od btwin.
Maadzik
CYTAT(OLA77 @ Sun, 23 Feb 2014 - 07:18) *
zdecydowanie polecam btwin:) Obecnie Lena ma 16 ale będziemy jej zmieniać.
maadzik ciężki? Ja uważam , że zdecydowanie lżejszy jest od innych. Wcześniej mieliśmy helo kitty i on był dużo cięższy od btwin.


Mnie wydawał się ciężki ale nie mam za dużego porównania. Pamiętam, że kiedyś prowadziłam rowerek koleżanki i wydawał mi się znacznie lżejszy.
Tamara79
Szukam 16" Gustaw ma 116 cm. Jest drobnym chłopcem i dopiero będzie sie uczył. Wczesniej miał biegowy. Ponoć do nauki lepszy mały. Zastanawiam sie czy jest w ogóle rower aluminiowy za 400zł, chyba nie icon_sad.gif
Gustaw jest typowym malkontentem jak mu ciężko pójdzie to sie szybko zniechęci. A jak widze te niektóre jeździki to sama nie chciałabym na tym jeździć, mam wrażenie ze dziecko z ledwoscią daje rade tym pedałować. Wiem jakie to uczucie bo mój mąż miał super rower a ja próbowałam za nim nadązyć moim marketowym. Kiepska sprawa.

szczurki ale to z wyższej półki te krossy?

Maadzik jakoÅ› nie wierzÄ™ wyrobom marketowym icon_sad.gif
ewela
Btwin ze sklepu Decathlon- rewelacja.
Lekko się prowadzi, pedałuje.

Polecam


Miałysmy kiedys rowerek z marketu....nie dało się na nim jeżdzić.
sdw
Kanuś, są takie maleństwa aluminiowe. Mój syn miał taki, z kołami dwudziestocalowymi, co prawda, ale malutką ramą. Też się pozbędę icon_wink.gif
Tamara79
sdw a syn jakie miał wymiary jak korzystał z tego maleństwa? Gustaw ma 110cm, 5 letnia drobina z niego. A do tego "filozof grecki". Obawiam się cokolwiek eksperymentowac w jego przypadku. Choc propozycja kusząca.
Napisz cos wiecej o tym rowerku.
Mała rama? nic mi to nie mówi, nie mam skali porównawczej icon_wink.gif
sdw
Oj, nie powiem, jakie miał wymiary, bo nie pamiętam. Jeździł na nim, jako pięcio albo, jako sześciolatek. Krótko, jeden sezon, ze względu włąśnie na tę małą ramę.

Kanuś, przy wyborze roweru bierze się pod uwagę nie tylko rozmiar kół ale przede wszystkim ramy. Za skarby świata sobie nie przypomnę ilucalowa jest ta od Filipowego, a papierów dawno nie mam. W każdym razie mała, bo skalę porównawczą miałam posiadając wówczas inny rower również na dwudziestocalowych kołach.

Mogę Ci wymierzyć wysokość od podłoża do siodełka i od siodełka do kierownicy oraz rozstaw samej kierownicy, bo to ważne żeby nie była zbyt szeroka (ta jest mała, jak i cały rower). Marki nie podam, bo nie pamiętam, ale nie natknęłam się w Polsce na takie rowerki więc możliwe, że w ogóle nie były/są dostępne na naszym rynku (myśmy kupowali go w Austrii)

Rower jest leciutki, ma dwa hamulce - tylny w dynamie, przedni na kablu icon_wink.gif Ma trzy biegi (biegi, nie przerzutki, co bardzo usprawnia i umila jazdę) i jest biały icon_wink.gif O ile pamiętam, to jest w bardzo dobrym stanie. Pewnie jakaś rysa czy inne niewielkie odrapanie się trafi, ale nie przypominam sobie większych ubytków na urodzie. Technicznie sprawny w 100%. Filip jeździł na nim jeden niepełny sezon, bo kupilismy go wymiarowo bardzo na styk, a nawet trochę już za małego ale przyznam, ze mnie rzucił na kolana icon_smile.gif

Ja osobiście mogę go polecić ze szczerego serca, bo to jeden z najlepszych rowerów, jaki kiedykolwiek miały moje dzieci (a akurat w tym temacie mam małego hopla, bo jeździmy bardzo dużo i na długich dystansach, sprzęt więc selekcjonuję dokładnie).

Jak by ktoś chciał, to mam jeszcze do opchnięcia dwie dwudziestkiczwórki. Jedną na małej ramie - Kellys Marc 2, drugą na trochę większej (albo dla wyższego dziecka albo dla długonożno długoręcznego) - marki oczywiscie zapomniałam, jak sobie przypomnę to napiszę. Oba w bdb stanie.

