To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Osteoporoza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ania26
Wiem, że to nie miejsce wątku ale proszę o pozostawienie chociaż do jutra.

Mam problem z ręka, tak w skrócie, z powodu bólu dostałam skierowanie od ogólnego do ortopedy z podejrzeniem zapalenia cieśni. Ale wizyta u ortopedy dopiero w maju-takie terminy, pojechałam z bardzo dużym bólem juz całej ręki i nawet łopatki na pogotowie. Lekarz stwierdził bez żadnych badań, że to ganglion, założył szynę gipsową i kazał nosić 2 tyg. W międzyczasie zrobiłam rtg nadgarstka i dziś odebrałam opis: umiarkowana osteoporoza kości dłoni w okolicach przystawowych, poza tym kości i stawy nadgarstków i dłoni w normie w rtg. Usztywnienie zdjęłam we wtorek, u ortopedy będę dopiero 20 jak z młodym pojade do jego ortopedy. Skierowanie do poradni zajmującej się osteoporozą mam, za 2 tyg wizyta. Ręka tak jak bolała, boli nadal. Przy kciuku kość jakaś wystajaca jest i boli pod wpływem dotyku. Mrowieje i drętwieje nadal i mam ograniczoną ruchomość.

Czy to mogą być te objawy osteoporozy, bo z tego co wyszukałam w google nie daje ona objawów. No i w wieku 34 lat osteoporoza??
KM
Nie wiem jakie są objawy osteoporozy oprócz złamań, ale na pewno mogą ją mieć nawet dzieci. Ja dostałam skierowanie na densytometrię ze względu na wysoki poziom wapnia we krwi, żadnych innych objawów nie mam.
aisha1111
może być. ja miałam podejrzenie osteoporozy ostatecznie wyszedł artretyzm. mam 28 lat. ryzyko osteoporozy zwiększa się wraz z czasem "korzystania" z hormonalnej antykoncepcji.
ania26
Myslałam właśnie czy tabletki nie mają na to wpływu, a jednak :/
lena77
Ja w wieku 31 lat mialam osteopenie. teraz przy okazji badania rezonansu okazało się , że mam zmiany w strukturze miednicy. teraz ide się upewnić czy to nie ostertoporoza.
nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. nie wiadomo skad u mnie takie zmiany.
gilly
Jak sie chronić przed chorobą?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.