To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Firany -"makarony"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Fajnie wyglądają ale mam obawy co do trwałości.

Czy dobrze znoszą pranie? Nie plączą się?

Warto?
Ewelinek
Mam 2 lata. Piore w woreczkach. Nic się z nimi nie dzieje złego icon_biggrin.gif
Tuni
Ewelinek, dzięki, bo miałam wizję, ze po praniu będę siedziała i rozplątywała supełki icon_smile.gif
Nessi
Bratowa miała makarony z koralikami, wyprała i wyrzuciła. Nie szło rozplatac.
Nie wiem czy używala worków.
Maadzik
Miałam jeszcze w czasach studenckich. Namaczałam a później prałam ręcznie co nie sprawiało żadnych trudności i zajmowało chwilkę. Do pralki nie miałam odwagi wrzucić.
ajlonka
ja mam. Gładkie białe bez koralików ani kolorowych wstawek. Piorę bez woreczków w pralce. Po praniu sa faktycznie poplątane, ale łatwo sie rozplątują, nitki nie zaplątuja się na supeł.
Czy warto... moim zdaniem zależy do jakiego pokoju chcesz je powiesić. Kupiłam z myślą o pokoju chłopców i obcięłam je od razu do porządanej długości. Ale moi chłopcy co rusz to się bawili tymi nitkami i jak nie wisiały prosto to traciły na wyglądzie zarówno z wewnątrz jak i na zewnątrz.
Przy najbliższym myciu okien powieszę w dużym pokoju może tu się lepiej sprawdzą. Ja kupiłam sobie kilka sztuk o szerokości 1m. Mogę wieszać do dowolnych okien icon_smile.gif
ewqa
mam zwykłe białe , bez koralików już z 5-6 lat. na końcu miały taką łączącą tasiemkę , ale musiałam obciąć bo były za długie . piorę w woreczkach , które dostałam razem z firankami . po praniu są rzeczywiście splątane ,ale nie tak ,żeby nie dało rady tego łatwo rozplątać ( wystarczy "przeczesać" dłońmi ) , być może gdybym nie musiała obciąć tej dolnej tasiemki to w ogóle by się nie plątały ,a juz na pewno ładniej się przy podłodze układały .
Melena
Spokojnie znoszą pranie.

Sama bardzo lubię tego typu firanki ponieważ są wygodne. Łatwo jest otworzyć drzwi balkonowe. No i mam dwa koty a wiadomo,że po makaronach nie będą się wspinały jak to niekiedy się zdarzało przy zwykłych firankach.
Jest to również tanie rozwiązanie, nawet jeśli zamawiamy firanki na wymiar. Sama kupowałam w [edit: moderacja] . Mają tam fajne krawcowe, wszystko bardzo dobrze dopasowały na wymiar.

Teraz zastanawiam sie nad firaną do sypialni. Co sądzicie o tym wzorze?
EdytaRola
zazwyczaj dolaczaja wlasnie ten woreczke do prania i piorą sie dobrze, aczkolwiek musialam zdjac bo syn je zaczal ciagac
oliweczkas
Miałam makarony w dużym pokoju. Wyglądały fajnie, prałam w pralce bez woreczków i było ok. Znudziły mi się więc zmieniłam na inne.
Majka35
Ja miałam takie firanki w salonie, ale przy zwierzętach sie nie sprawdzają. Kot na nich cały dzień wisiał i wszystkie sie popruły icon_sad.gif
Bogna7
to się ciesz, ze tylko koty popruły, bo wiesz co się dzieciom od takich firan dzieje :/
mission.impossible
Wyprałam bez worków i musiałam wyrzucić, drugi raz się nie zbiorę na odwagę icon_razz.gif
fbuifbds222
Wszystko na temat firan tzw. makaronów znajdziesz na https://www.veronatextil.pl/produkty/firany...-do-salonu.html.

p.s. kupiłam tam ostatnio w super cenie piękne firanki do salonu icon_smile.gif
kuna87
strasznie mi się makarony podobają, ale nie zawsze pasują...
gilly
W sklepie internetowym.. Stacjonarnie w moim mieście w niektórych sklepach mają tak szalone ceny,że nawet już nie chce mi się do nich zachodzić ( czemu w sumie nie ma się co dziwić bo musża zapłacić za wynajem)

Zerknij sobie tutaj:
https://firaneo.net/firany-makarony
Tak ogólnie nie jestem pasjonatką makaronów-wolę uszyte i odpowiednio upięte firany-ale mam
w oknie balkonowym, którym latem wychodzi sie do ogrodu. Jest tam to mega wygodne poniewaz firanka sie nie brudzi i mozna od razu wyjść na zewnątrz.
Tak normalnie to mam zwykłe firanki icon_smile.gif
kiwi89
Ja bałabym się, że dziecko mi się w to zaplącze...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.