Tamara79
sdw no masz gadane, zmysł handlowy, przyznam, że mnie zainteresowałaś.
To teraz pora na zdjęcia i cenę.
Mój przewód decyzyjne jest dośc długi, ale mysle intensywnie.
Jakbys mi podała te wymiary ramy to przymierze Gustawa do jakiegos modelu w moim sklepie miastowym.
sdw
Spróbuję jutro ten rower wyciągnąć ale nie obiecuję, bo mam akurat na stanie dziecko z wirusem "góra-dół" icon_wink.gif i osobistą zgorzel gazową, bleee...
Tamara79
Nie pali się. Na zająca chciałam zakupić. Więc mam czas icon_smile.gif
semi
u nas w końcu padło na taki:https://allegro.pl/rower-16-cali-karbon-daisy-turkus-i3988399851.html
obejrzeliśmy w sklepie (gdzie jest droższy o 100 zł) ładny, solidny, Tosi bardzo się podoba.
Pogoda
My mamy wspomniane wyżej Mexllery, oba kupione na Allegro, oba kosztowały między 330 a 370 zł - i z obu jestem bardzo zadowolona...
szczurki2
CYTAT(KanuÅ› @ Sun, 23 Feb 2014 - 10:05) *
Szukam 16" Gustaw ma 116 cm. Jest drobnym chłopcem i dopiero będzie sie uczył. Wczesniej miał biegowy. Ponoć do nauki lepszy mały. Zastanawiam sie czy jest w ogóle rower aluminiowy za 400zł, chyba nie icon_sad.gif
Gustaw jest typowym malkontentem jak mu ciężko pójdzie to sie szybko zniechęci. A jak widze te niektóre jeździki to sama nie chciałabym na tym jeździć, mam wrażenie ze dziecko z ledwoscią daje rade tym pedałować. Wiem jakie to uczucie bo mój mąż miał super rower a ja próbowałam za nim nadązyć moim marketowym. Kiepska sprawa.

szczurki ale to z wyższej półki te krossy?

Maadzik jakoÅ› nie wierzÄ™ wyrobom marketowym icon_sad.gif

Ten co mamy kupiliśmy za hm.. 450 pln. Nie pamiętam dokładnie , bo dziadek sponsorował.
Tamara79
sdw i jak tam, działasz?
artemizja
My rok temu kupiliśmy w Decathlonie b'twin i jesteśmy też bardzo zadowoleni. Nasz jest podobny do tego:

https://www.decathlon.pl/rower-dla-dzieci-1...id_8279429.html
OLA77
CYTAT(artemizja @ Wed, 12 Mar 2014 - 12:30) *
My rok temu kupiliśmy w Decathlonie b'twin i jesteśmy też bardzo zadowoleni. Nasz jest podobny do tego:

https://www.decathlon.pl/rower-dla-dzieci-1...id_8279429.html

artemizja Ty żyjesz?????????????????? Strasznie dawno się nie odzywałaśicon_smile.gif
Pollaco
Ja kupowałam rowerek za 700 zł właśnie, bo jednak patrzyłam na markę i wybraliśmy rower podobny do tego: https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/dziec...thor,48707.html , tylko troszkę inne kolory. Akurat taki lekki to on nie jest, bo ok. 10 kg waży, ale ja głównie patrzyłam na to by rower był wytrzymały i bezpieczny. AUTHOR właśnie z tego słynie, dlatego jednak wolałam dopłacić niż kupić tańszy noname. Oczywiście ja tutaj nie namawiam, tylko mówię jak to moim zdaniem wygląda. Jeśli chodzi o rowerki za 400zł to nawet nie wiem jakie są, nie miałam z nimi styczności
gilly
Lepie jest kupić droższy
Ceda
Jeżeli jest wyższy niż jego rówieśnicy to da radę pojechać na ramie 17 cali na kołach 29, często się udaje nam takie rowery sprzedawać na komunie, dziewczynki również potrafią jeździć na 28 kole. Polecam się rozejrzeć za maxim ms 3.7 lub Specialized Rockhopper sport z tym ze spec będzie dłuższy i bardziej pochylona pozycja( po prostu może nie dać rady wejść na niego).

Od siebie polecam sklep erowery. Wybierzesz tam w dobrej cenie rower, ale i akcesoria https://www.erowery.pl/m/308316/dla-dzieci-...riab-rekawiczki Zerknij sobie na rękawiczki oraz kask. Dobrze jest je dobrać do roweru.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.