To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bolesne owulacje

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
nie wiem od kiedy je mam, ale mysle, ze 1,5 roku na pewno. nie w kazdym cyklu jest bolesnie, a i ten bol jest rozny od mega mocnego, do takiego do zniesienia.
od wczorajszego poludnia jest bardzo bolesnie. wczoraj bylo jak "zwykle", bolalo mocno, ale przewaznie jak sie obudzilam na drugi dzien, to bylo juz po. a dzisiaj znowu boli. taki tepy bol, ktory nie robi przerw, promieniuje do pachwin az, zwlaszcza w jednej nodze, az mnie biodro boli. do tego parcie na odbyt. wczoraj przy siadaniu oczy mi wychodzily zbolu, dzisiaj lepiej, ale ciagle jest to nieprzyjemne uczucie. ogolnie jakos sie niefajnie czuje.
zalozylam temat, bo w tym cyklu cos dlugo ten bol trwa i jest dziwny. wzielam tabletke przeciwbolowa, bo bolala mnie tez glowa. bol glowy ustal, a na dole jak bolalo, tak boli.
tez takie macie owulacje uciazliwe? jak sobie radzicie? jak sobie pomoc?
aisha1111
gosia - na USG i do gina się wybierz. u mnie przy bolesnych owulacjach, bolącym jajniku "wyszła" endometrioza. jeśli to endometrioza, to można ją zaleczyć odpowiednią dietą, ciążą 08.gif albo braniem nonstop tabletek hormonalnych.
u mnie ból był niemożliwy do wytrzymania i rzadko kiedy związany z owulacją - wtedy się nasilał do tego stopnia, że dosłownie wyłam z bólu. ból podobny w opisie.
netty5
Po tym co opisałaś to moja ciocia tak miała i zdiagnozowano u niej właśnie endometriozę.
gosiagosia
bylam 1,5mca temu u gina. na podstawie samych boli mozna stwierdzic endometrioze?
wiem, ze mam zylaki macicy (gin mowil, ze to moze powodowac bolesne miesiaczki) i ostatnio wykryl tez malego miesniaka. jestem niecale 3mce po zabiegu histeroskopii i lyzeczkowaniu i biospjach, ze wzgledu na grube endometrium. nie wykryli by tego podczas zabiegu?
weda
gosiagosia
u mnie równiez ból taki był związany z endometriozą
przy siadaniu płakałam

czy podczas zabiegu by wykryli to nie wiem,to była laparoskopia ?
chyba by widzieli zmiany endometrialne,chociaż moze zależy gdzie są umiejscowione
gosiagosia
Jak napisalam wyzej, to byla histeroskopia. Mysle ze byloby cos widac tam albo na usg. Jutro nam wizyte u gina, to sie okaze co tam widzi. Po poludniu czulam, jakbym miala goraczke. Jestem w pracy wiec nie zmierze.
klaudia789
Też tak miałam jak zaczęłam brać hormony to przestały. Warto zgłosić się do ginekologa
gosiagosia
od pazdziernika bylam u ginekologa z 6 razy. jestem pod kontrola az do przesady, to nic nie zmienia.
generalnie zdaje sobie sprawe, ze przy tabletkach moze mniej bolec lub wcale, ale nie chce ich brac. czemu lekarz nie zleci badan poszczegolnych hormonow, tylko przepisuje od razu jakies tablety.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.